Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 16:51

mitford sister ale pointa neni v byrokracii a shaneni remeslniku, to je vsude.  Jde o naladu, co panuje ve verejnem prostoru, o to, ze se na tebe usmeje prodavacka, ze postak prohodi par slov, ze ridic mhd je slusny a necastuje cizince sprostotama, jen proto, ze vi, ze mu nerozumi (coz je vtipne, ze pricina te desive frustrace je v jeho neschopnosti anglicky byt jen kvaknout) a ze nemas chut napsat dvoustrankovou stiznost na kustoda v galerii (viz me opakovane primo desive zkusenosti s ng, kde nekteri ty komousske manyry maji zadrene az v kostech) atd a to tady chybi primo zoufale. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 16:53

Obecne jsou lidi v cr ve verejnem prostoru dost neurvali a nekultivovani. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 17:00

999 a neexistuje aby jsi si sama natankovala...i v ty nejzapadlejsi vesnicce,minizakusek po obede...toho je, ze uz ani nevim. :-)

Sem rada ,ze mas take dobre zkusenosti odtatad.

Vono i protivnych reku je dost ale sluzby tip top.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 17:03

Zarinya Proto tam ráda jezdím :-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 19:05
Reakce na Luna:

barbucha Já jsem si úplně vzpomněla na příhodu z UK, kde jsem chvilku bydlela. Vylilo se mi v supermarketu trochu mléka na pokladní pás, prostě díra v krabici, přiběhla jedna prodavačka, uklidila to, mezitím dala za úkol druhé, aby mi přinesla tu samou krabici bez díry. U toho se všechny usmívaly. Vyprávěla jsem to své spolubydlící z Rumunska a řekla jsem jí, že jsem v šoku, že u nás bych si to musela vzít a zaplatit. A ona se rozesmála a řekla:"A v Rumunsku i uklidit."

​no, mne se neco podobnyho stalo kdysi normalka u nas v lidlu - v dobe, kdyz tam jeste nemeli takovy srumec. a to byla flaska vina, ne blby mliko:-) tedka jsou tam prodavacky desne ustvany a uz zacinaji byt protivny jak v albertu

krom vychovy myslim ze u nas to hodne vychazi shora, ze ty dole zamestnavatele strasne drou, a chovaji se k nim hnusne. a ti pak k zakaznikum i k sobe navzajem

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 19:17

Ještě ke hřbitovům. Kopeme teď už asi měsíc ve venkovském kostelíku obklopeném hřbitovem. Tam je takový klid, máme tam lavičku na sluníčku, pročtené všechny hroby... Pohoda. Akorát je trochu děsivé, jak je tam vysoká (aspoň podle mě) úmrtnost lidí mezi 20 a 45, trochu to ve mě hrkne, když tam najdu mladší než jsem já (ještě mi nebylo a nějakou dobu nebude 40).

A jinak si myslím, že děti by na pohřby měly chodit ve chvíli, kdy tam vydrží, takže takové 4 roky už klidně jo.

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 20:24
Reakce na jinx:

Obecne jsou lidi v cr ve verejnem prostoru dost neurvali a nekultivovani. 

​s detmi jsem byla svedkem, jak ridic rval na mladou holku, ktere utekl pes do silnice "ty kravo blba". Pritom jsem to cele videla, opravdu stacilo jen v pohode pribrzdit, zadna kolize nehrozila. Mne se tehdy chtelo brecet z te neurvalosti. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 21:32

jinx vždycky záleží na konkrétní zkušenosti.

já jsem měla z londýna stejně růžovoučkou zkušenost a dojmy, jako ten růžovobrejlový pán. naprosté nadšení ze všeho, od kytek v parku přes poštu po prodavačky kafe v pret-a-mange.

a pak jsem jela do mnichova. a můžu říct, že tam se ke mně i nula za pokladnou v marketu chovala, jako by jí patřil vesmír. jediná návštěva mnichova byl tak frustrující zážitek, že bych mohla napsat naopak zcela černý článek o tom, jak je dobře, že žijeme na zaprděném východě a jak to v německu upadlo. dokonce došlo i na tu stránkovou stížnost - sice ne na kustoda, ale na nulu za pokladnou, protože to bylo fakt moc, urážet se od nějaké nány před celým obchodem nenechám (mimochodem jen proto, že jsem měla jiný typ karty, než berou).

a kamarádi, kteří jeli do paříže, se vrátili s tím, že tam už nikdy, a to byli mimojiné třeba několikrát na ukrajině nebo v rusku, takže mají s čím srovnávat (s východem).

aneb můžeš mít štěstí nebo smůlu, ale napsat tak cukrovaný článek po jedné návštěvě a vyvozovat z něj obecné závěry mi přijde trochu moc na sílu.

tím nepopírám, že se za prahu coby turista právě ve srovnání třeba s londýnem někdy až stydím, ale už jsem to tu i několikrát psala.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 21:57

