Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline 711990
Avatar
17184 příspěvků moje polička 08. května 2024 13:45

Mermaid no ale je potreba to srovnat pro ty chudaky co bydlej nad sklepem/pod strechou a v rozich. My bydlime ve 2.patre uprostred a taky nemusime prakticky topit, ale nedivim se, ze nekdo v rohu panelaku jo, kdyz s nikym prakticky nesousedi a vsechny steny ma ledovy. Nebylo by to spravedlivy, aby on musel topit dvakrat tolik a ja vubec, proto se cast pocita tim koeficientem a cast realnou spotrebou.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. května 2024 14:29

711990 jednak tak, a taky byste doma neměli 21 (nebo kolik), kdyby všichni okolo přestali topit. A rázem byste to topení zapnout museli. Já netvrdím, že ten poměr má být 50:50, ale nemůže být 100:0. Ta nízká spotřeba než něco je prý kvůli bytům, kde nikdo nežije. Tam totiž nejsou ani ty zisky z vaření nebo od lidí. barbucha 

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 08. května 2024 14:30

711990 značnou část života jsem bydlela v rohovém bytě a ani tak jsme téměř netopili, byla jsem zvyklá nosit doma tepláky, mikinu a vlézt si pod deku, takže je to opravdu na každém, jakou chce mit spotřebu, obzvlášť v posledních letech, kdy je opravdová zima cca 3 týdny 

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 08. května 2024 15:23

711990 bydlela jsem v bytě uprostřed, ze všech stran sousedi, topila jsem max 2x, když jsem potřebovala usušit věci po sáňkování. Ne, že bych nechtěla topit, ale bylo tam takové horko, že jsem i v zimě byla v kratasich a bez ponožek. Teď rohový být pod střechou a ten rozdíl je šílený. Sousedi jedna strana obýváku a jedna strana chodby.

Offline stes
Avatar
7393 příspěvků moje polička 08. května 2024 15:36

 K tomu souzití sklep versus střecha, apod.....od doby,kdy jsem viděla Vlastníky,hrozně ráda chodím na výroční schůze SVJ. Ten film nelhal...když nás je v domě málo. Ale i tak to stojí za to.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. května 2024 17:36

Mermaid akorát že ten v rohovém domě dosáhne se stejnou spotřebou menšího tepelného komfortu. To je stejné jako ten zmíněný výtah, nebo bys mohla říkat, že ten v horním patře má platit za úklid víc, protože kvůli němu se vytírá víc schodů. To je holt problém bytových domů, je to sdílený prostor ne samostatný dům.

Offline Allysa
Avatar
556 příspěvků moje polička 08. května 2024 17:47

Evaeva Úplně nevím, jestli je to takto povinné, protože my jako SVJ máme každý byt svůj kotel a tím pádem platíme každý svou spotřebu,  bez ohledu na umístění bytu. Rozpočítává se jenom spotřeba elektřiny na chodbě a voda na zalití křoví před domem.

Jinak jsem teda vděčným majitelem rohového bytu v přízemí, v zimě je zima málokdy a dá se zatopit nebo se obléknout a v létě tam máme jakž takž snesitelne, i když je venku pres 30 2 měsíce v kuse.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. května 2024 18:13

Allysa to nevím no. Možná to funguje jinak, když máte každý svůj kotel.

Offline Sweet Potato
Avatar
34887 příspěvků moje polička 08. května 2024 18:14

Allysa Samozřejmě, toto se týká dálkového topení. S vlastním kotlem a ohřevem vody jste samostatní.

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 08. května 2024 18:34

Allysa s vlastním kotlem nic takového neřešíte.

Offline Makara
Avatar
2276 příspěvků moje polička 08. května 2024 18:54

Mermaid

a není v tom vyúčtování nějaká chyba? Mně se před lety stalo, ze přišlo vyúčtování s velkým nedoplatkem, tak jsem si to důkladně porovnala s minulým rok a našla nepochopitelné navýšení asi tepla,tak jsem reklamovala. Fakt tam byla chyba a SVJ předělávalo vyúčtování  všem.

Offline Mrakoplas
Avatar
8858 příspěvků moje polička 08. května 2024 19:07

Janulik03 presne

A este podotknem, ze spodnym bytom ohrievaju priestor ciastocne aj trubky, ktore vedu horucu vodu do radiatorov bytov nad nimi. Vrchne byty ich nemaju. Mysliet si, ze ked cely dom vypne radiatory, tak tam bude teplo, no neviem. 

Offline Allysa
Avatar
556 příspěvků moje polička 08. května 2024 19:26
Reakce na tv:

Allysa s vlastním kotlem nic takového neřešíte.

​Já vím, psala jsem to proto, ze se určitě plošně neresi spravedlnost nebo nespravedlnost umístění.bytu. Proste některé mají.vyhodu v zimě a jiné v létě. 

Offline Myrtila
Avatar
3047 příspěvků moje polička 08. května 2024 19:27

Allysa Jj, s vlastním kotlem se to počítá jinak. My jsme dopláceli jenom nějaký vyloženě drobák na vodu, co se brala ze společného kohoutku ve sklepě na úklid, a elektřinu na svícení a provoz výtahu. Topení na chodbách nebyla, tak nebylo co rozpočítávat. 
Ale teda taky nás topila sousedka zespoda, oni to o ní říkali i další sousedi, že má doma snad 30 stupňů. Když to omezila, museli jsme si přitopit

Offline Mrakoplas
Avatar
8858 příspěvků moje polička 08. května 2024 19:27

Allysa no my pod strechou nemame vyhodu ani v zime ani v lete

Offline Allysa
Avatar
556 příspěvků moje polička 08. května 2024 19:30
Reakce na Mrakoplas:

Allysa no my pod strechou nemame vyhodu ani v zime ani v lete

Tak já nevím, třeba výhled?

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 08. května 2024 19:35
Reakce na Allysa:

Tak já nevím, třeba výhled?

​Já vidím Radhošť!

Offline Allysa
Avatar
556 příspěvků moje polička 08. května 2024 19:37
Reakce na tv:

​Já vidím Radhošť!

​No ale tomu říkám výhled

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. května 2024 19:41
Reakce na Evaeva:

711990 jednak tak, a taky byste doma neměli 21 (nebo kolik), kdyby všichni okolo přestali topit. A rázem byste to topení zapnout museli. Já netvrdím, že ten poměr má být 50:50, ale nemůže být 100:0. Ta nízká spotřeba než něco je prý kvůli bytům, kde nikdo nežije. Tam totiž nejsou ani ty zisky z vaření nebo od lidí. barbucha 

​Tomu nerozumim. Chceš říct, že ten tepelnej podnik musí mít zisky, i když není žádná spotřeba? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. května 2024 19:41

tv to je teda