Čas vánoční...

22. prosince 2016 19:51
Offline Sweet Potato
Avatar
34884 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 18:29

Malenge To je moc hezké.

My máme na dveřích zrecyklovaný. (Dekorační materiál vlastně recyklujeme pořád)

A moc moc děkuju za tip na betlém.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 18:30

dzizisketa my tady vhodný strom máme, zrovna pod našimi okny.  světýlka jsou nainstalované už asi měsíc, tak doufám, že nám ho alespoň rozsvítí. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 18:32

continuity u nás radnice oznámila, že strom bude zítra rozsvícen "v nespecifikovou hodinu", tak půjdeme aspoň do parku kouknout, jestli už svítí. 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:01

Sweet Potato padá ti ten dírkovanej stromeček vpravo

věnce máte pěkný... já furt nic, musim zejtra při ranním venčení ocvakat pár větviček, dekorační materiál taky recykluju

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:19

Vy to máte všechny krásný, u nás letos zdobí syn a bojím se, že jak skončí večerní pohádka, bude ještě pokračovat. Chce tam dávat i ozdoby na stromeček včetně zlatý špičky

Myslím že můžeme směle konkurovat voslintanýmu kuřeti od Karja

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:20

žluťásek No, nevypadá to špatně, je tam znát ten uměleckej otisk. Jen tak dál!

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:27

Karja jen tak dál? A ze sluchátka se ozvalo: Ale prosím, jak si račte přát.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:47

žluťásek je to náhodou dost dobrý. Já bych ho zkusila přesvědčit, že muchomůrky rostou v skupinkách. To by úplně stačilo a bude to krásne. 

Offline černá káva
Avatar
1913 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:47
Reakce na continuity:

A jdu uklízet, i když jak koukám, ten věnec měl být po směru hodinových ručiček?

​TAk ja na druhou stranu motat věnce neumím.Takže od  letoška budou svicky v lajně.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:49

Do obýváku dnes vytvořen tento jednoduchý. Na jídelní stůl recykluji celý věnec, jen jsem vyndala z krabice a dala nové svíčky. Je proutěný, mnou ozdobený. Ale nejsem si úplně jistá, jestli se mi letos ještě líbí, tak ho sem radši dávat nebudu . Navíc ještě nevím, jakou barvu svíček , koupila jsem bílé a temně červené. Strašně ráda bych na jídelní stůl zelený věnec, ale ať je z jedle nebo z tújí, prostě těch 4-5 týdnů nevydrží. A nemám nervy na to furt sbírat z ubrusu jehličí.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:51

vanilka já to zapichuji do aranžovaci hmoty a normálně zaléváme. Ke konci už to je horší, ale žádná hrůza. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:52

černá káva v lajně by svíčky neměly být vůbec, to bych to klidně nechala radši v protisměru. 

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 20:11

continuity já to nechávám úplně na něm, i stromeček si zdobí sám. Tam naopak dává ty hrozny ozdob na jednu větev ségra z toho má tik, když to vidí. Jak to můžu snést

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 20:19

žluťásek vždyť to má pekne a na naše poměry ještě hodně umírněné. Priznej se, zes mu dala k dispozici jen omezeny vyber červených a bílých ozdob?
jinak stromek taky zdobí kluci, jeden má milované zlaté prase a druhy mnohobarevneho slona s obřím chobotem, u něhož trnu, jak dlouho ještě bude nehlasne troubit, hlavně, ze jsou šťastní, mě ta estetika úplně žily netrha.

Offline černá káva
Avatar
1913 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 20:35

continuity Jéj. Má to nějaký důvod?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 20:38

Malenge já se přiznám, že já s tím problém mám. U nás teda nikdo moc invence neprojevuje, takže kluci stromek ozdobí a já to převěsím tak, aby to vypadaloTo jim nevadí. Věnec uděláme letos přírodní, tak to bude vypadat dobře, ať to bude jakkoliv poskládané. Třeba ozdoby v hroznu, to by mě hrozně dráždilo

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 20:55

černá káva no četla jsem to kdysi dávno, je to něco ve smyslu, že ten věnec symbolizuje cyklus a tak by to mělo.jit dokola 

Jinak se svíčky mají zapalovat proti směru hodinových ručiček, takže mozna chvojí proti srsti tolik nevadí.

Jinak jsem našla moc hezky popis 

farby sú dôležité. Farbou adventu je fialová. Vyjadruje dôstojnosť a pokánie. Sviečky a stuhy na venci by tak mali byť fialové s výnimkou tej tretej v poradí – tá je totiž zasvätená priateľstvu  a mala by byť ružová.   Vedeli ste, že sviečky by sa mali zapaľovať proti smeru hodinových ručičiek? Časté sú i vence s piatou, bielou sviečkou uprostred. Tá sa zapaľuje na Štedrý deň a symbolizuje Krista.

K adventu patrí tiež pôst, žiadna hlučná zábava či ohováranie. Doporučuje sa každodenná návšteva rannej omše a konanie dobrých skutkov

Tradičnou farbou adventu je, ako bolo spomenuté,  fialová. Modrú používajú ale napríklad evanjelici v Amerike. Najčastejšou farbou dnes je biela, najmä  v Európe. Je totiž symbolom slávnosti. U protestantských cirkví sa používajú aj štyri červené sviece.

1. sviečka sa zapaľuje v prvú  adventnú čiže  železnú nedeľu. Dnes, 3.decembra a sviečka sa volá  Nádej. Podľa starých zvykov by ju malo zapáliť najmladšie dieťa rodiny.

2. sviečka sa zapaľuje sa na druhú, tzv.bronzovú  adventnú nedeľu. Sviečka sa volá Mier. Podľa starých zvykov by ju malo zapáliť najstaršie dieťa rodiny.

3. sviečka sa zapaľuje sa na tretiu, alebo striebornú nedeľu. Sviečka sa volá Priateľstvo a mala by byť ružovej farby. Na tretiu adventnú nedeľu podľa zvyklostí zapaľuje sviečky matka rodiny.

4. sviečka sa zapaľuje na zlatú  nedeľu, ktorá tento rok vychádza na Štedrý deň. .. Sviečka sa volá Láska. Podľa tradícií sviečky na štvrtú adventnú nedeľu zapaľuje sviečky otec rodiny.

5. sviečka sa zapaľuje na Štedrý deň po západe slnka. Je biela a je zasvätená Kristovi. Na moderných vencoch chýba, alebo sa dáva do stredu.

 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 21:01

Chládek má krásné jmelí a téměř za hubičku. Koupila jsem tam dnes krásný velký trs za 130 korun, s kterým se ještě podělím. Normálně jsem chodila k Jindřišské věži, mám to tam ráda, ale tahat se s tím keřem domů tramvají byl vždy strašný opruz. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 21:06

Evaeva

Já taky, nejsem žádný Monk, ale z trsů pěti fialových koulí bych měla psotník. Ja teda vyndám jenom to, co chci, aby tam viselo a trochu to pak kociruji, stejně to zdobíme vsichni společně, tak se obecně nějak domlouvame.

V pokoji je nechám dělat si, co chtějí. Toto je třeba jednoduchý věnec v podání mých dcer.

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 21:32

Malenge my jiné zatím nemáme, jen ty nerozbitné červené kouličky a dřevěné si syn dneska vybral na trhu. Ověsil si jimi kabátek na cestu domů, na každý knoflík jednu a několik na prsty