Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 17:36

viktorka_od splavu no ale to už je jiný jídlo, i když se stejným základem

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 17:50

bram presne! Uz jsem to obhlidla, na ceste zpet jasna volba! Na vrcholu zhltnu tatranku a v aute pak mekac

Karja no tak to jooo. Ale to zelezarstvi zavidim!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 18:23

Ok, tak ako som sa snažila byť v krízovej situácii rozumná a nerozhadzovať....pár parfémových nákupov som si zdôvodnila podporou obľúbených podnikov....farby a plátna zas ako autopsychoterapiu...

No, tak som do toho spadla a nakúpila som rúška asi za 100€, všetkých možných druhov....čierne, biele, farebné, kockované, kvetinkové....

....pevne dúfam, že si na ne ľudia zvyknú a ďalšie roky ich využijem aspoň v peľovej sezóne, lebo fakt netuším, čo s tým budem robiť .

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 19:39

KarjaTak my to tu máme podobně. Naprosto skvělou drogerii, která se už i roztrojila a oddělily se barvy-laky a dům a zahrada. a taky železářství, které se nedávno rozdvojilo a oddělily se domácí potřeby. V těch obchodech člověk fakt koupí všechno. A ceny rozhodně velmi příznivé.

Online Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 20:06

Dadoo Jojo, klasicka drogerie je k nezaplaceni, ale tu nam bohuzel zrusili:-(. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 20:13
Reakce na Ignis:

viktorka_od splavu no ale to už je jiný jídlo, i když se stejným základem

​prej ne, jsem sklidila obrovské protesty, když jsem třikrát do týdne dělala nějaký eintopf s rýží, že nebudou jíst denně rizoto, že je to to samý těstoviny dtto, já bych klidně jeden den s boloňskou, druhý den s bazalkovým pestem, třetí den aglio olio, ale dokonce i když zvolím pokaždé jiný tvar, protestujou že sou furt jen špagety

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 20:14

Karja A železářství! V drogerii ještě jsem schopná snad nakoupit. Ale v železářství nakupuji stylem: Víte, potřebuji takové to,vypadá to jako.., nebo potřebuji něco, aby to dělalo to.. a oni vědí. Samoobsluha by mě zabila.

Online Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 20:19

Dadoo To je pravda, ale ja minule nakupovala nejake srouby a pak barvu a jako ta obsluha me porad odkazovala na manzela, ze uz bude vedet jak se to dela a ze treba je potreba neco jineho...no to ms troxhu namichlo!

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 21:12

Přidávám se k přiznání, že už o x týdnech doma jednak nevím, co pořád vařit a také mě to už silně nebaví. Plánovat se nic moc nedá, zásobování třeba masa je v obchodech takové nevyrovnané, jednou mají kde co, pak zas skoro nic. Takže co vařit, vymýšlím většinou až na místě.

viktorka_od splavu 

Vidíš, já mám opačný problém. Snažím se každý den měnit sacharidovou složku jídla - těstoviny, rýže, brambory atd. a manžel by ke všemu jedl akorát chléb.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 21:16

Yvraine vidíš, já mám chleba taky moc ráda, klidně bych ho jedla ke všemu, ale dost lidí jídlo "s chlebem" považuje za podřadný, neplnohodnotný.. jsem jednou slyšela v rádiu nějakou statistiku o kolik u nás poklesla spotřeba chleba v porovnání s dobou nevím přesně, padesát let zpátky.. bylo to snad na polovinu. dost mě to překvapilo, ale je fakt, že se jídala třeba polívka s chlebem jako hlavní jídlo. mně by to stačilo.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 21:21

viktorka_od splavu 

Hustou polévku s chlebem jako hlavní jídlo také uznáváme. Já mám hrozně ráda zelňačku... manžel už značně méně

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 21:24

Yvraine kamarádka dělá pravou valašskou kyselicu

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 21:28

viktorka_od splavu 

Mňam, to zní dobře. Kdysi jsem byla v restauraci ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm, vařili tam podle starých tradičních receptů, měla jsem zelňačku se sedmikráskami a jahelnou kaši s medem. V polévce fakt plavaly sedmikrásky a byla neskutečně dobrá.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 21:46

Yvraine Sedmikrásky mi nosil jeden chlapeček na malotřídce k svačině. Jednou jsem totiž neprozřetelně řekla, že jsou jedlé

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 21:49

Yvraine

Zelňačka byla dnes. Já totiž podmiňuji sladký oběd pořádnou polévkou ( děti mely šišky s mákem). 

dnes jsem si právě říkala, že to je zvláštní, ale pořád ještě neztrácím dech, už jsem nějaké jídla sice opakovala, ale spíš na vyžádání. Dnes z děti vypadlo, že by snad jedly hrachovou kaši. Tak příští týden. 

mne teda nijak nevadí maso mrazit. Pokud tam není několik měsíců, a rozmrazuje se pomalu, neni to zas takový rozdíl. Dost to rozšiřuje možnosti, hlavně v aktuálním zásobovacím svrabu. Na rohlíku měli srnčí na guláš, ještě ve slevě, tak příští týden bude takový ten klasický český, akorát s rýží. Houskový knedlík já nerada. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 21:54

Korsičanka Chlapeček je spřízněná duše :-) já jsem jako malá holka furt pojídala nějaký kytky - sedmikrásky, pampelišky, heřmánek terčovitý, lipové pupeny, mladé jehličí..u spolužaček jsem byla za exota. Ani nevím, kde jsem na to přišla, a nějakým zázračným řízením jsem nesnědla nic jedovatýho.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 21:57

711990 Je, v protisměru někde u litomeric. A na Milešovce a na Lovoši nahoře párek!
a v Litoměřicích je dobra kavárna z bejvalyho nádraží, ale nevim, jak teď - podle webu maj okynko 

https://www.kavasparou.cz/

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 21:59

Isca Teda pampeliškové stonky jím na játra dodnes, ale to ostatní... - jsi dobrá!

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 21:59

viktorka_od splavu Jasně,  hustá polívka s chlebem - a klidně tři dny po sobě :-) ohřát se to dá, když přijdem z výletu, nejrůznější ingredience už déle vegetující v ledničce se v tom dají schovat - a nakonec, vždycky je tu strouhaná Gran Moravia a nějaký bylinky:-) 

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 22:52

Potrefenáhusa dekuju!