Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 08:23

Karja Aha, tak to nevim, já mam celoživotně podle krevního obrazu asi dvě červený krvinky, tak to do sebe leju pro dobrej pocit

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 08:28

Mutziputzi Dobre delas, tak tobe jeste to zelezo na gynekologii jeste asi netestovali ne? Tak uvidis, treba pridaj neco vostrejsiho!;-)

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 08:29

DrowRanger Jo dekuji,ja snidam I dost za dlouho,tak je to asi kombinace vseho blbeho;-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 08:38

Karja Já ani nevim, jsem stále ve stádiu odmítání

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 08:43

Karja Mně sestřička u doktora říkala, ať ty tablety žvýkám až po jídle, i když je na nich napsáno před jídlem, že mi z nich jinak bude blbě. Ale já jsem v tom vyšším stupni těhotenství byla ve výborné kondici a blbě mi nebývalo po ničem.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 08:47

Mutziputzi mne to doslo az po porodu...

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 08:54
Reakce na Karja:

DrowRanger No takhle ja otehotnela neplanovane, to tu asi kazdej vi, ale ,,doma,, tj. V realnem svete vetsinou rikam, ze planovane, pac co je komu co do toho. ...

​cha cha, ja tuhle otazku na verejnosti taky moc nechapu. Ted jsem se v praci stretla s hodne vzdalenym kolegou, vlastne spolu ani nepracujeme- tak se v ramci small talku zeptal, kdy odchazim na materskou, a hned druha otazka, jestli to bylo planovane. Sam se pak rozpovidal o vlastni rodine, tak to asi nebere jako nic intimniho, ale teda

Nejsem ani nezletila bezdomovkyne, ani geriatricka matka, ani ve zkusebce, tak jsem pak premyslela, co je na mem brichu tak vystredniho.

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 08:56

Karja Neporadim asi nic extra. Jenom,ze jsem si na to po par tydnech zvykla a uz mi to tolik nevadilo. Tu pachut a nakopnutej zaludek si furt pamatuju. 

Offline Tabea
Avatar
4728 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 09:01

Karja Jestli večer stejně moc nejíš, tak si to vem večer, než půjdeš spát a zapij džusem. Vitamin c zlepšuje vstřebávání. 

Offline Tabea
Avatar
4728 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 09:04

Gatita Mě se u prvního těhotenství zeptal obchodní partner během schůzky, jestli je to plánované. Spíš to teda znělo, že o tom pochybuje.

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 09:40

Karja co rika pribalovy letak? Ja jsem brala Tardyferon 3x denne a vychytat ten spravny odstup po a pred jidlem a co je k tomu vhodne a nevhodne, to byl ze zacatku docela boj.

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 10:26

Karja Já jsem nakonec před operací, aby mě tam vůbec pustili, dostala nějaký supersilný, po kterým bývá blbě (sorbifer durules) , a mamka mi poradila jíst to klidně s jídlem (jen teda ten černej čaj a kafe jsem  při tom jídle vynechala, taky jsem se snažila jíst to radši s masem a zeleninou/ovocem než s mlíčnýma věcma), a pravidelnost udělala svoje, hemoglobin mi to zvedlo hezky. 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 10:34

Kokoska Vsichni I pribalovej letak rikali, ze na lacno no. Ale zkusim to treba nekdy v noci nebo nad ranem a zaspat to;-). Gatita Hahaha, ja jeste beru, ze se nekdo zepta me, kdyz mam ty deti po sobe, ale proc se jinak ptat,i tak mi to prijde hrozne neslusne, az temhle lidem nekdo odpovi ,,jo lezeli sme na tom pet let, tak bych rekl ze planovane,, tak treba se nekdo pouci. Jinak jeden kamarad mi treba ani nepogratuloval, slovem se nezminil nic, pry jak zaslechl, ze jsme s tim nepocitali, tak ze by mi to treba mohlo vadit....:-D:-D To je EQ uplne hluboko pod zemi v Australii......

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 10:36

Isca Jo to mam ja ten Sorbifer, tak to jsem rada, ze nejsem nejak extra precitilivela a je to vazne hnus.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 10:41

Isca Jinak kamaradce se to nejak pred porodem stejne neupravilo, takze ty hrozili hospitalizaci, ze ji to zelezo nacpou do tela pred porodem jinak, asi kapackou nebo tak ja nedavala moc pozor... Ale zachranila ji plna porodnice a taky, ze bydli od porodnice dve minuty. Ale ona mela hodne hranicni hodnoty.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 10:41

Karja Jo ten jsem taky měla, brala jsem ho ráno chvíli před snídaní a bylo mi po tom blbě. Ale když mi poradili ten pomerančový džus, tak to pomohlo opravdu dost, skoro bych řekla, že pak už mi špatně nebylo vůbec.

Zajímavé je, že v druhém těhotenství jsem měla železa dost, přitom bych řekla, že z jídla jsem ho měla míň než před tím.

Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 10:45

Karja Já jsem taky měla Sorbifer, určitě není bezpodmínečně nutné jíst to nalačno. Jak už padlo výše, ne s černým čajem/kávou, mléčnými výrobky - ale jinak není potřeba to nějak dramatizovat. Pomohl mi i tak.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 10:47

Evaeva No,mozna jsi to dohnala pred tim otehotnenim jeste;-). No tak skoda, ze jsme to nevedela driv o tom dzusu, my mame jednu takovou hrozne sikovnou lekarnici, ta by mi to urcite rekla, ale nevysla mi na ni rada, ja se vzdycky snazim dostat k ni:-D

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 10:50

Nakupni dotaz - myslite, ze si cerstve dvouleta holcicka bude hrat s figurkami sylvanian families? Jde o darek k vanocum, s jejimi rodici to konzultovat nechci (pac by mi rekli, at se tim netrapim:)

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 10:58

Karja 

Četla jsi příbalový leták? U Sorbiferu bylo dost podrobně popsáno, jak kombinovat s jídlem a určitě tam nestálo jíst nalačno, to bych blila hned.

Aha, už to čtu. Tak pak můžu poradit, jestli v noci ještě vstáváš třeba kvůli dítěti nebo na záchod, tak si ho dát a pak zaspat. Praktikovala jsem po porodu nad ránem a dobře mi to fungovalo. Jinak myslím se to dalo jíst třeba půl hodiny po jídle, když to jídlo nebylo XY nebo tak něco.