Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 14:35

711990 Rozhodla jsem se proto, ze jsem stara konzerva a jsem na nej zvykla. A je rychlej. Z elektrickyho sporaku v bejvalym byte jsem se mohla zmrcnout! Indukci jsem nechtela, pac jsem na ni nikdy nevarila.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 14:37

razorblade no ja to chapu, jen mi to prislo vtipny:) ja twn mastnej povlak nemohla vystat

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 14:41

Pinot Noir a mas tam 4 ruzne velke horaky a davas to na ten malinkej?:-)

​Mám a dávám

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 15:15

Pinot Noir tak ten sporák není seřízenej, nebo je to nějakej krám. musí jít od uplně minipidi plamínku, kterej ale nikdy nezhasne, až po plamen jak blázen na vyvařování plínek

razorblade elektrickej sporák, takový ty kovový plotýnky, to je tak strašný zlo! ale se sklokeramikou se to nedá srovnat no a indukce ta už je téměř na úrovni toho plynu

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 15:55

viktorka_od splavu tak jim to budu muset vytknout v hodnocení

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 16:32

viktorka_od splavu Ja mela litinovy a vzdycky jsem to drhla cifem a nadavala

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 19:12

V souvislosti s plynovým sporákem bych tu ráda veřejně poděkovala paktofonika , neboť od doby, co na umytí sporáku používám na její doporučení Frosch soda kitchen cleaner se kvalita mého života 100x zlepšila

Zatímco předtím jsem to půl hodiny drhla Cifem a pak půl hodiny ten Cif dostávala zas ze sporáku pryč, tak teď nastříkám, počkám, setřu a jdu. Jak v reklamě

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 21:25

Pinot Noir  Plyn je na vaření skvělý! S tím sporákem asi fakt něco bude. Blbý je udržovat čistotu :(

ted zrovna budeme mít novou kuchyň, kde bude hlavně velká indukce, ale vedle bude ještě jeden plynový hořák

Offline Len
Avatar
2241 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 21:39

Tulipe 

To je úplně geniální a do svý kuchyně bych to tak přesně chtěla - nejvíc se využije (a čistí:)) indukce, a na některou přípravu plynovej hořák. Dáš nám sem pak fotku? Moc by mě zajímalo, jak to bude konkrétně vypadat.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 21:44
Reakce na Jennyfor:

V souvislosti s plynovým sporákem bych tu ráda veřejně poděkovala paktofonika , neboť od doby, co na umytí sporáku používám na její doporučení Frosch soda kitchen cleaner se kvalita mého života 100x zlepšila

Zatímco předtím jsem to půl hodiny drhla Cifem a pak půl hodiny ten Cif dostávala zas ze sporáku pryč, tak teď nastříkám, počkám, setřu a jdu. Jak v reklamě

mně teda udržovat čistotu na plynovou sporáku nijak obtížné nepřijde...jako jo, je to asi o 3 min delší,než utřít indukci, ale to zas za takový rozdíl nepovažuju... 

a citovat jsem nechtěla, myslela jsem to tak nějak obecně, ale nejde mi se toho zbavit...

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:06

nolita Tak já s tím teda problém trochu mám. Vařím denně, brambory, těstoviny, rýži, knedlíky, jak jsem líná u toho stát, tak mi vždycky něco přeteče, jsem i celkově takový nemehlo, furt mi něco padá, poklička na plotnu, naběračka, ochutnávám a zásadně to pokapu vedle.

No a když to stihne zaschnout, než uvařené naporcuju a uklidím, tak nic moc teda. Sundat ty mřížky, ty čtyři plechový kolečka, no a dřív jsem pak dala cif a drhla to a tím to vytvořilo dohromady ještě větší blivajz. Teď s tím Froschem to právě postříkám a za chvíli krásně jednoduše setřu všechno najednou.

Mám 15 let starý plynový sporák Indesit s elektrickou troubou, tak to holt není žádná hitparáda.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:17

Jennyfor jojo, uplně přesně, ten sporák je pro zlost, já jsem lenoch a nepořádník a přitom dost vařím a vůbec se motám po kuchyni, samozřejmě dokud jsem neznala nic lepšího tak jsem si s tím holt poradila ale pak i kvůli prostoru (v malé kuchyni je ta hladká rovná plocha "navíc" k nezaplacení!) pořídila původně sklokeramiku a to ti je taková balada!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:19
Reakce na Tulipe:

ted zrovna budeme mít novou kuchyň, kde bude hlavně velká indukce, ale vedle bude ještě jeden plynový hořák

​no to je ideál!

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:39

​no to je ideál!

​Do ideálu tomu chybí podstatný faktor - kuchař.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:49

dzizisketa  to jsem si schopná zajistit sama. já se furt dokola ujišťuju v tom, že sice vařím fakt nerada, ale aby pro mě někdo uvařil tak aby mi to fakticky dlouhodobě chutnalo, tak toho nejsem schopná zaplatit, tudíž mi vyjde líp když to dělám já:P

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 07:50

viktorka_od splavu

Akorát mě ani to vaření nevadí. A navíc mě příšerně se.e, když se mi někdo motá v mojí kuchyni. Může a děti tam nějak akceptuji, ale taky nejlépe, když nejsem doma. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:03

Jennyfor Tak to je super. Frosh používam doma skoro na všetko. Mám indukciu a čas utierania plynu a indukcie je pre mňa rovnaký, ja totiž preferujem stratégiu, dovariť v upratanej kuchyni, takže všetko utieram, umývam a hádžem do umývačky priebežne. Našťastie varím veľmi málo :D Indukciu k tomu ešte sem tam počas dňa keď idem okolo pretriem na sucho, vadí mi, keď tam sú fľaky od vody (samozrejme je vedľa umývadla). 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:15

Pinot Noir to bude špatně seřízené. Jinak na nejmenším hořáku  mám plamen strašně malý. A naopak se vztekám u bráchy s indukcí, když tam hlídám holky, že je hrozně pomalá.

Na chalupě máme plyn jen z bomby a tam vaření trvá, ale doma mám vše udělané hned.

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 09:39

paktofonika Obdivuju tvoji strategii! Chtela bych to mit taky tak. Ja vzdycky varim, udelam v kuchyni neskutecnej brajgl a kdyz dovarim, tak si sednu na zidli, chvili to pozoruju a pak se teprve pustim do kompletniho uklidu

Offline Len
Avatar
2241 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 10:49

razorblade 

Já to mám nastavený víc jako paktofonika , snažím se uklidit všechno hned, protože mám malou a nepraktickou kuchyň (navíc bez myčky) a vadí mi ten vizuální bordel. Ovšem jak uklidit plynový sporák, pokud je na něm jídlo, to teda pořád nevím. A na plynu mám kočičí chlupy nehledě na to, že ho utírám furt a kočka se k němu vůbec nedostane. Indukci stačilo setřít hadrem a utěrkou a bylo čisto fakt hned.