Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 17:12

Ja tam teda v tom byte v zime dost trpim, je mi tam porad zima. Jak mame tu garsonku,  abychom nemuseli byt jen u nasich, tak to je v panelaku, tam je horka voda porad a netopi se akorat od pulnoci do 6 rano, to jde. Tohle je dum ze 60.let a osazenstvo tomu odpovida. Nasi se tam teda prestehovali asi pred 12 lety, driv meli byt ve starem dome, s etazovym topenim, muselo se objednavat a skladat uhli a pak nosit do patra v kyblikach. To uz pak nebyli schopni, tak se prestehovali.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. zaří 2021 17:22

DruI Já bych to taky nedala, sprchuju se i později, ráno si třeba myju hlavu, dítě se ti v noci pozvrací a ty ho nemůžeš ani umýt,...

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 18:20

Tyjo koukam zlatej bojler a akumulačky, co mám v bytě od pronajímatele já

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 18:26
Reakce na Zarinya:

Fakirka mne nejak do ted ani nenapadlo,ze by v dnesni dobe v cesku nekdo nemel teplou vodu 24hod.denne.

​aj v dnešnej dobe sa žije ako v stredoveku. Pre mňa je to tiež nepredstaviteľné.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 12. zaří 2021 18:27

A já do toho přidám ještě strašidelné domy, kde se v osm zamyka hlavní vchod nebo brána, protože to už jsou všichni doma. Čti slušní lidé. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 19:20

Ach toto skoré vstávanie a odchod z práce je tu úplne normálne a tiež mi to lezie na nervy. Síce mal človek flexibilnú pracovnú dobu ale čo keď prvá a nutná porada začínala o pol 8. Kolegyňa, čo chodila do práce na ôsmu bola neustálym terčom "posmechu" či zas zaspala. Lenže najhoršie je, že keď chce po práci človek ešte dačo stihnúť, tak sa tomu nevyhne. Obchody väčšina do piatej, niektoré len do štvrtej!, škôlka len do pol 5. Ja tak neznášam skoré vstávanie, už teraz mi je z toho úzko.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 20:46

Mha a oni nemají klíče, aby si odemkli?

Mne to přijde úplně v pohodě. Zamyka se hlavní vchod a každý má klíče. Návštěvám se otevírá bzucakem. Co je na to špatného?

Aspoň jim tam nikdo cizí nezvany nevleze. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 20:49

Dadoo kdyz je zamceno tak bzucak nefunguje,ne?

A musi se jit navstevam odemykat,to je fakt skvely.....

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 20:59

Zarinya jo, to máš pravdu, při zamceni bzucak nefunguje.

Ono obvykle to zamykání má svůj důvod. Třeba podivné existence ve sklepě apod.

Tady jsou většinou zvenčí na dveřích koule, aby nešlo otevřít. Pak se dá vyjít, ale ne vejít. Ale často že zamyka stejně. Obvykle po nějaké špatné zkušenosti nebo zážitků. 

V domě bez výtahu by mě to taky zabilo

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. zaří 2021 21:13

Zarinya my tady bzučáky nemáme tak dvacet let, máme doma jeden klíč na házeníteď to teda v některých domech vrací, ale tam mají nové zámky, co se zamykají a odemykají automaticky.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 21:15

Kokoska 

Já byla trochu v šoku, že kamarádi v novostavbě typu moderní panelák na kraji Prahy za hrozný prachy mají každý rok na dva týdny odstávku teplé vody. V kontrastu s informací, že lidi někde dobrovolně nemají k dispozici teplou vodu 24/7, mi to teď připadá celkem v pohodě, stačí dobře naplánovat dovolenou.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 21:18

Evaeva no my mame bzucak,ale uz ne telefon,takze ani nevim komu odbzucuju.taky nic moc ovsem chodit pesky otevirat a zavirat za nekym by me jeblo.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 21:19

dynda ale tohle myslim souvisi s dodavkama tepla/teple vody, ne se starim a cenou bytu....

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. zaří 2021 21:25

Zarinya právě že tady lidi otvírali kdekomu a před těmi dvaceti lety hodně chodili i ty podomní prodejci a jehovisti, tak to všude zrušili. Já dolů chodím akorát pro balíky, ty by nahoru stejně nešli. Rodina má klíče, kdyby nějaká kamarádka chodila pravidelně, tak dostane klíč od vchodu. A jinak holt hodíš klíč z okna:) Ale bzučák je samozřejmě pohodlnější.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 21:28

Evaeva k nam do ctvrteho patra bez vytahu chodi i s balikama.:-)

hazet klic z okna by moc neslo je tam chodnik a zaparkovana auta.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 21:33

nolita 

Řeším jen kvalitu bydlení. Nejdřív mě šokovalo, že se ještě pořád staví tak, že jsou pak dvoutýdenní odstávky teplé vody každý rok. Nestálo by za to řešit teplou vodu a topení jinak, když už navrhuji nové moderní bydlení? Ale přebil to šok z pouštění teplé na pár hodin denně, a to dobrovolně.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. zaří 2021 21:36

Zarinya Naposledy se divně tvářil, když musel dojít ke vchodu. To byla teda výjimka, ale i v podmínkách těch doručovacích firem je dodávka za první uzamykatelné dveře. Dál dostanu akorát Rohlík.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 21:36

dynda Dálkové topení a ohřev vody. Z tepláren. Tam ty odstávky bývají pravidelně. 

Ale jak píšeš, nemít celodenně vodu a teplo je mnohem horší. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. zaří 2021 21:38

Sweet Potato my máme vodu z teplárny a odstávka je každý rok v létě na jeden den, déle to bylo jen jednou, když se dělali nějaké velké úpravy. Tohle bude spíš domovní kotelna.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 21:38

Evaeva presne tak Sweet Potato tohle uz se davno nedela