VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline Pinot Noir
Avatar
24262 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:19

barbucha Ne, nebavíme. Já odpovídám na tvůj komentář:

ale tak nějak nechápu, proč vůbec na veřejnosti kojit. Dyk mamina je na mateřský (pokud nekojí školáka - a ano, zažila jsem kdy se dítě pomalu se školní brašnou na zádech sápalo mámě na kozu, a to v tramvaji ), prostě je svrchovanou paní svého času - proč teda nepřizpůsobí denní program tomu krmení? Neříkejte mi že se mimino musí kojit co půl hodiny! Prostě nakojím a pak jdu do kavárny... 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 18. února 2020 21:21
Reakce na 711990:

crazydaisy jeste me napada, a ted to prosim nevztahuj nutne na sebe, jestli ta vase stara skola nekojila proste jen maly miminka, ktery pak ve 2 mesicich dostavaly polivku z lahve a ve 4 uz prakticky jedly bezny jidlo? Zatimco dneska se deti vyhradne koji mnohem dele?

​Ja nejak porad nechapu proc je dneska takove zlo prestat kojit treba v pul roce (do te doby zdravotni dusledky vubec nerozporuju)...Neprijde mi, ze by ted vyrustala ,,lepsi" generace deti a uz vubec ne zdravejsi. 

Offline Sairon
Avatar
1850 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:22
Reakce na barbucha:

​Bavíme se tady o důře, která má jedno jediný mimino, se kterým tráví zjevně celý dny výhradně po kavárnách, páč ho tam chudák, když si potřebuje vypít kafe (doma neteče voda), musí i kojit. 

​No a nebo celý ten den strávený po kavárnách vypadal tak, že důra ráno nakojila a vypravila se s miminem na preventivku k doktorovi, kde bylo spoustu vjemu a mimino ještě nemelo hlad,  nebo hlad mělo ale všechno vrátilo zpátky a odpoledne jde důra ke svému lékaři/podepsat papíry do práce/jinému lékaři s miminem/doplň libovolnou důležitou činnost  a byla jen tak drza že si v mezičase chtěla na chvíli sednout a vypít to kafe a mimino se natruc rozhodlo, že to je zrovna ten okamžik kdy má hlad a potřebuje se nakojit.  Třeba...

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:25
Reakce na barbucha:

​Bavíme se tady o důře, která má jedno jediný mimino, se kterým tráví zjevně celý dny výhradně po kavárnách, páč ho tam chudák, když si potřebuje vypít kafe (doma neteče voda), musí i kojit. 

Online whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:27

Pardon, ale fakt mě to zajímá. Nemá dítě po kojení následně potřebu vyměšovat? Jak pak řešíte na veřejnosti tuto část řetězce? 

Offline dzizisketa
Avatar
7372 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:31

whiskas 

No jak asi, normálně to mimino přebalíme. 

A i kdyby někdo trávil s miminem v kavárně a v parku celý den, však nikde není dáno, do kdy má matka na mateřské nebo rodičáku vycházky. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45844 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:31

Jos no nemyslim si ze by to bylo zlo, ale pokud neni nejaky zavazny duvod (nastup do prace na plny uvazek apod) tak tezko budes 6 mesicu x krat denne kojit a pak toho ze dne na den nechas - to nepobere ani dite ani prsa:-) takze idealne pomalu dite ucis na jiny jidlo a laktace postupne ustava. jko idealni to asi neni nikdy, ale zhruba tak. jinak doporuceni who na kojeni imrvere do peti let je pro rovnikovou afriku kde deti kosi infece ze spatne vody, to tu zas nekdo pomylene inplementuje kolikrat

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:32

whiskas jak ktere. Nicmene 90% kavaren a restaurací ma na zachodech přebalovací pult. Nebo v kocaru holt, tam je mista dost a nikoho to nepohorsi... 

