Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Online Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 11:11

rasaNori my mame pred domom take blbe parkovanie, pozdlzne a z jednej strany je plot skolky. Musim totalne ignorovat pipanie bocnych cidiel a ísť po cite, inak by som moc trcala do cesty. Jako naucilo ma to aspon parkovat. Ale vyberat decka zo sedaciek, ked jedny dvere neotvoris, nic moc.

Online Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 11:29

DruI viem si to predstaviť. Akoze syn vie fakt dupat, ale hentie reci, ze sme sa pristahovali do domu, kde byvaju dochodcovia a ze sme si mali postavit dom ked chceme dupat . Syna sa snazim napominat ale uz sme kvôli tomu len nervozni a hresime ho. Asi sa na to vykaslem, nikdy im nebude dost po voli.

Online Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 11:30

Gatita betsey a vsetkym dik za povzbudenie. Ja som si uz raz povedala, ze si z toho nebudem nic robit. Teraz boli chvílu v kľude tak ma ten vypad vcera rozhodil. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 12:23

Mrakoplas dokud je neposles natvrdo do haje, tak budou prudit porad. meli jsme takoveho souseda pod nama kdyz jsem jeste bydlela u nasich. Pro nase byla posledni kapka kdyz o mne zacal vykladat ze jsem ku.va co se taha s chlapama (mela jsem u nas 2x filmovy vecer a parkrat jsme hrali aktivity...), to na neho mamka nabehla a dedek malem prodelal infarkt. A od te doby byl klid

Online Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 12:26

rasaNori vies co ja už som im tiez povedala, ze si na mna dovolovat nebudu, ale to ju akurát rozparadilo a spustila sproste slova. Jej najobľúbenejšia veta, ktoru pravidelne opakuje je "cim je to studovanejsie, tym je to sprostejsie". Skusim ich uplne ignorovat, akoze ich nevidim. Aj tak to robia aj oni. Ked ich stretnem na ulici, zakryju si rukou tvár, aby ma akoze nevideli . Pozdravit samozrejme nevedia ani vo vchode.

Ale naozaj to tu funguje, stacilo sa vypisat a je mi lepsie, vdaka.

Offline Garfie
Avatar
24040 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 12:39

betsey Hele, já souhlasím s manželem! :-) Rozumím, co tě štve, ale ber to tak, že vypadneš z domu, dostaneš za to zaplaceno a teď už jen najít způsob, jak ten čas využít, korejská manažerka je trochu problém, ale zase to má tu výhodu, že zřejmě neumí číst česky. Fakt bych se zaměřila na nějaký kurz, kdyby nebylo zbytí, začala bych se učit korjštinu, to by jí možná ani nemuselo vadit! 

Offline Garfie
Avatar
24040 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 12:44

DruI Mrakoplas Lituju vás obě, nepříjemní sousedé jsou za trest. Já to párkrát zažila a i teď jsem řešila drobný problém a vždycky se mi to podařilo vyřešit úplně jiným přístupem, neslibuju, že to bude platit i na vaše sousedy, ale zkusit to můžete-princip je, být na ně milá. Vždycky se omluvím, sjednám nápravu, když je potkám, naopak se tvářím, že je ráda vidím, poptám se na zdraví a jestli se situace, na kterou si stěžují, zlepšila, na Vánoce se zastavím popřát hezké svátky....jako musím říct, že to zatím 100% fungovalo a lidi to totálně odzbrojí. 

Většinou jde o nějak osamělé a životem zklamané lidi, kteří si své vlastní smutky a neúspěchy vylévají na jiných, neberte si to osobně. 

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 12:46

Mrakoplas uf, chudák malý. Nechajte ho hrať sa.

Mne už spodná suseda vyčítala aj sušičku, vraj jej hreje byt a mesiace riešila moje papuče.

Ako mňa takéto nerozhádže, ale muž má rd dobré vzťahy, tak som fakt podľa jej želania najprv chodila v protetikách (ako aj predtým, len to nemohla vedieť) a potom v Crocsoch, ani to nebolo dobré, ale keď nás raz za zimnej noci všetkých zobudila, lebo prišla, že vraj NASCHVÁL búchame do radiátorov a u nej sa to ozýva (u nás poschodia nemajú prepojené rúrky, lebo má každý vlastné kúrenie) a ukázalo sa, že proste vietor fúka do odkvapu (ktorý je na rozdiel od jej bytu rovno pri našej spálni, kde sme predtým ako nás zobudila pokojne spali), tak už sa naštval aj muž. Lebo dobré susedské vzťahy má rád, ale vlastný nočný spánok ešte viac.

