VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:27
Reakce na dzizisketa:

barbucha

TTak není důvod se na mateřské izolovat, když je žena i dítě společenské a pobyt v kavárně, parku či někde v přírodě na výletě zvládnou. 

​Důvod se izolovat jsme neměly ani my... prostě jsme vypadly po krmení ven, víc jak tři hodiny v parku stejně nevydržíš - a to jsem měla Riegrák se zahradní restaurací i kavárnou před barákem. Nepamatuju si, že bych trčela věčně doma, to bych tam zešílela...naopak s miminem šlo absolvovat spoustu věcí, anžto ležící v kočárku nikam neutíkalo, většinou chrápalo a tudíž dalo pokoj

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46025 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:27

continuity taky se tvrdilo ze od narozeni ma dite plne kojeny k tomu zizen, takze dostavalo normalne z flasky sladky caj. dnes uz to moc asi neuslysis, ale moje babicky byly uplne divoky, kdyz zjistily ze decka nedostavaji caj

barbucha to urcite neni, nakup objednas na rohliku, rano jdes do kavarny, pak na obed, pak do parku, do cukrarny, muzes byt benku cely den, kdo nechce cumet doma nemusi. a presne - jestlis kojila jen par mesicu a pri tom jeste flaska s cajem, nebylo co resit

Offline 711990
Avatar
17101 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:28

crazydaisy tak to je super:) v tom pripade jsi to mela.proste vic vymakany:)

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:29

viktorka_od splavu 

Jo, ráno mažeš do kavárny a strávíš tam celej den

Offline continuity
Avatar
33536 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:30

Mutziputzi fakt se nedávej na dráhu dětského psychologa;) momentálně je na to pohled takovy, že čím lépe je dítě navázáno na pečující osobu, tím lépe se pak i socializuje a obecně vydává do světa.

Online Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:30

Mutziputzi Syn kojený byl rok a v 15 měsících nastoupil do jeslí bez jakýchkoliv problémů. Nebýt mononukleózy, která ho z docházky vyřadila skoro na půl roku, chodil by zřejmě bez problémů doteď. Muž kojený nebyl a do školky nastupoval třikrát, teprve třetí září, tj. až skoro v pěti letech to zvládl. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46025 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:31

barbucha jak pise kolegyne nahore-1,5 hodiny v kavarne je ji malo to tys stihla kavarnu, vyzehlit, navarit trichodovy menu a nalakovat si nehty, predpokladam;-)

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:33

continuity ještě teda ten pojem socializace, socializace začíná a do určitého věku se podstatná její část odehrává právě v rodině

Jinak plně souhlasím :)

Online Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:35

barbucha Tak pokud máš dětí víc, tak se pohybovat venku potřebuješ. Jakékoliv muzeum, divadélko, vzdálenější hřiště, to je výprava na půl den, zoo třeba na celý den. Nemluvě o tom, že i blbou cestu do Billy, kterou bych s kočárkem zvládla za hodinu, jdeme se starším tak tři hodiny. Nevím, co furt máte s tou kavárnou. Byla jsem coby matka v kavárně tak třikrát, přesto jsem děti krmila venku milionkrát.

Offline continuity
Avatar
33536 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:37

viktorka_od splavu já to náhodou celkem obdivuji.  já nevydržím hodinu a půl ani v restauraci, mě obecně nebaví ani ty hospodský posezení. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:39
Reakce na continuity:

Mutziputzi fakt se nedávej na dráhu dětského psychologa;) momentálně je na to pohled takovy, že čím lépe je dítě navázáno na pečující osobu, tím lépe se pak i socializuje a obecně vydává do světa.

​Navazani je mozny jenom prostrednictvim zdroje prijmu? A jak pises no - momentalne...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46025 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:42

continuity ja taky ne, ale ty mlady holky z ulice, co mely prvni mimino kdyz ja druhy, byly fakt venku celodenne, obesly mestecko daly si kafe, zakusek, obed.. jen ten rohlik jeste nebyl:-))

Offline continuity
Avatar
33536 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:45

​Navazani je mozny jenom prostrednictvim zdroje prijmu? A jak pises no - momentalne...

