Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:01

Pavlena to si klidne mysli a hlavne se podle toho zarid, ja zase myslim, ze toto nebyla zadna navsteva a ze neni nutne aby mi z jeho pohor opadaval bordel na mou dlazbu. btw tesne po nem prisel muj drahy, v obleku, ke kteremu  mel krasne boty a hned ode me slysel, at jde dal a vubec se nezouva :D 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:05

jinx 

Mě u řemeslníků tuhle příjemně překvapilo, že si do hotového domu přinesli návleky. Jak snadné...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:08

dynda jj navleky jsou super.. zouvat chlapa z co cely den maka v nejakych kanadach to fakt nechces..  stokrat radsi setru blato:-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:13

dynda To je poslední dobou velmi časté, že mají návleky. Nebo se mermomocí zouvají a já je přemlouvám, ať to nedělají. (Plynoměr máme na plotě, tak tam to vypozorováno nemám)

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:26
Reakce na dynda:

jinx 

Mě u řemeslníků tuhle příjemně překvapilo, že si do hotového domu přinesli návleky. Jak snadné...

​Jo, tohle jsem zažila v poslední době mockrát a střašně příjemně mě to překvapilo. Přišlo mi to fakt takové vstřícné od nich. Poprvé mě to dokonce tak okouzlilo, že sem pánovi nabídla, že mu uavřím kávu, což obvykle teda nedělám

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:27

Lamicka jinx Já měla tenhle týden taky zážitek, zastavil přede mnou černý mercedes tak blbě, že mi zatarasil vjezd do ulice, kam jsem potřebovala. Tak jsem na něj jemně zatroubila, aby popojel. Řidič vylítl, začal mi nadávat do krav, co si to dovoluju na něj troubit, skočil mi na auto, snažil se dostat dovnitř...Kolemjdoucí zastavovali, snažili se ho spacifikovat. Nejabsurdnějši mi přišlo, že to byl zřejmě řidič, co jezdil pro nějaký hotel a turisti s kufry stáli na chodníku a sledovali to. Zajímalo by mě, jestli nastoupili...

Offline Gatita
Avatar
7187 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:39

Jak tu někdo psal o těch revizorech, tak tam je celý ten systém nastavený divně. Jakože kontrola, co se tě snaží vyhmátnout. Celé to působí tak nějak..represivně. Učitel angličtiny mi vyprávěl o své první srážce s revizorem. Že prý seděl a četl si a najednou mu někdo vrazil pod nos placku. Tak si myslel, že mu chce nějaký invalida něco prodat a zdvořile odmítl

K řemeslníkům mám jeden postřeh z jiného úhlu - u nás je často zvykem chystat nějaké jídlo - nechat malířům v kuchyni pár birelů a hrnec guláše nebo tak něco.  Byl toho svědkem známý ze severu a vůbec nechápal, proč to děláme, když přece dostanou zaplaceno. Ale nic z toho nevyvozuju, netuším, jak se zbytek Finů chová k malířům pokojů...

 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:41

viktorka_od splavu jen btw bylo to v pohode :)

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:41

999 otresne

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:42

dynda presne tak, hnat se mermomoci dovnitr a byt jeste navrch sprosty, to je mimo

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 01. května 2019 10:01

Gatita Já si myslim, že tohle už je opravdu překonané, ale pamatuju si z dětství, že si máma brala dovolenou, aby uvařila řemeslníkům. Dneska mi to přijde absurdní. 

Offline Gatita
Avatar
7187 příspěvků moje polička 01. května 2019 10:11
Reakce na 999:

Gatita Já si myslim, že tohle už je opravdu překonané, ale pamatuju si z dětství, že si máma brala dovolenou, aby uvařila řemeslníkům. Dneska mi to přijde absurdní. 

​Dovolenou si na to neberu, ale nejakou svacinu v pripade celodenni prace nechavam. Neni tady totiz moc moznosti, kam si zajit na jidlo. Nejedu v tom uz tak velkoryse jako moje mama, ktera jim regulerne vyvarela, ale prijde mi fajn na ne trochu myslet, i kdyz taky zalezi, co jsou zac. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 01. května 2019 10:14
Reakce na 999:

Gatita Já si myslim, že tohle už je opravdu překonané, ale pamatuju si z dětství, že si máma brala dovolenou, aby uvařila řemeslníkům. Dneska mi to přijde absurdní. 

