design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 22:08
Reakce na Garfie:

DruI Je to tady právě hrozně drahé řešení, já si tak prosadila dveře na terasu a okno do kuchyně, ale to jsme dělali nějaké stavební úpravy a museli to vyměnit-a ty otevírací mě leta štvaly!!! A hlavně to tady nikdo moc neumí, takže buď je to strašně drahé, nebo ošklivé :-( 

​Jezis, ja jsem mentos, my se ted prave rozhodujeme, zda si dame okna klasicke, nebo presne ty zasupovacky se vchodem na zahradu.Tvl. me vubec nenapadlo, ze ono to bude taky mnohem drazsi:-D:-D. Jako my to honime furt po nocich, co uspime zver a takhle to dopada.

Online moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 22:17

999 ani moc nevymrzla, akorat jsem chvili byla venku. Holt jsme nektery rozmlsany a to i pres studenej odchov v detstvi. Driv se taky uplne netopilo, kamna byla treba jen v kuchyni, na nich se varilo a druhy mistnosti, kde se jen spalo, tak tam se netopilo.

ono asi i zalezi, v cem clovek vyrusta, anglicani jsou urcite otuzilejsi, nez my. A chodila jsem do skolky s indkou a pamatuju, jak se asi po roce loucili, ze se vracej, ze je jim tu furt hrozna zima :)

Offline 999
Avatar
17583 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 22:32

moora A ty mi přijdeš zrovna typ na studenej odchov :-).

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 23:25

Karja Ale ono to docela stojí za to, raději bych si na ně počkala....my je taky vyměnili, až mi celé dveře spadly na hlavu!! (nepřeháním)

moora Já taky vyrostla v domě, kde se za mýho dětství chodilo zatápět do kotle a v pubertu jsem sice prožila s elektrickým topením, ale šetřivým otcem, jak jsem ho chodila prosit, aby mi zvedl teplotu, protože v rukavicích nemůžu rýsovat, jsem tu už líčila-a nadsázka je to jen velmi malá  Ale na Japonsko to nemá. (Emi Ty to prosím teď přeskoč )

A nejhorší je, že jsem se teď ve skupině expatů v Japonsku dočetla o existenci "low temperature burn/slow burn", což je prý pro Japonce všeobecně známá věc, všichni si tam sdíleli svoje děsivé  zkušenosti a já se teď budu bát vzít si do postele termofor nebo elektrickou dečku (která mi zatraceně zpříjemnila minulý pobyt)! 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 23:40

Garfie Jojo, ja to asi spatne napsala, pokud klasicke dvere nebo zasupovaci, tak to jsou zasupovaci mnohem lepsi! Mela jsem na mysli to, ze ted se davaji ty zasupovaci dvere pomalu z kazdeho pokoje jako vylez na terasu a zase tak prakticke (jakoze vylezes z kazdeho pokoje) mi to nepripada,  a jeste to bude drazsi.  

Online barbucha blogger
Avatar
30605 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 20:40
Reakce na moora:

Garfie to jsem si presne rikala s tou izolaci, jestli to dobre tesni...

A teda se zimou v japonsku te moc obdivuju, to vubec nevim, jak bych prezila. Uz 2 hodiny klepu kosu zalezla pod perinou a nejsem schopna se zahrat (v normalne vytopenym byte). Mozna vytahnu uggy :))

​Japonský zimy se může bát jen ten, kdo ještě neprožil švédskou zimu ve švédským bytě tepláky+ponožky+ bačkory, triko+svetr+župan, přes to ještě deka a nezahřeješ se. Přičemž místní kolem tebe choděj v tílku a ve spoďárech, protože se přece topí! Že se topí poznáš podle toho, že ti k radiátoru nepřimrzne ruka.

Online barbucha blogger
Avatar
30605 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 20:40
Reakce na moora:

Garfie to jsem si presne rikala s tou izolaci, jestli to dobre tesni...

A teda se zimou v japonsku te moc obdivuju, to vubec nevim, jak bych prezila. Uz 2 hodiny klepu kosu zalezla pod perinou a nejsem schopna se zahrat (v normalne vytopenym byte). Mozna vytahnu uggy :))

​Japonský zimy se může bát jen ten, kdo ještě neprožil švédskou zimu ve švédským bytě tepláky+ponožky+ bačkory, triko+svetr+župan, přes to ještě deka a nezahřeješ se. Přičemž místní kolem tebe choděj v tílku a ve spoďárech, protože se přece topí! Že se topí poznáš podle toho, že ti k radiátoru nepřimrzne ruka.

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 21:04

barbucha pripomnelas mi listopad v Bogote. Teple dny, vecer vlezla vlhka zima, v baraku se netopi, v krbu ozdobna kytice a u pani domaci v pokoji maly elektricky radiator, takze tam ta zima aspon nebyla vlhka. Presne stejny baleni jak jsi psala a drkotajici zuby, z koupelny klusem ,ve svetru  do postele pod dve deky. Ale stalo to za to!

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 22:06

Karja urcite zasupovaci. My to dali na terasu a je to super a dame to i na zimni zahradu. 