Offline continuity
Avatar
33119 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:34

Jos Tak na to jsou už taky studie, že vzhledem k prevencii potravinových alergií je vhodné zavadet minimálne lepek ještě během kojení. Takže to kojení po půl roce je výhodné, navíc konkrétně u nás to konečně bez problemu odsypalo, takže mi nějak nedávalo smysl to všechno zahodit a učit se zadělávat Sunar, kdy mě to nic nestojí a ještě je to pohodlné. Na veřejnosti jsem to pak po roce odbourala. Ale ještě v 15 měsících dítko dostalo nějakou herpes angínu a já byla ráda, že ho alespoň kojim, protože napít se ničeho jiného nechtělo. Skončili bychom ve spitale na kapackach ( vyhrožovala doktorka, tak jsem to zas radsi rozkojila i přes den

Offline Pinot Noir
Avatar
24262 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:35

whiskas V kočárku přebalíš, aniž by si toho kdokoliv všiml ;)

Online whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:38

dzizisketa Jako přímo na místě? To asi ne, že? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24262 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:38

Jos Převést dítě na umělé mléko v půl roce není tak jednoduché. Mně se to třeba nepovedlo, ačkoliv jsem chtěla. X druhů mléka, všechny myslitelné způsoby podání, nepřijal to. Takže jsem to mohla ukončit, až bylo možné mléčnou dávku jakž takž pokrýt jogurty, sýry a tvarohem. 

Online whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:39

rasaNori Pinot NoirDíky. Takže se to obejde i v kočáru bez pachové stopy do okolí? 

Offline dzizisketa
Avatar
7372 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:41

whiskas

JJo, jako přímo na místě. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. února 2020 21:41

whiskas když přebaluješ v kočárku, tak si toho fakt nikdo nevšimne. Jasně že člověk nevybalí podložku na stůl v kavárně. 

Offline Sairon
Avatar
1850 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:44

whiskas ja třeba prebalit prejizdim s kocarem buď na záchody,  pokud je tam dost místa nebo někam směrem k nim,  mezi stoly bych neprebalovala.

Offline Pinot Noir
Avatar
24262 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:45

whiskas Jak jsem říkala, v kavárně a restauraci jsem nekojila, takže ani nepřebalovala. V čekárně u doktora klidně, však ze své vůle jsem tam dvě hodiny nezevlovala. Venku běžně. V nákupacích jsou přebalovací místnosti.

Ale ty máš jakousi obsesi, co se tohoto týká. Pamatuju si, že když jsem napsala, že jsem v hospodě venku na zahrádce dala na stůl deku a nechala tam chvíli dítě pást koníky, abych si mohla dopít pivo, strachovala ses, jestli mu něco nevyteklo z plenky.

Online whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:50

Evaeva Sairon Díky všem za odpovědi :-). Ptám se jen protože mám v paměti dost nepříjemný zážitek - nebylo to tedy po kojení (nebo jsem to alespoň nezaregistrovala), ale matka se jala dítě přebalovat přímo v restauraci. Položila si kojence vedle sebe a bez problémů vykonala, co bylo třeba (nešlo si nevšimnout ). Ovšem je pravda, že už je to dost let zpět, tak možná nebyla řada podniků na takové činnosti vybavena, ale od stolu odejít mohla. Každopádně, jsem ráda, že to není běžný postup .

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 18. února 2020 21:57

whiskas 

Marně vzpomínám, kdy naposled jsem byla někde, kde nebyl přebalovací pult, aspoň sklápěcí ze zdi nebo úřady zas mívají záchod pro vozíčkáře, kam se dá zajet tím kočárem. 21. století , naše mámy si mohly nechat jen zdát. Poprvé jsem v OC dost čuměla i na to, jak pohodlně jsou vybavené místnosti na přebalování a kojení - možná někdy jen tak pro zajímavost nakoukni.

Jinak velkou část roku přebalíš v kočáru venku nebo třeba v autě.

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 18. února 2020 22:00
Reakce na whiskas:

Evaeva Sairon Díky všem za odpovědi :-). Ptám se jen protože mám v paměti dost nepříjemný zážitek - nebylo to tedy po kojení (nebo jsem to alespoň nezaregistrovala), ale matka se jala dítě přebalovat přímo v restauraci. Položila si kojence vedle sebe a bez problémů vykonala, co bylo třeba (nešlo si nevšimnout ). Ovšem je pravda, že už je to dost let zpět, tak možná nebyla řada podniků na takové činnosti vybavena, ale od stolu odejít mohla. Každopádně, jsem ráda, že to není běžný postup .

​Tady bych teda doporučila nezapomenout, že závada byla na té paní, není to tak, že mimino v restauraci = bude smrad.