Televize

14. srpna 2014 19:56
Offline žluťásek
Avatar
7646 příspěvků moje polička 28. prosince 2023 14:02

Pinot Noir mně se štědrovečerní líbila, Klíč svatého Petra. Pak na Boží hod byla nová slovenská Tři zlaté dukáty, ta mě nebavila, vypnuli jsme to po čtvrthodině. A ještě dávali toho nového Krakonoše, ta se mi líbila moc, loni jsem ji neviděla.

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 28. prosince 2023 16:46

brrr

1670

Offline brrr
Avatar
10048 příspěvků moje polička 28. prosince 2023 17:14

Sweet Potato Tak to souhlasím,včera jsme to dodívali. Vůbec nechápu,jakto v Polsku prošlo.

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 28. prosince 2023 17:18

brrr Muž si to pouští pořád dokola.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 28. prosince 2023 20:31
Reakce na stes:

Tip: Krimi serial Skoro normální rodina, Švédsko, Netflix

​To se musim mrknout! Já si ten Netflix v poslední době pustila jen kvůli tý Koruně, a radši jsem pak otevřela knížky z knihovny... 

Ale tuhle jsem chvilku přepínala... a vyskočil na mě Anděl Páně 2. Chvíli jsem nevěřícně zírala resp. spíš poslouchala - vono to bylo na nějaký slovenský TV a nebudete mi věřit, ale se slovenským dabingem! Neuvěřitelný.

Offline žluťásek
Avatar
7646 příspěvků moje polička 29. prosince 2023 01:51

barbuchaSlovensko má myslím nějaký zákon, že pořady pro děti musí být povinně dabované do slovenštiny 

Offline dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 29. prosince 2023 08:20

@žluťásek áno. Na Slovensku platí jazykový zákon, ak si dobre pamätám, tak filmy a seriály určené pre deti mladšie ako 12 rokov, musia byť povinne dabované do slovenčiny. 

Na Anděla pána 2 som bola v kine, nevšimla som si pri kúpe lístka, že to bude v slovenčine, slovenský dabing mi dosť trhal uši. Zdá sa mi, že v kinách vysielali nielen slovenskú, ale aj českú verziu. V televízii myslím iba slovenskú verziu.

Ale aj české televízie dabujú novšie rozprávky a seriály natočené v koprodukcii s RTVS či súkromnými televíziami do češtiny. A to v ČR neplatí jazykový zákon ako na Slovensku. 

Offline dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 29. prosince 2023 08:22

barbuchaaj české televízie vysielajú novšie slovenské rozprávky a filmy s českým dabingom, málokedy v originálnom slovenskom znení, tiež sa mi to zdá čudné.

Offline stes
Avatar
7384 příspěvků moje polička 29. prosince 2023 10:20

barbucha je to takový jiný krimi, jen z pohledu obžalované, resp. i její rodiny, ale to sračce Koruna, což jsem ani nedokoukala, hurá. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 29. prosince 2023 10:49

dorota ceske deti slovenstine nerozumi

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 30. prosince 2023 11:37

dorota 

Já se na pohádky prakticky nedívám, ale slovenskou pohádku (nebo vlastně cokoliv) s českým dabingem bych taky nevydejchala. Přece jen ty herce - a jejich hlas! - ještě známe... a u českých mi to taky rve uši. Je to směšný.

Stejně tak jsem párkrát zahlídla/zaslechla českýho herce předstírat, že mluví slovensky, což mi přijde taky strašný (a naopak rovněž) - ten cizí přízvuk má každej a rodilej mluvčí si přitom rve vlasy Dokonce i ten strašlivej alzák mluví slovensky na slovenský televizi, to je přímo hrůzný! Chápu, že takovýho skřehotání není nikdo jinej (než ten českej herec, ani nevím kterej) schopnej, ale tak ať si to radši odpustěj... 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 30. prosince 2023 11:40

barbucha  já miluju, když mluví Slováci česky, takovej ten mekkej finiš, co měla třeba Hana Hegerová nebo Táňa Pauhofová 

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 30. prosince 2023 11:54

Potrefenáhusa 

Měkkej nebo tvrdej finiš, mně to leze na nervy. Jak to nemá v roli, že je "z ciziny", tak já mu prostě nevěřím... ani si nedokážu vzpomenout, kdo dokáže promluvit bez přízvuku. Snad jen Chudík blahý paměti, jo a pak Turzonovová mi nevadila (zejména v Příběhu lásky a cti ), ale to nejspíš proto, že je moje oblíbená... A naopak, i když se Češi pokoušej o slovenštinu, nepamatuju si že by to zvládali bez chyby (no ten alzák, to je hrůza děs!), já to slyším taky

Offline stes
Avatar
7384 příspěvků moje polička 30. prosince 2023 11:59

barbucha nejstrasnejsi byl Gott a jeho Rozpravkovy dom. To se nedalo.

Offline stes
Avatar
7384 příspěvků moje polička 30. prosince 2023 12:01

Potrefenáhusa to je fakt,mluvi opravdu měkce, ale slovenština se mi proste líbí moc a víc,než čj 

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 30. prosince 2023 12:09
Reakce na stes:

barbucha nejstrasnejsi byl Gott a jeho Rozpravkovy dom. To se nedalo.

​To jsem nějakým nedopatřením osudu prošvihla, budu věčně litovat!

Offline stes
Avatar
7384 příspěvků moje polička 30. prosince 2023 12:14

barbucha určitě na YT a ve filmu Báječná léta pod psa. Tomu songu nemůžeš uniknout

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 30. prosince 2023 12:21

stes 

Myslím, že můžu

Offline stes
Avatar
7384 příspěvků moje polička 30. prosince 2023 12:21

barbucha ale no tak, dej ho

Offline continuity
Avatar
33785 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 23:17

Já jsem prosvihla Perinbabu na Markize, tak mi ji muž našel na seznamu, ale s českým dabingem.  No nedala jsem to.