Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 06. října 2021 15:17
Reakce na tv:

Ounz Ano, řeší se to prodejem nemovitosti. Ale to bych mu neudělala. Tržní cena se zjistí až při prodeji, za jakou cenu je to někdo ochoten koupit, dopředu to nelze urcit-jsem teda vyčetla. Nevím, co s tím.

Zkoušela jsi situaci probrat třeba s právníkem? Jaké jsou možnosti a šance... Jinak si myslím, že pro orientaci je dobré porovnávat s nemovitostí na stejném místě nebo někde blízko, jestli se něco průběžně prodává, on se ten trh teď dost hýbe.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. října 2021 19:56

Tak u nás to nekončí. Já jsem tomu příbuznýmu jen řekla, že už se s ním nechci bavit. On mi vypisuje cinty, že neví, co se stalo, že nic neudělal, proč s ním nemluvíme a chováme se jako bohové a ponižujeme ho. Ponižuju ho tím, že jsem ho vyhodila ze svýho domu a nechci s ním mluvit. Už jsem celou jeho rodinu blokovala. 

Tak on obtěžuje realitku. Kamarád z té realitky to teda jeho ženě řekl, co se stalo a proč ten prodej neproběhl. Ona mu vše odkývala, že on je manžel takovej a že teda to řekl. Takže oni jsou fakt úplně mimo, ví moc dobře, co se tam stalo a budou ze sebe dělat chudáky a ze mě pitomce. Já mám pocit, že mě z něho fakt klepne.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. října 2021 20:39

Renusatko tohle ti fakt nezávidím, to je za trest.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. října 2021 20:58

Evaeva Ale já nikomu nic neudělala. Ještě jsem v naší rodině dost "ošizená", často slyším, že jsem se dobře vdala a tohle je jediný můj majetek. Za obrovský dům 7+2 dostanu tak málo, že si v Brně nekoupím ani zahradní chatku. Prostě strašně špatná lokalita

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. října 2021 21:05

Renusatko danajský dar! Ten nápad pohrozit ubytovnou mi přijde dobrý, ale fakt peklo, že se vůbec něčím takovým musíš zabývat, když chceš akorát prodat dům.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. října 2021 21:11

Evaeva Já jsem ráda, že jim to řekla ta realitka, i když úplně vidím, že ten kamarád už je dost naštvaný. Řekl jim rovnou, že pokud se to zopakuje, tak to bude řešit soudní cestou. Doufám, že to bude stačit. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 06. října 2021 21:14

Renusatko 

Líp to bububu asi proběhnout nemohlo, i pro realitku jsou to ztracený peníze, tak jim na tom záleží. A určitě už lecos zažili, tak se sebou nenechaj orat.

Online AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 06. října 2021 21:15

Renusatko a pak z toho nemáš mít migrénu,  vždyť je to na palici.  Mě by porazilo.  A to mám s takovým dědictvím taky zkušenost,  ne ta desnou,  ale hodně podobnou ve výsledku.... výsledná cena naprosto směšná a dělat se nedalo nic.  

A držím palce,  ať se to ve finále povede a pohrozeni od realitky zabere. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. října 2021 21:15

Renusatko snad jo, budu držet palce.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. října 2021 21:31

AprilTwelve Tak nás už to momentálně stálo hodně peněz. Teď se to ještě řeší s jedním zájemcem a potom se pojede kdyžtak nanovo. Inzerát, prohlídky, prodej. Ale i tak už je to třeba 400 tisíc dolů, což z toho mála je strašně moc. 

Já jsem ráda, že to tady můžu napsat. S rodičema to řešit nemůžu, to málo už stačí, aby taťka nedostal infarkt, manžel mi akorát řekne, ať si to tak neberu, sourozenci a bratranci mají jasno v tom, že to nemohlo dopadnout jinak. Sice jsou všichni při mně, ale není to jejich boj.

Offline Aranel
Avatar
4495 příspěvků moje polička 06. října 2021 22:48

Renusatko tlapkám! Blaze tomu, kdo nic nemá, fakt.

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 07. října 2021 16:38

Renusatko Drzim palce, ať to klapne! Fajn, že můžete vyhlasit novou aukci. Potom napiš, jak to dopadlo.

Online Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 07. října 2021 18:50

tv rada poradit se s právníkem je rozhodně na místě, mohla bys na tom dost tratit. Taky je rozdíl, jestli tu nemovitost mate ve společném jmění manželů nebo jako spoluvlatnici. Chápu, ze nechceš dělat dusno, ale zase ta tržní cena a odhad, to pro tebe to vypořádaní muže být sakra rozdílné, tak si pohlidej, ať to není zbytečně málo. Pevné nervy preju!

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 07. října 2021 19:47

Malenge ano, vím, děkuju. Mame to ve SJM.

Ostatním, co mi psali, se omlouvám, že jsem už nereagovala, pořád na to myslím, už mě to unavuje, zbytečně se stresuju. Dusno dělat nechci, ani nikoho sedřít, je mi celá situace nepříjemná, nejraději bych nic neřešila.jeste se dělá druhy odhad, každý máme svůj, tak ještě počkám, jak to dopadne a uvidím. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. října 2021 20:07

Malenge jaký je rozdíl mezi spoluvlastnictvím a SJM? My jsme s mužem spoluvlastníci, byt jsme kupovali ještě před svatbou. Ne že bych se chystala rozvádět:)

Online Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 07. října 2021 22:16

Evaeva vlastně sis trochu odpověděla sama  ono jde hlavně o právní režim těch dvou úprav, zjednodušeně: pokud manželé nemají odlišnou úpravu SJM, tak to, co získají za trvání manželství, spadá ze zákona do jejich SJM (samozřejmě s výjimkami - dědictví jednoho z nich, osobní věci - třeba oblečení, atd.). Pokud manželství zanikne, rozvodem nebo smrti, musí se pak SJM vypořádat, na to, jak se to dělá, jsou pravidla v občanském zákoníku. SJM mohou mít jen manželé, každý z nich vlastní danou věc celou, ale spolu s manželem (jestli je to pochopitelne). Spoluvlastník naopak vlastní jen svůj díl, ten muže být různe velký a muže být samostatně např. prodán. Spoluvlastnictví muže vzniknout mezi různými osobami, i právnickými, spoluvlastníky jedné věci muze byt velmi mnoho. I u nej zákon zna způsoby, jak ho zrušit a vypořádat. Také jsou pravidla, jak s danou věci nakládat, když je spoluvlastníku víc a nemohou se shodnout, atd.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. října 2021 22:40

Malenge díky za odpověď. Z mého pohledu z toho vlastnictví pro mě nevyplývají žádné nevýhody, máme každý ideální polovinu.

Online Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 07. října 2021 22:50

Evaeva když jste byt kupovali za svobodna, tak jste to vyřešili optimálně.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 10. října 2021 08:35

Tak na potreti a v jine optice to s multifokalama vyslo.

Pisu to sem,pro ty co se toho boji,kdyz jsou udelane tak jak maji tak je to skvela vec,nekdy je vubec nevnimam a je strasna uleva nemuset si furt dokola bryle nandavat a sundavat.

A komu nepadnou na prvni dobrou,nenechte se ukonejsit,ze to bude dobry- nebude.

V te jine optice mi i bylo vysvetleno,jak to pouzivat,hybat hlavou a podobne.

Offline Manuka
Avatar
403 příspěvků moje polička 10. října 2021 11:57