Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:11

priznávam, že z práce, z ktorej som sa tak tešila, sa vykľula skôr pekná otrava. Zatiaľ 10 dní, čo sem chodím, som mala čo robiť JEDEN deň. Zvyšok sa len nudím, na parfu už som prečítala všetky obľúbené vlákna a púšťam sa aj do ostatných. Z jedného som dnes prečítala už 100 strán!

Rozmýšľam, či s tým praštiť alebo vydržať. Zmluvu mám do konca apríla, som tu na štyri hodiny, mám to blízko, presne o jedenástej vypnem PC a odchádzam, 11.08 som doma. Chcela som ísť do práce, aby som sa naučila nové veci a zamestnala aj mozog popri rodičovskej a tiež preto, že teraz sme trochu vo finančnej tiesni, ale rozmýšľam, či mi to za tie peniaze stojí, tak si hovorím, že život je príliš krátky, aby som takto plytvala časom 

Online žluťásek
Avatar
7656 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:16

betsey mohla by sis sehnat ještě jednu práci, co jde dělat na dalku a dělat ji v té první

Ne, promiň, vím že to musí být strašná otrava. Čas pak vůbec neutika. 

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:16

betsey tak pokud ti to jinak vyhovuje,mozna se to rozjede. Neda se zeptat na dalsi ukoly? Nebo se uc online neco

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:18

žluťásek to mi presne napadlo, že by som potrebovala napríklad zasa nejaký 200 stranový preklad návodu k 3D tlačiarni :-)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:23

Candance pýtala som sa, nie je čo. Samotné kolegyne, čo mi zadávajú prácu, mi vždy nezabudnú pripomenúť, že sa vôbec nemám ponáhľať, lebo mi nemajú čo dať viac.

Online kurz by šiel, momentálne mám aj rozrobený jeden, lenže bohužiaľ, nemôžu sa tu používať slúchadlá. A online kurz iba na čítanie musím nejaký kdesi pohľadať.

Problém je ešte, že rovno vedľa mňa sedí kórejská manažérka a vidí mi na stôl, čiže ani čítanie knihy neprichádza do úvahy. A z tohto dôvodu teda ani tie slúchadlá na tajňáča nemôžem použiť

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:23

betsey Jinak to ale vypadá na samá pozitiva. Duben není daleko.

(až na tu manažerku vedle tebe tedy)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:25

Sweet Potato no môj muž to nazýva práca snov :-)

Len ja strašne nerada bývam neproduktívna

Offline Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:31

betsey otazka je naco prijimali noveho cloveka, ked nemaju co robit :). A mozno maju len utlm kvoli korone a sa to este rozbehne? Ale ja ti rozumiem, ked v praci nebolo co robit, akurat mi padala hlava na stol, dlhodobo sa tazko najde nieco, cim clovek vyplni cas.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:32

betsey Hele z moji čisté osobní zkušenosti to tak bylo zatím ve všech pracech, cca první měsíc proste dost neproduktivní. Než se člověk rozkouka a zapojí se do těch stávajících věci, co jsou v běhu ... aktivně bych si o práci říkala a pockala, kdyby to bylo špatný dlouhodobě, skončit můžeš vždycky. Ale je to otrava, ještě si to živě pamatuju. Ve své stávající práci jsem si svoji agendu musela vpodstatě tvrdě vybojovat přes lokty, kolega, se kterým sdílím většinu úkolů, odmítal cokoli pustit, jelikož se strašně rad cítí důležitej a jeho hlavní naplní dne je sdělovat všem, jak toho ma moc a jak nestíhá.

Offline Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:36

A rovno sa tu priznam, ze ma vcera rozplakala ta nasa hrozna suseda, ked mi zacala vo vchode nadavat, ze syn dupe, pritom je cely den v skolke, potom ideme von a chodime domov okolo 6. Este mala so sebou pomocnicku, asi dcera a sa do mna pustili s nevyberavym slovnikom. Chcela by som byt vacsi tvrdak a kašľať na nu. Namiesto toho som vysla von a rovno pred skolkou sa rozrevala. Este teraz mi je z toho nanic.

