Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 20:48
Reakce na Potrefenáhusa:

hele, vis jak, orel much nelapa 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. října 2017 20:50
Reakce na Potrefenáhusa:

Mně by to s tím jménem taky vadilo a taky jsem si toho všimla. Ne že bych se měla za co stydět nebo co schovávat, ale jak píšeš, je to osobní (a ještě ty zdrobněliny..)

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:26
Reakce na moora:

No já si včera celkem rozumně řekla, že už bych měla jít spát, takže jsem ze třetího viděla jen čtvrt hodiny a pořád byli na lodi a plánovali přepadnout nějaké vězení, aby dostali ven nějakého dalšího piráta.

Abych řekla pravdu, vůbec netuším kolik těch dílů vlastně je.

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:30
Reakce na Sweet Potato:

Já si z reného mládí pamatuju jen ty Dva roky prázdnin a Děti z Kouřové hory, takže nemůžu vybrat, co jsem měla radši. Asi toho "Verna".

Teď jsem si vzpomněla ještě na jeden seriál o klukovi a pirátech. Kapitán Jack? měl zlé dvojče piráta a kluk tam dělal plavčíka. Z tohohle si taky pamatuju jedinou scénu; chtěli oběsit kapitána, ale on to přežil, protože si dal do krku kovovou trubičku.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:34

ty deti z kourove hory, ty mi vrtaji hlavou. Bylo to o tom, jak se vydaly nekam (do podzemi?) a tam je pronasledovaly takove oslizle prisery? mozna jeste hure - oslizle blikajici prisery?  protoze jestli ano, tak to jsem jako mala milovala, ale to musel byt sto pro az po roce 90. Nebo si to pletu s necim jinym? 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:35
Reakce na jinx:

já si teda vůbec nepamatuju, která dáma to na tebe vytáhla, ale to si tě jako nějakým způsobem vystalkovala a pak jen tak v záchvatu flamewaru vytáhla jako eso z rukávu tvoje křestní jméno, nebo jak se tohle stane? :D 

Offline moora
Avatar
7572 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:39
Reakce na brrr:

já z toho mám normálně trauma! nebylo těch dětí v knížce mnohem víc? a co jako ti piráti?

a jak ten vrchní pirát odkrágluje jednoho námořníka, ale plavčíka jen blbě spoutá, pak ho nechá pobíhat po lodi a vykřikovat cosi o vzbouřencích a když plavčík nakonec skočí přes palubu, jeden z těch pirátů skočí za ním a zachrání ho a když se pak teda piráti zmocní lodi, propustí původní posádku v záchranným člunu! to nedám...

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:39
Reakce na jinx:

Děti z Kouřové hory https://www.csfd.cz/film/190326-deti-z-kourove-hory/komentare/

Obávám se, že tam žádné oslizlé blikající příšery nebyly.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:42
Reakce na brrr:

jack holborn, pamatuju si, že tam měli někoho oběsit a on spolknul kovovou trubičku, kterou měl pak v krku, ale už nevim, jestli mu to vyšlo nebo ne 

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:43
Reakce na moora:

No, ono je to na motivy. V knížce je 15 kluků, kteří ztroskotají u ostrova. Měli jet na výletní plavbu, vyplouvalo se brzy ráno, tak už byli naloděni, posádka byla v přístavu a loď jeden z kluků ze srandy odvázal. Ti piráti tam pak taky byli, ale to si popravdě moc nepamatuju a aktuálně jsme s dětma teprve v půlce knihy

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:44
Reakce na Potrefenáhusa:

Jo, to je ono!

P.S: Přežil.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:50
Reakce na brrr:

no do prcic, tak co to sakra bylo? 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:50

a hlavni klucici postava se mozna jmenovala Theo

Offline Skat
Avatar
46 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:54
Reakce na jinx:

no do prcic, tak co to sakra bylo? 

Pod horou. Dvojcata Rachel a Theo.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:58
Reakce na Skat:

jupi, no jasne, Rachel! a teda tam byly i oslizle prisery, jo? jdu to googlovat. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:59

csfd mluvi jasne: "Cosi jako světélkující sliz se plazí temnými útrobami a napadá vše,co mu přijde pod ruku. Není to však obyčejná hmota...." 

 

Offline Skat
Avatar
46 příspěvků moje polička 16. října 2017 22:06
Reakce na jinx:

jupi, no jasne, Rachel! a teda tam byly i oslizle prisery, jo? jdu to googlovat. 

Jo, oni byli nejaci mimozemstani, normalne vypadali jako lidi, ale pak se menili v takove hromady slizu, ktere jezdily tunelem pod jejich domem.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 22:11
Reakce na Skat:

jo a podle me meli nekteri z nich na cele neco jako blikajici zarovku. Do me se to v detstvi neskutecne zapsalo, milovala jsem to a vim, ze jsme si na to s kamarady hrali. 

Online Pinot Noir
Avatar
24581 příspěvků moje polička 16. října 2017 22:19

Proč jsem neviděla seriál se světélkujícím slizem?! Cítím se ochuzena!  (Všechno ostatní zde zmiňované jsem viděla, ale existence Pod horou mi byla utajena. Navíc to má dost dobré hodnocení.)

Offline quebrada
Avatar
363 příspěvků moje polička 17. října 2017 01:34
Reakce na brrr:

Vážně? Jako opravdu? Já jsem byla přesvědčená, že mu ten plán nevyšel - trubičku měl, aby se neudusil, ale jak tam visel, tak mu jeden nic netušící námořník (pirát?) chtěl zkrátit utrpení, trhnul mu nohama a zlomil mu vaz. Ale už je to fakt dávno. ;-)