Televize

14. srpna 2014 19:56
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. února 2022 22:13

Sweet Potato a mě štve, že jsem Teda neviděla první díl..

Zítra ráno kouknu aspoň na druhý. Nákupy Teda musím až odpoledne.

To bych nečekala, že to zopakuji tak rychle. Ale třikrát hurá! 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. února 2022 15:31

A to jeste v sobotu po 9. davaji Všechny velké a malé bytosti.. Další perla.

Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 12. února 2022 10:48

Dadoo 

To mě hodně zklamalo, teda casting mě zklamal. Někde jsem si to nedávno našla, a obsazení vůbec neodpovídalo mojí představě resp. tomu, jak je Herriot popisuje... třeba takovej Siegfried? vysokej fešák po kterým dychtí všechny ženy? paní Hallová, přísná čarodějnice? a James je zas větší fešák než jak působí v knize... No, po dvou dílech jsem šla od toho.

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 12. února 2022 10:54

Dadoo Zrovna koukáme.

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 12. února 2022 11:03

barbucha Je to jiné, jasně. Ale nevadí mi to, na rozdíl od strašných Durrellových.

A Siegfried se mi zrovna líbí dost.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. února 2022 11:11

Sweet Potato naprosto souhlasím. Mne se to libi strašně moc. A casting mi úplně vyhovuje. James mi sedí a Tristan.. No možná mohl vypadat jinak, ale vůbec mě neruší. Líbí se mi. 

Líbí se mi to fakt moc. Pohlazení po duši.

Přesně naopak, než Durrellovi. Na ty jsem koukat nevydržela. To bylo strašné. Ale spíš tedy ta rodina.

Casting kvalitnímu filmu neuškodí. Snadno se zvykne a vše do sebe západně. Problém je jen na našem přijímači.

Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 12. února 2022 12:42

Dadoo 

Jako nerozporuju různý názory, to je v pohodě... Ale že casting kvalitnímu filmu neuškodí, co je to za blbost? Bez dobrýho castingu nemáš dobrej film (myslím tím teď očividný případy, kdy obsadíš svoji tetičku/dceru/milenku, která není ani dobrej typ ani neumí hrát - můžeš mít pak scénář od Petera Morgana jen tak namátkou a bude ti to prd platný... jinými slovy bez slušnýho obsazení slušnej film prostě nenatočíš) 

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 12. února 2022 13:01

barbucha No ale teď mluvíš o hereckých kvalitách, to ti asi ani Dadoo rozporovat nebude. Původně byla řeč o odpovídá/neodpovídá mým představám.

Já jsem na adaptace svých literárních srdcovek hodně citlivá, ale tohle má krásnou atmosféru, i když je to proti knihám samozřejmě jiné, řekla bych zidealizované a vymydlené. Chybí tam ta špína a zima při práci v chlévech a na pastvinách. (Třeba ten moment, když se chudák snažil namydlit rampouchem)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. února 2022 15:16
Reakce na Sweet Potato:

barbucha No ale teď mluvíš o hereckých kvalitách, to ti asi ani Dadoo rozporovat nebude. Původně byla řeč o odpovídá/neodpovídá mým představám.

​Naprosto přesně! Herecké kvality jsou o něčem úplně jiném.

Jde o subjektivní představy.

Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 12. února 2022 16:18

Sweet Potato 

Kdepak o hereckých kvalitách... ani o nějakých individuálních představách a preferencích. Jen o tom, že blbej casting, to jest špatnej výběr herců, ti k dobrýmu filmu nepomůže.

A že se někdo na určitou roli nehodí, byť by herec byl slušnej, se přece stát může. Jako jo, dobrej herec ti zahraje všechno - ale jestli to uspokojí i laskavého diváka, je ta otázka Hele třeba Pamela Anderson, uvěřme na chvíli že je to výtečná charakterní herečka... ale obsadit ji jako Janu Eyrovou by asi nebylo to pravý, že ano

(to bylo jen narychlo, přihazuju ještě třeba Marilyn Monroe na tu samou roli )

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. února 2022 16:29

barbucha jenže zatím to vypadá ale tak, že se TOBĚ na nějakou roli nehodí nějaký herec, byť by byl jakkoli kvalitní, a proto šmahem zavrhneš celý seriál jako nekvalitní.

Protoze o hereckých kvalitách řeč nebyla, kritizovala jsi  původně  vzhled.

Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 12. února 2022 16:45

Dadoo 

Já jsem vůbec nehodnotila ten seriál jako nekvalitní, kdes to vzala? Řekla jsem že mě zklamal, protože obsazení nekorespondovalo s mojí představou (a původní předlohou). To se snad může stát, ne?

Offline LadyMary
Avatar
1006 příspěvků moje polička 15. února 2022 08:41

Sweet Potato V čem byli Durrelovi strašní? Já jsem knihu nečetla a seriál se mi líbil, tak mě zajímá, čím se to tak liší ;-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 15. února 2022 09:31

LadyMary Pokud jsi knížky nečetla, tak to byl určitě moc fajn seriál. Jenže já na nich vyrostla, umím je skoro zpaměti. Někdy si umím užít film, i když je úplně jiný než kniha, tady to je bohužel příliš osobní. A předloze odpovídal možná tak první díl. Teď nemyslím nenaplnění mých vizuálních představ, jak psala výše Barbucha. Ale knihám odpovídá v podstatě jen místo (Korfu), počet členů rodiny a jejich jména. 

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 15. února 2022 13:11

Sweet Potato Mám to s Durrellovýma úplně stejně. Zvládla jsem pár dílů, snažila jsem se říkat si, je to něco jinýho, je to něco jinýho... ale nepomohlo. Kdyby tam nebyla tak silná citová vazba z dospívání, možná by to i šlo, i když nevím - z toho, jak tam naložili s máti i dalšíma postavama, se mi prostě kroutily nehty na nohou.

A s Herriotem to mám podobný jako s Durrellovýma, též srdcovka z děství,četla jsem Když se zvěrolékař ožení asi v osmi nebo tak nějak, ještě než regulérně vyšel česky, protože mámina kolegyně v redakci to redigovala a máma to měla číst ještě po ní, tak jsme z toho udělali rodinnou četbu (a teprve potom se četlo To by se zvěrolékaři stát nemělo). Ty herce neodpovídající mejm představám bych asi i zkousla (teda až na Siegfrieda, ten je fakt moc, připomíná mi spíš to, jak si ho Herriot představoval jenom podle jména, když na něj prvně celej vyjukanej čekal), ale ta urputná "vymydlenost" mě štve hrozně. Prostě jinej svět. Kdysi dávali  nějkej film (nebo to byl miniseriál?) a tam to bylo všechno takový míň barvotiskový, ten jsem celkem s chutí shlédla, i když knížky mám samozřejmě pořád radši, ale tuhle novou verzi nedávám. Nicméně mámě se to líbí a s chutí kouká.

Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 15. února 2022 15:24
Reakce na Prosperina:

(teda až na Siegfrieda, ten je fakt moc, připomíná mi spíš to, jak si ho Herriot představoval jenom podle jména, když na něj prvně celej vyjukanej čekal)

​Jo, tohle je přesný, to by odpovídalo

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 15. února 2022 17:13

barbucha Celej von, chybí akorát ten německej přízvuk...

Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 16. února 2022 10:29

Prosperina 

Typickej Teuton

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 05. března 2022 07:57

Dnes večer ČT2 ve 20 hodin Egypťan Sinuhet

Offline vydratarka
Avatar
143 příspěvků moje polička 05. března 2022 10:58

Dadoo Moje oblíbená kniha z mládí... Taky asi kouknu....