Mutziputzi no to samozřejmě ne, ale obecně kojení tu vazbu podporuje než zeby ji narušovalo. Ptala si se, jestli ta příliš těsná vazba není na škodu a ne na to, jestli jde vytvořit i bez kojení. To každopádne jde.

A ano momentálně. ale předpokládám, že od lékaře čekáš, že tě bude léčit podle dnešních poznatků a ne podle představ platných před 40 lety ( co je cca doba, kdy se ke kojení přistupovalo tím intervalovým způsobem). 

Offline continuity
Avatar
33536 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:46

viktorka_od splavu to já zas celý den venku vydržím ale ne dvě hodiny sedět v hospodě.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:53

continuity Predpokladam no, po letech vyzkumu a na zakladne exaktnich vysledku, ty jaksi psychologie nenabizi. Neptala jsem se jestli vazba neni na skodu, emocni je samozrejme pozitivni, ale nejsem si jista tou "existencni" zasobovaci

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:57

Ještě kojím a dítě do jeslí chodí vcelku ochotně. Tam bych tu souvislost úplně nehledala. A jak se psalo výše, než jsem se s malým po jídle vypravila, už byla minimálně půl hodina v čoudu, plus cesta ... navíc jsem často chodivala do práce něco vyřešit, pak třeba oběd, pak kavárna, pak nákup ... nijak narocnej program, ale třičtvrtě dne z baráku. Jak se to dělalo dřív netuším, ale je mi to celkem fuk. Ze bych mezi pochuzkama jezdila domu, nebo v těžko odhadutelnejch intervalech hledala opuštěnou lavičku v parku fakt nehrozí. 

Presto si troufám tvrdit, ze za celou dobu nikdo neviděl moje bradavky a z toho zbytku taky moc ne.

Online Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:02

Mutziputzi Hele, já nikdy nekojila na uklidnění, na uspání, k utišení. Vždycky to bylo jídlo. Ale jedl nejdéle po dvou hodinách. Do kaváren jsem nechodila, ale do těch dvou hodin se nevešel skoro žádný lékař, cesta do práce, nákup... Nekojila jsem venku ráda, ale občas jsem musela. Ne každá, která venku kojí, pěstuje závisláka ;)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:03

Mutziputzi Když ony ty mimina jsou docela blby, mu nabidnes krmeni v cca obvyklým intervalu, kdy ses zvykla, ze ti normálně vytáhne celou flašku/poradně se nakoji a pak vydrží další dvě hodiny ... a ono si místo toho dvakrát cucne a nedostaneš do nej nic. Nebo se naji a za deset minut to všechno vyhodí. A za třičtvrtě hodiny samozřejmě rve hlady. U nás to bohužel byl docela obvyklej scénář a to jsem vzhledem k zimě venku se fakt snažila, abych to kojení omezila na minimum.

Offline rasaNori
Avatar
7697 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:12

MP Meri to je dost presny. Nekdy bohuzel pro nas ty mimina nejsou stroje:D

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:14
Reakce na Pinot Noir:

barbucha Tak pokud máš dětí víc, tak se pohybovat venku potřebuješ. Jakékoliv muzeum, divadélko, vzdálenější hřiště, to je výprava na půl den, zoo třeba na celý den. Nemluvě o tom, že i blbou cestu do Billy, kterou bych s kočárkem zvládla za hodinu, jdeme se starším tak tři hodiny. Nevím, co furt máte s tou kavárnou. Byla jsem coby matka v kavárně tak třikrát, přesto jsem děti krmila venku milionkrát.

​Bavíme se tady o důře, která má jedno jediný mimino, se kterým tráví zjevně celý dny výhradně po kavárnách, páč ho tam chudák, když si potřebuje vypít kafe (doma neteče voda), musí i kojit.