Tak v Belgii, konkrétně v Bruselu, žiji nějaké 4 roky, tak bych si dovolila se k tomu článku vyjádřit. Pán má klasické turistické růžové brýle, byl tady chvíli, má hezké zážitky, ale reálný život je někde jinde, jak psala @mitford sister Něco je lepší, něco je horší, než v ČR. Ano, Beligičané jsou pohodáři, ale to má i své stinné stránky - spousta věcí jim je prostě jedno, s takovou laxností jako na servisní telefonní lince jsem se nikdy jindy v životě nesetkala. Opravy, nebo zapojení elektřiny, internetu apod. je fakt horor. Souhlasím, že personál v obchodech je příjemnější, přívětivější. Řidiči MHD už všichni tak fajn nejsou, zastávky autobusu jsou všechny de facto na znamení... no a někdy se řidiči prostě zastavit nechce, i když signalizujete jak diví. Co se týče chování lidí na ulici, tak zapomeňte na základní pravidlo, jako že se třeba nejdřív z MHD vystupuje, a pak nastupuje apod. Jeho nadšení z železnice mi taky přijde dost úsměvné, absolutně není pravda, že se vlakem dostanete kamkoliv. Hodně záleží na regionu, vlámská část má dobrou železniční síť, na Ardeny zapomeňte. Spolehlivost vlaků je tak asi stejná jako u nás.V některých věcech je Belgie "napřed", ale v jiných zas pozadu... např. bezkontaktní platby k nám dorazily letos jako velká novinka a na nové karty byl na počátku v bance pořadník. Ale ČR už ten západ také dohání... minimálně co se nových pisoárů u hlavního nádraží v Praze týče... ty jsou tady v historických centrech naprosto běžné, třeba i proti zahrádce restaurace.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 22:20

Jiná Realita no takze kdyz si odmyslim tve obligatni vyhrocene prehaneni, tj. dam pryc nuly a ruzovouckou  barvu a jsme zpet u podstaty, kterou jsi nijak nevyvratila, a sice, ze bohuzel jako celek je nase spolecnost ve svem vystupovani vuci ostatnim mene kultivovana nez nasi zapadni sousede. A vzhledem k historii to dava smysl. Bohuzel. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 22:22

Lamicka tohle je tak strasny! ja se nedavno na ulici zastala anglicky mluviciho (a hezkeho :-)) kluka, na ktereho na chodniku vriskal revizor., to nejde rict jinak.. zachytila jsem slova " ja ti dam anglicky, jsi v praze, budes mluvit cesky!!!" no kupodivu chlapec cesky mluvit nezacal. Ale jako!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. května 2019 06:52

Jiná Realita Ty máš fakt dar vytvořit (si) problém, popravdě řečeno si vůbec neumím představit, jak by mohla "nána" a "nula" za pokladnou vůbec způsobit tu situaci co popisuješ, fakt ani kdyby moc chtěla, nevím jak by mohla, u tebe já fakt věřim na sílu negativní myšlenky nebo něco takovýho, to neni jinak možný..

Jinak bych dokonce řekla, že to není ani otázka východu a západu, jak jsem psala, bratr je pracovně v Minsku a tvrdí, že lidi se tam jsou lidi mnohem příjemnější a přátelštější než u nás.

Dle mého je to bohužel fakt česká specialita živená tím idiotským přesvědčením o čecháčkovský jedinečnosti, zlatý ručičky, český krasavice, knedlíky, pivo, všechny tyhle iluze pak ve finále působí tu malost a zášť, což je bohužel zejména ve službách dosti znát.

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 01. května 2019 06:53

jinx to je taky strasny :( 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. května 2019 07:07

Jiná Realita jinak teda ja na tvou navstevu mnichova muzu kontrovat tou svou, kdy vsichni byli uplne v pohode, od jimmy choo az po tu samosku. Ale pointa toho clanku fakt neni o tom, ze tady vsichni zacnou psat, jak nemohli sehnat remeslnika nebo ze teda zrovna na ne se restauraci nikdo neusmal.

Mutziputzi jestli neco nechapu, tak to je trvzeni o tom, jak jsou cesky krasne zenske, na to jsem uplne alergicka  

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. května 2019 07:11
Reakce na Lamicka:

jinx to je taky strasny :( 

​desne, ale vtipne bylo, jak to ten revizor nakonec vzdal, protoze se proste nedomluvil  vztekle se otocil a odsupel po chodniku. 

jo a tento tyden, prisel chlapik na odecet plynu. Rikam mu pojdte dal, ale vyzujte se, no neee, ze se zouvat nebude, tisic kecu k tomu. Rikam, zujte se. Tak on at odecet udelam sama a at mu to nadikutuji. Rikam, ze urcite nic sama delat nebudu, ze odecet prisel udelat on, tak ze ho prosim, at se zuje. Takze se slovy "do prdele prace" se nakonec zul a huraaa, sikulka, udelal odecet. Taky prijemny a profesionalni pan :D

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. května 2019 07:13

jinx že jo, já bych snad až tvrdila, že češky jsou na opačný straně škály, nevýrazný, vyblitý, rozkydlý, vlasy hnusný, a to se nebavim o stylu.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. května 2019 07:14

jinx Já nevyzouvám, párkrát mě to hodně mrzelo

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. května 2019 07:16

Mutziputzi to me taky napadlo, kdyz jsem videla, jak se cuka, jenze ja se rozhodla, ze se vyzuje a neustupuju, takze nemohl vyhrat

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. května 2019 07:17
Reakce na Mutziputzi:

jinx že jo, já bych snad až tvrdila, že češky jsou na opačný straně škály, nevýrazný, vyblitý, rozkydlý, vlasy hnusný, a to se nebavim o stylu.

​jo a to se jeste porad nebavime o stylu  

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 01. května 2019 08:46

jinx no vidis, a ja myslela, ze zouvani navstev patri k malocechackovskemu koloritu...