Retro - vzpomínky voňavé i jiné

27. listopadu 2016 13:26
Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 12. července 2018 04:52
Reakce na Biely kvet:

Hľadala som obrázok detských presnídavok, kedysi bývali v konzervách.....nenašla som, ale narazila som na toto, pamätáte sa? 

​Jeee, letni smes jsem milovala  Ale  meli jsme s brachou takovou dost nechutnou tradici, a to tu, ze jsme soutezili, kdo si do pusy dokaze narvat vic bonbonu  

Ta zimni smes mi ale vubec nechutnala!

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 12. července 2018 05:03

A asi bych s tim mela jit do priznani, ale ja jsem chodila do jisker i do pionyra dobrovolne a rada. Nasi meli pomerne neutralni postoj - kdybych tam chodit nechtela, tak by me urcite podporili. Jenze u nas vedly oddil super vedouci, se kterymi to bylo fakt dobrodruzstvi. Takove te politicke "vychovy" bylo  minimum, delaly jen opravdu, co musely, aby nemely prusvih. Jinak se hraly hry, poradaly bojovky po lese, chodilo na vypravy... Mam na to vsechno moc hezke vzpominky. Ovsem ted si rikam, jeste ze ta revoluce prisla, kdyz jsem byla v pate tride, jinak bych to snad dotahla i do svazarmu 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 12. července 2018 05:26

MP Marge letní směs jsem milovala, strejda ji měl v autě jako bonbóny do auta (a pak v prázdný plechovce hřebíky v dílně), jednou asi na prostridani měl tu zimní směs, která byla hrozne hnusna, taková zdravotní, mne ten bonbon, co jsem si vzala, nechutnal, tak jsem ho tajně vyhodila z okýnka. Když jsme dojeli, ukázalo se, ze se ten cernohnedej bonbon prilepil a nechal za sebou od toho okýnka usvedčujici dlouhou hnědou čáru, na jejímž konci zůstal prilepenej.auto bylo bílý embéčko 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 12. července 2018 05:27

Jinak při retrotydnu v Lidlu jsem si musela hned koupit mliko v pytliku 

Offline Len
Avatar
2205 příspěvků moje polička 12. července 2018 09:58

Potrefenáhusa 

Jé, na tohle jsem úplně zapomněla! Když jsem jezdila s prarodičema na chalupu, tak babičky vždycky vyndala z kastlíku v autě plechovku Letní směs, ovšem u nás se v ní vozily mátový bonbony (který se pořád dají koupit). Ty bonbony byly super hlavně proto, že je mám spojený s milovaným místem a milovanýma prarodičema. Jo a babi taky pamatuje mejdlíčka i fialky a má je doteď ráda.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 12. července 2018 10:14

Len Hlásím, že děda s babi je v trabantu taky vozili a dávali nám je, aby se nám nechtělo blinkat.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 12. července 2018 10:17

Zina a ještě tyhle ruličky pamatuju

Offline Len
Avatar
2205 příspěvků moje polička 12. července 2018 10:45

Zina 

U nás to byla bílá stodvacítka. Babi se dělalo v autě špatně a proto ty bonbony, a my děti jsme jí to samozřejmě odkejvaly, že proti nevolnosti!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. července 2018 11:06

Potrefenáhusa Ruličky si taky pamatuju. A v tomtéž balení byly i takové vícebarevné bonbony ve tvaru kroužků. Nemohu si vzpomenout na název.  Tak ty jsem měla moc ráda.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 12. července 2018 11:09

Len  Nám se blbě fakt dělalo, v tom trabantu nevím, ale ve 105 jo. A naši odmítli nasadit bonbónovou metodu a místo toho jsme museli zpívat, fakt je, že to taky zabíralo.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 12. července 2018 11:11

Dalia besipky? Ty se dělaj furt

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 12. července 2018 11:15

Zina já jsem teď jela autem po asi 20 letech cestou, kudy jsme jezdívali na chalupu a úplně jsem si na to v jedný zatáčce vzpomněla, jak jsem vždycky zvracela jak Alík a museli mi zastavovat, nepomohly ani bonbony ani kinedryl...

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 12. července 2018 11:21

A zpívat jsi nezkoušela? :-) Já jsem to teda považovala za rodičovskou lest, aby nám nemuseli dávat ty bonbóny, ale asi na tom fakt něco bude, zaprvé se člověk začne na něco soustředit, zadruhé, což asi hlavně, začne úplně jinak dýchat.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. července 2018 11:22
Reakce na Potrefenáhusa:

Dalia besipky? Ty se dělaj furt

​Ano, to jsou ony! 

Že se stále vyrábí, tak to ani nevím. Bonbony už dávno nemusím.

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 12. července 2018 14:27

Potrefenáhusa A taky jste soutěžili, kdo vycucá co nejtenčí kroužek, aniž by se zlomil?

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 12. července 2018 16:23
Reakce na Potrefenáhusa:

MP Marge letní směs jsem milovala, strejda ji měl v autě jako bonbóny do auta (a pak v prázdný plechovce hřebíky v dílně), jednou asi na prostridani měl tu zimní směs, která byla hrozne hnusna, taková zdravotní, mne ten bonbon, co jsem si vzala, nechutnal, tak jsem ho tajně vyhodila z okýnka. Když jsme dojeli, ukázalo se, ze se ten cernohnedej bonbon prilepil a nechal za sebou od toho okýnka usvedčujici dlouhou hnědo8u čáru, na jejímž konci zůstal prilepenej.auto bylo bílý embéčko 

​Ajajaj! Nevim, jak vas, ale to by MUJ strejda, co si pamatuju, velice tezko nesl  

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 12. července 2018 16:25

Jinak vzpominky na bonbony mi pripomnely prababicku a jeji klokanky. Mivala i haslerky, ale ty mi nechutnaly. Na klokanky jsem ji ale chodila porad. Ty uz se asi dnes nevyrabeji?

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 12. července 2018 16:27

MP Marge Vyrábajú sa, bežne sa dajú kúpiť.

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 12. července 2018 16:27
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 12. července 2018 16:48

MP Marge Muj strejda to též velice těžce nesl...