Čas vánoční...

22. prosince 2016 19:51
Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 08:53

Sweet Potato já zrovna dělám kalendář pro jednu babičku a album pro druhou...Obě loni vyhlásily, že to je nejlepší dárek, a ta s albem je navíc moje máma, takže protože jsem na alba děsně líná (nemáme ani z vlastní svatby), tak je nakonec dobře, že je má ona. Dcera prohlížení fotek miluje.

Nejhorší je postahovat fotky z různých zařízení a probrat se tím tisícem fotek, samotná výroba už je hračka (zvlášť když mám šablonu z loňska). Ale za víc než dva roky bych to tedy dělat nechtěla...

Offline Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 09:09

Mohučanka No přesně, postahovat a vybrat!
Vybičovala jsem se jen jednou, muži k 50. Obnášelo to škemrání o staré fotky u švagrové a probírání 30 roky naší společné historie. Pak ty papírové nechat zdigitalizovat. Ale z papírových se přeci jen vybírá líp. Není jich tolik a líp se v nich přehrabuje.

Finální produkt pak vytvořila jedna kamarádka, která má fotoknihy jako koníčka.

Dokud žila babička, kalendář jsme dělali - nechali jsme vytisknout fotky a vlepili je do prázdného kalendáře. Ty poslední pak ještě holky ilustrovaly. Jeden mám schovaný v ložnici a jak o tom teď píšu, už mám slzy v očích.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. prosince 2021 09:42

Mohučanka my máme na googlu online alba obou kluků. Kromě toho, že tam má přístup celá rodina, tak je to už trošku předvýběr (pořád několik tisíc fotek:)) 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 12:24

Ja ted nechala babickam vytisknout fotky za cely rok, a rovnou jednu sadu si nechala pro nas. 

Offline Zuzuli
Avatar
2173 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 12:42

Druhy rok delam prarodicum kalendar s fotkama. Jako bezdetna jsem se tomu strasne vysmivala, povazovala jsem to za pitomy darek, ale musela jsem zmenit nazor. Prarodice si o to sami rekli, ze by se jim to libilo. Bydlime od sebe daleko, tak malou moc nevidaji. Mala zboznuje sve fotky, tak si ten kalendar spolu vzdycky prohlizeji, kdyz tam je. Davam tam cca 20 fotek, na fotoknihu jich nemame dost a ja jsem lina ji delat a jako nejvetsi bonus vidim to, ze nejake fotky mame i ve fyzicke podobe a ne jen virtualni, takze jednou nase dite misto krabice od bot plne klasickych fotek, dostane jednou aspon ty kalendare. Muj bracha narozeny v dobe digitalnich fotaku nema temer zadne fotky z detstvi, protoze se rozbil pocitac, ve kterem byly. A to mi prijde celkem smutne. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 12:44

Já jsem asi babička naopak, udělala jsem děckám malé fotoalbum z prázdnin, které strávily tady u mě. Protože tu byly všechny a dělali jsme akce a výlety, tak jsem za ten měsíc a kousek vybrala fotky, aby tam byli postupně všichni a spolu a tihle dva a tamti dva a já s nima a rodiče a kdo tu prostě byl, uspořádala do letní fotoknihy Prázdniny 2021 a nechala udělat. A děckám se to líbilo, rády si samy sebe prohlížejí a třeba jednou budou mít na prázdniny s babičkou a všechny ty akce, hlavně ty průšvihové, památku. Ale dostali to teda hned, ne k Vánocům :)

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 13:03

Torrah ale to je moc hezký nápad, fotokniha od babičky. To by se mi líbilo dostat. 

Online Garfie
Avatar
24035 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 13:21

Sweet Potato A dobře děláš, já se na práci pro polovičního tak vyčerpala, že na vlastní děti kašlu, už teď je mi to jasné!!!

Torrah Ta prázdninová alba jsou super, já jednou měla čtyři děti v obytňáku napříč Itálií a taky jsem jim z toho udělala alba a byly nadšené! (a samozřejmě, pro sebe jsem si ho nevytiskla, jak jinak )

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 13:30

Garfie a to já zas jo :) i pro neteř, která část prázdnin strávila s námi.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 13:31

Pinot Noir třeba to časem přijde :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 13:36

Dostala jsem dárek, který jsem si strašně moc přála.

Takže káva musí být v hrnečku z Norimberka.

Zarinya děkuju!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 13:59
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. prosince 2021 14:13

Garfie moje malá ségra si fotoknihu loni dělala samas mamkou teda. Máma jí poslední udělala ještě než šla do školy.

Online Garfie
Avatar
24035 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 14:43

Evaeva Tak to je šikovná. Teď mě napadlo, že by to vlastně mohl být docela dobrý job, prostě někomu hodíš hromadu fotek a on z toho vybere a vytvoří album. Kolikrát i ten pohled zvenku může být k dobru! 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 14:53

Není to moc vánoční tvar, ale "perníček" (= perník jak kráva) to je. Tornádové téma má u syna nečekaně silného konkurenta - Titanic a jiné námořní katastrofy. Takže pečeme Titaniky.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 14:54

Pinot Noir ten je super!

Offline Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 14:54

Pinot Noir Ten je velkolepý.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. prosince 2021 14:55

Garfie s tou úpravou v programu jí pomohla mamka, ale projít skoro deset let fotek a podobné věci měla na starosti ona. Určitě takový člověk existuje, to by mně vůbec nepřekvapilo

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 14:55

Sweet Potato mám tři koupená alba ve skříni od loňského podzimu a někde v počítači složku s několika málo  fotkami do těch alb

Offline andulka01
Avatar
10773 příspěvků moje polička 16. prosince 2021 14:55

Pinot Noir Ten je!!!