Online Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 12:59

Garfie tiez som chcela byt mila a pritakavat a slubovat aj hory doly ale ked oni hned na prvom stretnutí zacali nadavat a vyhrazat sa policiou, tak som sa priznam, nastvala. Keby v klude dosli a vraveli co je za problem ale oni hned vyletia, ja vtedy neviem ostat s kamennou tvarou a usmevom im prikyvovat . Ale verim, ze ta tvoja metoda je najlepsia, mna uz tiez napadla ale nemam na nu asi nervy, po chvíli to vo mne vrie. 

Edit. Naprava u nas jedine levitovat. Ale aj tak by si nasli dalsi problem, pocitam, takto buzerovali aj dochodcov, co tu byvali pred nami.

Online Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 13:01

slniecko boze to je. Mama ma zas na zahrade z obidvoch stran susedov, tie historky s nimi by vydali na roman. Kamoška, čo zije v Nemecku a ma niekoľko mesacnu dceru s cystickou fibrozou, vravela, ako sa na nich sused stazuje, ze celu noc vysavaju (mala ma nejaky inhalator alebo cisticku vzduchu, teraz presne neviem). Vsade su nejaki pripadi.

Offline Garfie
Avatar
24040 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 13:06

Mrakoplas No jo, jenže když to řeknou v klidu, to není žádný umění, reagovat normálně. :-)

Ale fakt se snaž s nimi vycházet po dobrém, nemyslím ani nějak ustupovat v tom vašem sporu, spíš jinak se tvářit, že se nic neděje a normálně se snažit tak běžně sousedsky komunikovat, protože pak dojde k takovému vršení drobných nepříjemností a nakonec to přejde do otevřené nenávisti nebo přímo boje a to není nic, co chceš zažít. :-(

Online Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 13:09

Garfie no obavam sa, ze tam uz sme :(. Ja som ich doteraz zdravila, oni od začiatku vobec, este sme tam ani nebyvali ("tie prerábky by sa mali zakazat, co si to dovoluju kupit tu byt a prerabat")

Offline Garfie
Avatar
24040 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 13:13

Mrakoplas Je mi tě líto, já právě něco podobného zažila a myslím, že jsme se nezabili pouze proto, že jsem byla tak neochvějně milá a příjemná, ale jsem ráda, že už jsme se odstěhovali. 

Online Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 13:18

Garfie vdaka, skusim to.

Online DruI
Avatar
3311 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 14:04

Garfie Já to být milá většinou používám, ale tentokrát se mi s tou stížností sousedka strefila do fakt blbého okamžiku, kdy jsem na tom byla psychicky bídně. A protože jí nestačilo prosté konstatování, že mě to mrzí a budu se snažit dělat minimum hluku, ale musela mi ještě dvacet minut vysvětlovat, že si musím uvědomit, že ona má nárok na klid a nebyla ochotná konverzaci ukončit, tak jsem trochu vybublala. A od té doby se jí vyhýbám, protože vím, že bych na ni byla protivná a celkem si myslím, že to nemám zapotřebí :o)

Offline Garfie
Avatar
24040 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 14:15

DruI Já ti rozumím, to dupání je navíc takové....já třeba vyrostla v rodinném domku a když jsem poprvé bydlela v bytě, taky se pořád se sousedy řešilo dupání :-) vůbec jsem to nechápala a vlastně nechápu dodnes, podle mě dupou všichni a někdo si stěžuje a někdo to bere jako daň bydlení v bytovce. :-) Prostě někomu dupeš nad hlavou ty a někdo tobě, tak to je. Jak jsem psala, hlavně si to neber osobně, paní si prostě jenom potřebovala ulevit :-)

Online žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 14:53

Mně už druhej den visí prádlo na dvoře. Předmětem rozhovorů důchodkyň nad námi budu nejmíň do října. Prádlo je tu téma číslo jedna, ty báby jsou jím snad posedlý.

Offline JankaM
Avatar
2403 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 15:03

žluťásek můj rekord je prádlo visící týden na balkoně (máme ho v mezipatře). Jestli to někdo nějak komentoval ale netuším. 

Online žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 15:20

JankaM Já jsem dřív plíny nechávala záměrně třeba i dva tři dny, aby slunce vybělilo fleky. (Prosimvás, vám tam to prádlo visí už jakou dobu. To nejde takhle, to se musíme vystřídat, víte... Komentovala paní, která šňůry na dvoře jaktěživ nepoužila a všehovšudy tam prádlo věším já a ještě tak dvě rodiny. Já jsem si natáhla svoje šňůry na druhé stojany, které byly nevyužité, abych tam svejma plínama nikomu nepřekážela Taky jí vadí, že tam nechávám kolíčky. Synovo malé plastové autíčko, co jsme parkovali pod lavičkou, aby si tam měl s čím hrát, jsem třikrát našla na prahu před bytem, asi tam překáželo... A tak )

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. zaří 2020 15:48

žluťásek já sušit prádlo před barákem, tak tam visí, dokud nám nedojde čisté;) Máš za sousedy taky pěkné dárečky.