Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 17:44

Potrefenáhusamoj syn by s cudzou osobou bezo mňa neostal 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 17:47

Zítra jsem měla jít na masáž, sambo na to zapomněl, takže musí být v práci. Všechny ostatní možností hlídání bouchly, masáž nejde přesunout, protože je ten salon asi úplně debilní, takže to nejspíš propadne. Strašně mě sere, že existence jakýhokoli mýho volnýho času je totálně závislá na laskavosti a libovůli ostatních, uááááááá. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 17:57

MP MeriDovez ho k nám, tady se zabaví (sedím uprostřed neskutečné hromady harampádí, pardon hraček)

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 18:03

MP Meri 

Odvézt dítě sambovi do práce? To už by zvládli, ne?

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 18:25

Plácla bych ho kamkoli, ale bohužel je to v půl osmý večer, což situaci značně ztížílo No už jsem se trochu vyvztekala, ale pořád teda zuřím, dneska bude večer hooodně vína

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 18:33

letfenixa Můj bevalej dr měl i takovej ten kobereček se silnici a hračky včetně aut

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 19:18

Potrefenáhusa teď už by asi zůstal, před rokem ani náhodou. Z představy, že by měl být u vyšetření se mnou, mi úplně běhá mráz po zádech. Plánovala jsem zásadně tak, aby mohl zůstat doma s tatínkem. 

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 19:20

MP Meri a nechtěla by to třeba s nějakou slevou využít třeba kamarádka? (nebo pohlídat kluka, ještě lepší, muhehe) 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 19:23
Reakce na žluťásek:

Potrefenáhusa teď už by asi zůstal, před rokem ani náhodou. Z představy, že by měl být u vyšetření se mnou, mi úplně běhá mráz po zádech. Plánovala jsem zásadně tak, aby mohl zůstat doma s tatínkem. 

​U nás naopak - před rokem klidně, teď ani náhodou

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 19:39

Potrefenáhusamôj doktor nič také nemá, ale aj tak by to nepomohlo, syna nezaujímajú ani všelijaké detské kútiky, chce byť pekne pri mne ( nedávno som skoro ani nedýchala, ze išiel v reštaurácii s tatom na wc; išiel potom teda aj so mnou :)

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 19:40

žluťásek Ja necham idealne tu vetsi doma a vezmu si mensi. Ale nektere zenske tam chodi s detmi, vet ms kouzlo osobnosti na deti a nejak je ukoluje jsem pochopila, asi taky vysetrujou:-D:-D.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 23:01

žluťásek Jojo, uz jim to cpu. Jako me na tom stve, ze takova kravina, jako ze na hodinu a půl chci opustit stanoviste, musi vzdycky vyvolat takovej shitstorm, kdy do toho je nutny zapojit xy lidi, aby se vubec neco zrealizovalo. Jak kdybych byla uplne nesvepravna. Na to si asi nikdy nezvyknu. Se asi ani nedivim tem, co nikam nechodi. Nez se furt nekoho doprosovat, to je fakt snad lepsi si to odkroutit doma. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 23:09

MP Meri Naprosto ti rozumím. Včerejší školení s kolegy bylo naprosto super, užila jsem si to skvěle, ale teď na mě padl splín, protože o to víc si člověk uvědomí, že původní život je prostě pryč, že moje několikahodinová nepřítomnost vyžadovala složité plánování a do posledního chvíle nejistotu, jestli fakt pojedu. Samozřejmě proběhla nabídka nějaké drobné práce, ale to je momentálně naprosto nereálné, ačkoliv mně by to jednoznačně prospělo... Dnes jsem seděla v té hromadě lega a čuměla do blba, nějak mě to vzalo.

Offline Mrakoplas
Avatar
8813 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 23:16

Pinot Noir neviem ci ti to pomoze ale ani ten opak nie je nic moc.. ja by som aj z hladiska strazenia deti dakam mohla, ale nemam kam (co sa prace tyka, neda sa mensi úväzok a vlastne sa tam uz nechcem vratit. A tu u nas to s robotou nie je uplne einfach). Aj vecer von mozem, sambo to s detmi zvláda ale tiez teraz neni velmi s kym..z toho mam obcas "depku". A ta zima vecne doma tomu nepomaha. Starsi samozrejme vydrzal v skolke tyzden a od pondelka je uz doma so s..nadchou (ktoru chytil uz aj mladsi). 

