Retro - vzpomínky voňavé i jiné

27. listopadu 2016 13:26
Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 22:12

domenica Stara rozinkova Deli!  Novou verzi jsem snad ani nezkousela, je to vsechno des a to fakt nejsem ta, co by vzpominala na "stare dobre casy"

Jeste jsem silene zboznovala tycinku "Studentka"

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 07:55

Nevíte někdo, jestli takovouto emulzi nevyráběla také AB kosmetika ve skleněné, placaté a hranaté lahvičce?

Velmi matně si ji pamatuji (mohly mi být tak tři čtyři roky). Máma ji měla a mně to tehdy moc vonělo. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 08:16

Dalia aký je výrobca toho šeříku a Louvru, prosím?

a tie čínske gumy ....kvôli nim hromadím Jaipur Saphir...

vždy sme si ich nosili z táborov, lebo tak nejako vo vidieckych papiernictvach ich bolo častejšie dostať, než v Ba...a ak ich tu niekedy dostali, hneď sa to roznieslo a bežali sme tam....aj čínske perá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 08:47

slniecko Výrobce bohužel nevím. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 09:41

Dalia tak budem hľadať...

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 10:12

Dalia Tak teď jsi mě s připomínkou toho flakonu (lahvičky) nesmírně potěšila! Měli jsme doma dva, ten růžový a pak ještě modrý. Často si na ně vzpomenu, používala jej maminka a pak i já. Jak ráda bych si tu vůni připomněla, ...byl to náš "parfém".

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 10:25

janejane Já byla fakt malá, ale vzpomínám, jak jsem na ten růžový pořád chodila.  Po odšroubování zlatého víčka tam byl ještě takový gumový špuntík, který mi tehdy připomínal dudlík.  Snad si to pamatuji dobře. Nesmírně mě tenkrát přitahovala ta třpytivá růžová barva a krásná vůně.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 10:26

janejane Taky jsme Rosanu s mamkou na sebe mazaly o 106

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. července 2018 21:08
Reakce na janejane:

Dalia Tak teď jsi mě s připomínkou toho flakonu (lahvičky) nesmírně potěšila! Měli jsme doma dva, ten růžový a pak ještě modrý. Často si na ně vzpomenu, používala jej maminka a pak i já. Jak ráda bych si tu vůni připomněla, ...byl to náš "parfém".

​Konečně jsem našla foto té lahvičky, o které jsem psala (AB kosmetika úplně vpravo; růžový perleťový obsah v ní byl). 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 06. července 2018 15:25

Dalia to sú úžasné poklady!!! Myslíš, že by si si našla čas nafotiť ich po jednom a dovolila by si nám dať ich do databázy ?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. července 2018 15:30

slniecko Já bohužel tyto poklady nevlastním. Jen jsem dlouho hledala na netu lahvičku, o které píšu výše, a teprve včera jsem narazila na tuto fotku. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 06. července 2018 15:56

Dalia jasné:)...ale aj tak super!

Offline EJK
Avatar
48 příspěvků moje polička 06. července 2018 16:07

Tú ružovú perleťovú emulziu z AB kozmetiky som používala ešte ako študentka. A veľmi dobre si pamätám aj na Louvre, pretože ho používala susedka, vždy som vedela, že bola u nás.

A pamätáte si na "kozmetické kazety"? Pevná krabička vyložená saténom a v nej obyčajne kombinácie mydiel a kolínskej vody. Dodnes si dokážem predstaviť tú s vôňou "lavande". A tiež vôňu krému Neridé, ktorý používala mamka. A mydla AMO, ktoré sme si kupovali v Maďarsku.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. července 2018 16:28

EJK Ty saténem vyložené krabičky si matně pamatuji.

A také pamatuji, že mamka mívala toto (viz foto) a mně to moc vonělo. 

Offline EJK
Avatar
48 příspěvků moje polička 06. července 2018 17:10

Dalia  Áno, voňal krásne.

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 06. července 2018 18:01

Dalia Jéžiš,krémparfém! to byl můj oblíbenec v dob studií .  Na intru mi na něj chodily kamarádky a já na něj byla tááák pyšná. Lahev docela velká a přesto byl vcukuletu pryč. 

Offline SunEclipse
Avatar
3104 příspěvků moje polička 06. července 2018 18:10

Dalia jéé Vionell..ten jsem měla hrozně ráda a málokdy byl k sehnání..a pak si pamatuju na BAC (?) - měly různé barvy.

Offline EJK
Avatar
48 příspěvků moje polička 06. července 2018 18:23
Reakce na SunEclipse:

Dalia jéé Vionell..ten jsem měla hrozně ráda a málokdy byl k sehnání..a pak si pamatuju na BAC (?) - měly různé barvy.

​Na leto som milovala zelený.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 06. července 2018 18:25

SunEclipse Práve teraz som myslela na BAC....to bolo niečo! Moja mama používala hnedý, ale bol aj zelený a iné farby. Vtedy sa mi to nesmierne páčilo, ktovie, ako by sme ho hodnotili dnes. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. července 2018 18:36
Reakce na rozarka:

Dalia Jéžiš,krémparfém! to byl můj oblíbenec v dob studií .  Na intru mi na něj chodily kamarádky a já na něj byla tááák pyšná. Lahev docela velká a přesto byl vcukuletu pryč. 

​Myslíš ten AB? 

Jak ráda bych cítila tu jeho vůni. Já si ho tedy nijak neužila, byla jsem v té době takové odrostlejší batole. 

A pamatujete někdo na tento flakonek? (viz foto) Pamatuji si ho z dětství, ovšem vůni si nevybavím.