Offline Gatita
Avatar
7187 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:38

betsey pravděpodobně se to rozjede. byla jsem zvyklá z předchozí práce na "hození do vody" od prvního dne, takže mě pak v nové práci vyloženě stresovalo, že jsem tam první měsíc nečinně proseděla. Hrozně jsem se styděla a bylo to mnohem víc vyčerpávající než když má člověk práce nad hlavu. No a rozjelo se to tak, že jsem pak kolikrát nevěděla, co dřív:) Zařídila bych si formality, udělala si povinná školení (bozp a podobně), prohlídla server, kde je co uložené a tak, pak se to bude hodit.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:41

MP Meri ale to môže byť, že nechcú pustiť robotu niekomu inému a musím si ju vybojovať. Ono môže byť možno aj problém v systéme odmeňovania, okrem fixného platu sa vypláca ešte aj výkonnostný bonus (aj keď nijak vysoký) a možno aj to bude kameň úrazu. No však uvidíme.

Pre mňa je práca v korporáte totálne nová skúsenosť, v doterajšej práci som si bola v podstate sama sebe pánom, mala som na starosti širokú oblasť a stále bolo čo robiť, prácu som si organizovala sama a riešila milión vecí od nákupu kávy až po státisicové obchodné kontrakty, tak si musím zvykať na iný systém

Offline Gatita
Avatar
7187 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:42

Mrakoplas to je hrůza. Do mě se pustil nedávno chlap, který bydlí vedle školky, a vadí mu tam ten šrumec. Asi jsem to tu už psala. Dovolila jsem si na 5 minut postavit auto u něj v ulici, dokonce ani ne před jeho domem, žádný vjezd, zákaz, nic. Sprostě mi nadával a já jen koukala. Když to je těžký, sprostá být nechceš, protože tím by ses snížila na jejich úroveň. A nic vhodnějšího tě nenapadne. No ale taky mi zkazil celý den.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:43

Gatita no presne také pocity mám aj ja. Dík za povzbudenie, snáď sa to rozbehne

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:44

Mrakoplas to je strašné, fakt ťa ľutujem. Ani neviem, aké by mohlo mať toto riešenie. Asi sa len totálne obrniť a púšťať jedným uchom dnu a druhým von

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:49

betsey hele, my teď máme novou kolegyni, ta si taky připadá, že nic nedělá. Ale já ji vše, co má dělat , předala. S dalšími kolegy měla nebo bude mít schůzky. Myslím, že taky netuší, že pak bude ještě ráda vzpomínat prostě to chvilku trvá. 

Online DruI
Avatar
3314 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:56

Mrakoplas Lituju tě. Já se od té doby, co mě sousedka rozhodila tím, že mi vynadala, že v bytě chodíme i po jedenácté hodině a že u toho moc dupu, normálně stresuju i když jdu v noci na záchod

Online rasaNori
Avatar
7747 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 10:24

Mrakoplas já měla včera popojížďky po městě, a na zahradě mi zbyl Landrover a to na parkování fakt nechceš. První zásek byl u veteriny, chlap vedle v autě vyletěl že jsem mu praštila dveřma do jeho, já si byla celkem jistá že ne, protože si to fakt hlídám, no nevím o co mu šlo a druhý zásek nastal před bazénem, udělali tam nové parkování podélně okolo chodníku, tak jsem si schválně našla místo kdy přede mě to nešlo postavit a za mnou už bylo auto. Při couvání začal borec za mnou troubit, ale disko píše na kameře i vzdálenost k překážce, což si myslím že 30 cm je dostatečná a stejně jak jsem auto srovnala tak jsem ho ještě posunula do předu, a jak jsem vysadila starší, tak vyběhl z auta a že blbé ženské by neměly mít tak velké auta, a že čidla jeho nízkou kapotu určitě nevzala a že jsem do něho málem vrazilatak jsem se na něho jenom široce usmála a šla do pryč. 2x v jeden den...

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 10:35

Mrakoplas DruI Vykašlala bych se na to. Pokud tam vyloženě neskáčete přes švihadlo, tak se s tím nedá nic moc dělat a každý kdo bydlí v bytě s tím bohužel musí počítat. Nad námi také občas dupou, podezírám je, že hrají na honěnou (dva dospělí), ale v životě by mě nenapadlo jim něco říct. Já jen doufám, že paní co bydlí pod námi a je skoro úplně hluchá, má velmi pevné zdraví a ještě dlouho bude naší sousedkou. Sledovat do kolika kdo chodí po bytě je teda peklo, to ta sousedka nemá co jiného na práci?

Offline Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 11:08

INCOM1 nema, prudi kade moze (susedia vraveli). Co som sa ja o sebe dopocula uz, co o nas po meste rozpravaju..ako asi ich nikto neberie vazne ale aj tak to zamrzi. 

Edit. Ona a jej muz, su dvojka k pohľadaniu.