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 23:48

MP Meri Hele a v Praze nemate nejake ty detske skupinky s hlidanim? My to tady ve vetsich mestech mame, plati se to od hodiny a dcera by tam dve hodky urcite vydrzela, ale ona je hodne na deti zamerena.

Jinak doporucuji druhy, od ty doby co ho mam nebo od pokrocilejsiho tehotenstvi vubec takovyhle manyry nemam a jsem ,,rada,, doma:-D. Asi jak je clovek vytizenejsi.... 

A ten starej zivot asi prijde, jakmile bude dite vetsi, nevesela bych hlavu;-). Pak budete plne pracujici s muzem oba a uz se nejak na tom volnem case domluvite;-)'

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 01:13

Karja jasny, muz s vlastnim podnikanim je fakt terno:D jako ted nam to doma taky pekne skripe, a abych sla ja nekam sama je dost unreal, vcera jsem musela zbantovat tchyni abych mohla jit se starsi plavat... 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 03:47

Mrakoplas Já ani netoužím jít někam se bavit. Jsem asociál a kamarádek mám jen pár a nejvíc mi vyhovuje si s nimi občas napsat ;) Na večerní akce nemám chuť vůbec, jsem večer ráda, že jsem ráda a chvilku můžu sedět u filmu nebo knížky. Ani o tu práci nijak extra v současnosti nestojím, přesně jak píše Karja, od té doby, co jsou dva, jsem ráda, že můžu být doma a nikdo další po mně nic nechce. Vadí mi, že i úplně běžné a nevyhnutelné akce (lékař, kadeřnice, nákup prádla, rehabilitace s jedním z děcek atd.) vyžadují zapojení dalších osob a pokud plán vybouchne, jsem nahraná.

Ale to byl jen takový povzdech, "vadí" neznamená, že bych se z toho hroutila nebo nedej bože litovala, že je mám ;)

Ty školkové nemoci, to je fakt zlo, soucítím. Zhruba jednou denně zalituju, že Ríša není ve školce, ale pak si vždycky uvědomím, že od jara nebyl až na jedno blití nemocný, zatímco ten rok předtím byl vlastně nepřetržitě nemocný, jen občas o trochu míň ;)

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 08:17

MP Meri A nemůžete se s mužem domluvit na nějakém pravidelném tvém volnu? Např každý čtvrtek večer, pak je to dane, on s tím bude počítat a ty se nemusíš tohoto dožadovat. Moci občas vypadnout je podle mě nutný. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 08:21

MP Meri  jen to čtu tu tvou situaci a úplně se mi vybavil ten pocit vzteku a bezmoci.

Edit jo a to co píše notna mi přijde jako dobrý nápad,  prostě pravidelně jeden den v týdnu od určitě hodiny má dítě na starosti tatínek, ať se děje,co se děje. S drobnou připomínkou, že pokud ti z toho všeho hrábne, bude mít práce kolem dítěte mnohem víc.

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 08:54

MP Meri absolutně ti rozumím, někdy to na mě taky padne. Kamkoliv potrebuju jit, musím vše plánovat s ohledem na dítě, zařídit aby s ním někdo byl nebo ho táhnout s sebou. Jak povyrostou, zlepšuje se to :)

Já mám trochu blok obtěžovat někoho prosbou o hlídání, všechno plánuji si abych si to zařídila sama nebo malý zůstal doma a tátou. Pritom věčně hlídám synovce a neteř, já i moje mamka, klidně bych mohla poprosit taky babičku nebo ségru o hlídání. Ale mně je to nějak blbý a často mě to ani nenapadne. 

Tuhle ale moje mamka přišla s plánem, že by pravidelně jednou týdně vyzvedávala synovce ze školky a předtím u nás vyzvedla našeho a vzala ho s sebou, aby si tu školku okoukal a aby si je víc užila. Tak to zase jako jooo