VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:09

dyndaNikoho neosočuji, jen jsem položila všetečný dotaz a dostalo se mi odpovědi. Za což díky :-).

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:14

Tak tady se ještě pořád kojí?! :) Do statistiky doplním, že jako stará struktůra jsem to první, téměř výhradně doma kojený dítě kojila do roka a to druhý, občas decentně nakojený venku, jsem kojila do roka a půl. A obě vlastně z lenosti, páč to bylo mnohem jednodusší, než ty lahvičky. 

Ale teď mám téměř novou vnučku, 3 měsíce a hledím :) jak puk. Dcera nakojí, pak nasadí odsávačku, naplní další lahvičky, pak dítě na chvíli uloží, jakmile dítě kníkne, jde "kojit" odstříkaným mlíkem lahvičkou tatínek, po dalším kníknutí maminka kojí a opět připraví lahvičku, tuhle během odpolední návštevy dcera během cca tří hodin kojila 2x a 2x krmil otec. Všechno zapisují do deníčku, přebalují po každém krmení, takže během těch tří hodin 4x přebalit, i to se zapíše a stolice zvlášť. Vlastně dva lidi celou tu dobu jen na střídačku krmili a přebalovali, i s odříhnutím každý cyklus půl hodiny, takže jsme s uspáváním děcka na sebe měli tak 10 minut. 
Oba rodiče jsou doma, dcera mateřská, otec pracuje z domu. Jídlo si dávají vozit, nakupují na Rohlíku, s kočárem nechodí, ánžto mají zahradu. Takže skotačí oba celý den jen kolem mimina.

Já se teda střežím jakkoliv k jejich metodám vyjadřovat, jsem jen hodná babička,  maličká je krásná a je jí teda už kus. Jen teda naše generace byla asi drsnější, přece jen se muselo ještě i uvařit a plíny vyvařit a vymáchat, dojít k řezníkovi a pro chleba. 
Ale tak jiná doba, no.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:16

Jennyfor :-)) jojo, já mám o dost mladšího sourozence co má o dost později dítě a taky čumim na drát jinak gratuluju k vnučce

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:18

whiskas 

Jasný, dokud jsem neměla děti, nenapadlo mě vůbec pátrat po možnostech, a oni jsou a luxusní! Fakt někdy mrkni.

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:18

Jennyfor Ty jo, to je dobrej projekt

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:22
Reakce na Pinot Noir:

Jennyfor Ty jo, to je dobrej projekt

​že? jako já na to dost čumím ale asi to vůbec není výjimečný, "matka na plný úvazek"=nevěnuje se absolutně ničemu jinýmu než na 100 % dítěti, když dorazí otec tak se k ní jen přidá a jedou v tom spolu a případné další věci řeší buď dodavatelsky, nebo když dítě spí.. jsem zvědavá kam až to půjde a jak bude tahle nová generace životaschopná

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:22

Jennyfor 

Tak to koukám i já, toho času matka devítiměsíčního dítěte... 

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:25

dejte nekdo nejakou hydru please

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:26

whiskas Hahahaha! Tak dospelej si obcas taky prdne ne a je pachova stopa v okoli, jako netreba ty miminni hovna mit na stole a nejak to extra resit, ze si pani vedle me nenapadne prebali dite, to netreba.

Ty jo, jako tady se to dostalo od nevkusny zbytecne odhaleny kozy jedny kozy v kavarne az do ,,proc vlastne nekojit doma,,. Ja mam sice tu antikojici ligu v zalozeni, ale jako tohle je moc, kdyz pominu, ze clovek chce nejak trochu taky zit (dobre, tak by se na tuhle potrebu mohl vykaslat a za den jit jen do samosky a k reznikovi).Tak treba ja bydlim v totalni prdeli a kdyz jedu na nejake vystreni s miminem k lepsimu doktorovi a nedejboze chci jeste cestou nakoupit, tak uz kojim venku.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:27

Pinot Noir viktorka_od splavu Syn, to mladší dítě, když to vidí, tak mi tuhle říkal, že asi děti nechce, že jestli je to takhle na full time, tak do toho nejde. Tak jsem ho uklidňovala, že se to dá dělat i jinak :)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:27

Jennyfor též mrkám na drát ale já jedu spíš styl Garfie "mám děti (dítě) jen tak mimochodem" a to zas mrkaj na drát jiní. Ještě že nejsme všichni stejní

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:27

Jennyfor Jezisi, neni to dite prekrmeny?!! Ty blazne.

Offline continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:27

viktorka_od splavu tak nemá to tak každý. ony jsou ty prvorodičky tusim trochu osprostene z toho věčneho psani a převažování uz v porodnici. Pak začne proudit pediatr. 

Já jsem docela racionální a stejně jsem si časy psala cca setinedeli, pak mne to přestalo bavit.

Offline Vilemina
Avatar
2264 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:31

0zero7 já se připojuju,nějakou vipku, 

 please! Se tu kojí už nějak dlouho!

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:36

Vilemina 0zero7 A to sem ještě nevlítla stes , že se tu řeší zas haranti. Zkusila jsem něco najít, ale nějak se v těch bulvárech neumím pohybovat. Jen mě zaujala Ornella kdysi Štiková, že je z ní docela sympatická žena. Ale už zas nevím, kde to psali

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:37

Karja No právě já si myslím, že překrmená je, narodila se cca 2,5 kg a teď ve třech měsících má přes 7 kg. Schválně jsem si našla ve starým průkazu kojence, že syn, co se narodil 3,5 kila, měl na tříměsíční prohlídce 5,75 kg. A byl podle tabulek ukázkovej.

No, já se bojím něco naznačovat, je to jejich dítě a sleduje je pediatr, tak snad vše ok, ale mám teda pochybnosti. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:41

Jennyfor 

Ty jo, tak to měla moje velice dobře prospívající dcera v 8 měsících a narodila se jen malinko těžší.Tak ten pediatr by měl vědět, případně to zarazit. Pochybnostem se nedivím, ale chápu.

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:42

Jennyfor No spis jestli ji neni blbe:-D. Ale jsme ve spatnym vlakne, ale je to mazec no....;-)

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:43

Hele ale takovej napul cesty, vcera jsem videla na super.cz , ze Berenika Kohoutova ma mimino a zaujalo me, ze ho vyfotila na susaku na pradlo:-D

Offline Vilemina
Avatar
2264 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:44

Pinot Noir já nějak neumím nic najít, se tu obvykle jen kochámp.s. kojila jsem taky!