A mozna i do te chodby

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 22:17

Candance Ja se asi blbe vyjadrila. Volime ty zasupovacky a nebo ty standardni mala okna, proste bez moznosti vylezu. Mne ta okna prijdou praktictejsi, jednak se pod to da dat nabytek (stul,komoda,kresilko etc,), neutikaj ti deti, nemusis hlidat na noc, zda to vsichni maj zajisteny, a nemusis to myt jak blba. Pro ty velky je zatim jen to, ze to proste vypada pekne no:-D. Ale co maj treba segry pokojiky s vylezem na balkon, tak mi fakt prijde, ze ty dvere jim uberou hodne moznosti jak umistit nabytek, pokud se bavime fakt o tech pokojiccich kolem 13m, zadny velky mistnosti. Coz beru jako hlavni negativum. Ja mam treba hrozne rada stul primo pod oknem;-).

Online DruI
Avatar
3251 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 22:47

Karja Tak jako děti ti na terasu vylezou klidně přes okno s parapetem, to bys jim tam musela přidělat mříže, abys jim v tom zabránila ;o)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2021 22:59

Karja u menších pokojů ti ty šoupačky opravdu "zabijou" celou stěnu. Vyjít přímo ven je určitě příjemné, ale v našem podnebí to podle mě využiješ třeba půl roku z roku. Já osobně bych chtěla velká okna, ale šoupačky v ložnicích bych klidně oželela.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:12

Evaeva Taktak.

DruI Jo urcite, ten argument je platnej mozna tak pro rocni dite:-D. Kamaradce tak prave kluk porad utika, tak me to napadlo;-). My oknem neutikali, mame zvysene prizemi, nasi nebyli teda hloupi....ale jedna segra jim utikala okynkem v kotelne, to si pak zvykli zamykat kotelnu a jedno dlouhe rano na uhli ji stacilo;-).

Offline Gatita
Avatar
7161 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 09:34

Karja No abys nedopadla jako my. V ložnicích máme kromě oken ještě francouzské okno/dveře na balkón. Balkón nikdo nevyužívá, zato máme zabitou celou stěnu a omezené možnosti umístění nábytku, aby ty dveře vůbec šly otevřít. V ložnici mi to je jedno, ale v dětském pokoji byl oříšek i najít místo pro postel. Přitom ta místnost má 25m2, ale je divně řešená, všude dveře, okna, nebo aspoň nějaký ten radiátor.... fakt nebylo kam podstavit základní kusy nábytku.  Nakonec to měla jako melouch kamarádka architektka, a i ta přiznala, že se celkem zapotila. Nakonec je pokoj celkém pěkný a účelně zařízený, ale teď nás čeká další výzva - zakomponovat tam postel pro mladšího syna a pak taky nějaký pracovní stůl pro staršího, už je to předškolák.

Momentálně hloubám nad tím, jak se k tomu postavit, jestli to rovnou nenaplánovat s vyhlídkou na budoucí potřeby mladšího syna, přestože ten stůl bude potřebovat nejdřív za 4 roky...

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 09:38

Karja Jo, tak v tom případě bych se na to vyprdla. Já myselela, že tam ty dveře "musí" být a jen řešíš otevírání. 

Online DruI
Avatar
3251 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 10:04

Karja Hele na dveře na terasu se vybodněte a jestli jste ve stádiu návrhu, tak si rovnou pokoje na papíře zařiďte pro různá životní období, ať je jasné, jestli tím oknem ještě někam nešoupnout. Já myslím, že jestli se jedná o dětské ložnice, tak děti (obzvlášť v pubertě) možná spíš než výlez na terasu ocení, že má jejich pokoj jenom jedny dveře, kterými může vstoupit narušitel (rodič ;o) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 10:12

Gatita no, to je teda des

Karja podivala bych se na to jak pise Drul, podle ucelu tech mistnosti, co tam bude za nabytek aj-protoze neni nic horsiho nez nastehovat se do baraku za miliony a zjistit, ze neni kam dat postel, ze lampicku k psacimu stolu musis tahat prodluzovackou, v komore neni zasuvka takze na dobijeci vysavac muzes zapomenout, v umyvadle si neumyjes ruce aniz bys pak musela vytrit celou koupelnu a nedas nad nej zrcadlo (specialita kdyz to navrhuje chlap)

Offline Gatita
Avatar
7161 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 10:19

viktorka_od splavu no, ja bych to postavila jinak;) Ale  nakonec je ten pokoj hezky zarizeny, jenom nas teda ceka jeste jedna vyzva s pristehovanim brasky. Ale je to pitome, pokoj je pruchozi, zadna stena pouzitelna, takze i blby psaci stul bude vyzadovat upravy typu vetraci mrizka nad topeni. Ale uprostred se da tancovat, to jo. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 11:29

Dorazila lavica

Offline continuity
Avatar
33724 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:01

Gatita já měla naplánované, kam přijdou psací stoly, od doby, kdy se dělal do pokoje první dražší nábytek na miru. 

Jedna věc nám teda utekla, ale museli by se tehdy posunout dveře. při rekonstrukci jsme plánovali, že tady budeme deset let a potřeba by to bylo až teď, po 11 letech. Asi už tady zůstaneme, nějak to dopadne.