​jj přesně. posledně jsem jim nabízela že jim nechám varnou konvici a nějaký kafe (v rozbitým baráku kde nic nebylo) a povídali že toho mají že neví co s tím:-) 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 01. května 2019 10:19

viktorka_od splavu Já té tvojí reakci nerozumím :-). Jakože jim toho pořád lidé dávají dost? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 01. května 2019 10:20

999 jj přesně, dávají, ale guláš už asi nikdo, minerálku, kafe, starou konvici.. to asi furt

to už mi připadá taková slušnost, vstřícnost, prostě normálka. aby si někdo bral dovolenou a vařil jim to už myslím neexistuje

Offline Tak Betty
Avatar
5016 příspěvků moje polička 01. května 2019 11:10

Taky nevyzouvám a to jsem ta starší generace. Přijde mi to trapný.

Edit, ale já jsem z rodiny kde bylo vyloučený někoho požádat at se zuje.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 01. května 2019 11:37
Reakce na Mutziputzi:

Jinak bych dokonce řekla, že to není ani otázka východu a západu, jak jsem psala, bratr je pracovně v Minsku a tvrdí, že lidi se tam jsou lidi mnohem příjemnější a přátelštější než u nás.

Dle mého je to bohužel fakt česká specialita živená tím idiotským přesvědčením o čecháčkovský jedinečnosti, zlatý ručičky, český krasavice, knedlíky, pivo, všechny tyhle iluze pak ve finále působí tu malost a zášť, což je bohužel zejména ve službách dosti znát.

​Tak to máš pravdu. V Kyjevě jsem byla úplně ohromená - jak jsem zkraje čekala, že mi prodavačka dá pár facek a na ulici mi někdo rovnou uřízne hlavu Služby a vůbec i lidi na potkání mnohem lepší a milejší než v Praze! Ne nijak vlezle, prostě jen slušnější...

Čecháčkovská jedinečnost je přesná. A nejvíc sedí právě u křupanů, který neuměj ani vorta cizího jazyka... tuhle jsem na vlastní bulvy viděla na FB se někoho pochechtávat, jaký jsou amíci idioti: jeden z důkazů tkvěl v tom, že neuměj česky a pak se divěj (fakt nekecám).

Ovšem jsem přesvědčená, že veškerý tohle buranský chování a uvažování je mocně podporovaný naší současnou reprezentací. Před 20-30 lety to eště nebylo tak strašný, dost lidí se přece jen  snažilo působit civilizovaně... ale prostě lid je jak malý dítě, potřebuje ty vzory, a výchovu... a podívej se na ty "vzory" (který jsou nejvíc vidět a bohužel i slyšet) dneska! Od prezidenta přes hradní partu až po jeho kámoše (zahlíd někdo poslední Jandákův výtok například?), dyk je to parta z nejhorší stoky!

No nic, nebudu se rozčilovat...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 01. května 2019 12:38

barbucha to je presne, naprosto souhlasim (krome  toho kyjeva, tam jsem nebyla...:))

a i kdyz je pravda, ze samozrejme dojem turisty je jiny nez dojem domaciho, i to je dulezite, ja si jako turista odvezu odjinud prijemny dojem z lidi poskytujicich sluzby, turisti tady narazi vetsinou sotva vyjdou z letiste u ridicu mhd nebo taxikaru...to o nas taky neco vypovida...

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 01. května 2019 12:53
Reakce na nolita:

turisti tady narazi vetsinou sotva vyjdou z letiste u ridicu mhd nebo taxikaru...

​... nebo ve směnárně...

Mně se v životě nestalo - poté, co se prakticky s prvním slovem provalilo, že jsem turista - že by ke mně začali přistupovat jinak, napočítali mi jinou cenu nebo že by snad schválně přešli do své mateřštiny. Ani na tý Ukrajině. Strašný, strašný...

Offline notna
Avatar
6577 příspěvků moje polička 01. května 2019 15:39

nolita Nás taxikář natáhl a vysadil záměrně o několik km dřív na Krete. A pak mám špatnou zkušenost z Brna, kde mě nechtěli vzít kvůli krátké trase. Kupodivu v Praze ok.

U nás jsou lidi málo milí, ale jinak nemám ze zahraničí moc rozdílné pocity. Třeba v Itálii nám i známým vykradou karavan každou chvíli.Dle.jejich policie je to standard a hned řeknou, že se to nevyšetří, ať s tím počítáme.