design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Mrakoplas
Avatar
8813 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:13

continuity ja mám stolíky tiež naplánované a robila sa podľa toho aj elektrika

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:45

Já jsem při rekonstrukci naplánovala vybavení do všech pokojů, větší dětský pokoj na dvě děti, menší na jedno, zásuvky podle toho... Ale nakonec stejně pořád vychází zásuvka do skříně nebo pod postel, protože jak v tom žijeme, ukazuje se, že nějaké věci nám budou vyhovovat jinak. U některých se teda ukázalo, že je blbě postavili a my si nevšimli

Jediná místnost, která je v pořádku je ložnice. A to jsem z oboru a měla bych to umět. Jenomže je to jiné, když to člověk navrhne, podle toho naplánuje nábytek a je to. Když v tom bydlíme, časem prostě zjišťujeme, že něco by se nám hodilo trochu jinak. Tím nechci říct, že původní návrh byl špatný, ale byl jiný.

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:48

Evaeva zásuvky jsem neřešila, ale hlavně kvůli tomu, že v paneláku se to frézovalo, do nosné zdi se to nesmí dělat vodorovne a nechtěla jsem delat větší rachot, než je opravdu nutné. Takže někde jsou, jak je potřeba a někde jsou prodluzky.

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:54

Janulik03 nadhera! A mimochodem, mame asi uplne stejny stul - jestli dobre vidim ty rozvlnene hrany a jestli je to dub? Mam ho moc rada a zrovna jsem tu k nemu nedavno resila zidle. Lavice se mi tenkrat v obchode libila, ale netroufla jsem si.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:59

continuity my bourali celkem hodně, pár zásuvek už nebylo nic, stejně jsme dělali nové rozvody. Sousedi si užili, dělali jsme i otvor v nosné zdi. Na to jsme potřebovali souhlas nadpoloviční většiny sousedů, mnozí byli nakonec překvapení, co vlastně děláme, že určitě potřebujeme povolení (to jsme měli) a to i ti, co nám to podepsali.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:07

Gatita já už plánuju pokoje rovnou tak, že tam budou dva školáci. Vždyť je to za chvilku.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:16

continuity od kolika let si holky dělají úkoly samy v pokojíku?

a všeobecně k debatě, přiznávám, že pro prvnáka potřebu stolu v pokojíčku nevidím, protože samostatně nepracují, takže akorát rodič musí sedět tam. Já většinou něco dělám (večeři?), když si děti dělají úkoly. Takže stůl zatím v pokoji nemají a přemýšlím, od kolika let ano. Až na to budou potřebovat klid, tak bude možná lepší je zavřít do pracovny. ve společném pokoji by klid stejně neměly

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:19

Gatita diiik je to akacia olejovana  s dlzkou 2m. A ten dub musi vyzerat uzasne .

My sme lavicu zvazovali dlho a az teraz sme sa na nej zhodli. Velmi sami paci som zvedava az pridu ostatni co povedia. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:25

MaeGandal já si třeba neumím představit v pokojíčku stůl nemít. Okolo takových čtyř pěti let jsem si u něj kreslila,... A chtěla jsem u toho být sama. Úkoly v kuchyni vlastně dělala akorát třetí ségra.

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:26

Janulik03 tak to asi neni on, ale vypada uplne stejne! Mate moc hezky interier. U nas je hezky jen ten stul, jinak kolem dokola nic moc a hlavne hromady neporadku

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:30

Pinot Noir ja to taky tak udelam. Syn zatim pracovni stul nema, zatim na to neni spech, protoze vic nez v pokojicku pobyva s nami dole.

U nas to pak bude chtit vzhledem k tem prekernim dispozicim asi neco na miru, tak kdyz uz se to bude delat, tak rovnou v usporadani pro dva. 

Offline DruI
Avatar
3252 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:31

MaeGandal Já myslím, že záleží dítě od dítěte. Já dostala vlastní stůl chvíli po třetích narozeninách a už odmalička jsem si na něm hrála. Takže já to neberu tak, že by byl stůl vyloženě jenom na psaní úkolů :o) A ono má myslím něco do sebe i to, že pak rodič sedí s prvňáčkem v jeho pokoji, protože mu tak vybuduje návyk, že úkoly se dělají tam, takže když je pak dítě připravené pracovat na nich samostatně (což je taky pro každého jindy), tak se toho pro něj moc nezmění.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:34

Gatita pokud budete dělat nábytek na míru, určitě bych to naplánovala rovnou pro oba. Třeba zjistíš, že se dá zatím nechat udělat jen část pro staršího, ale třeba bude lepší udělat rovnou vše. To ale zjistíš, až když to naplánuješ.

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:34

MaeGandal od vždy. Já tam chodila za nima. Ale ja razím zásadu, že dítě má mít na učení klid a to obývák, kde běží zprávy, vaří se večeře a je tam takový provozní šrumec prostě nesplňuje. 

Teď se to v karanténě dost vyplatilo, že jsou tak naucene. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:38

DruI jj tak. ja teda psani ukolu v kuchyni nerada, takze deti si je psaly ve svem pokoji u psaciho stolu od zacatku. a kreslily a ledacos vyrabely daleko driv a mely k tomu vlastni stolek, me by to ani jinak nenapadlo. ja mela stul od tri let (pamatuju si to protoze stehovani

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:47

MaeGandal U nás se teda píšou úkoly taky u kuchyňského stolu, dcera se přestěhovala do pokojíku tak ve třetí třídě. Syn (ve třetí) pořád u stolu, ale on je ADHD, pokusy donutit ho něco dělat v pokoji skončily dost tristně, občas to zkusím, ale počítám s tím, že udělá tak třetinu maximálně. Ale teda u nás jsou pokojíky v patře, možná kdyby ho měl vedle kuchyně, pracuje tam. Kuchyňský stůl máme velký, sedí u něj návštěvy, já u něj pracuju, manžel u něj rozebírá věci, je to dost takové centrum, přijde mi přirozené, že se tady i píšou úkoly. :-) 

Ale děti měly v pokoji takové ty mnistolky z Ikea, na kreslení a různé práce už před školou. Stejně teda většinou všechno dělaly v kuchyni. :-)

Offline Mrakoplas
Avatar
8813 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 14:00

Garfie syn má tiež detský stolík z ikei, taký rastúci a zatiaľ slúži ako odkladisko bordelu . Ale on kresleniu moc nedá a v podstate vôbec nie je schopný v kľude sedieť, snáď ho to raz prejde :)

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 14:03

Mrakoplas Tak i odkladisko bordelu je třeba, že jo!!  Ale tvůj je ještě malinký, to si sedne. :-) 

Online brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 14:56

MaeGandal Mladší dělá úkoly se mnou v kuchyni, starší většinou v obyváku na zemi. Ale on si tam dělá všechno už od mala. Stůl v pokojíčku slouží jako odkladiště.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 15:03

MaeGandal myslím, že úkoly budou taky psát v kuchyni, ale beru ty stoly v pokojíku jako jejich vlastní soukromé prostory, kde si můžou nechat něco rozlepeného/rozmalovaného, co jim ten druhý nebude brát, ani já uklízet, klidně tomu říkejme odkladiště, ale jejich odkladiště. Neumím si pokoj bez psacích stolů představit, se školou to až tak nesouvisí.