Nerdské vlákno (pc hry, konzole, deskovky, fantasy, komiksy....)

06. října 2016 19:43
Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 05. února 2021 18:46

mirajo Mně se pořád zdá Ostrov lepší než Poušť.

A adresátem hry má být primárně kdo? A hrát bude nejčastěji kolik lidí?

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 05. února 2021 18:55

Co klasika, Carcassonne? Pokud tedy nemáte. Ta uspokojí i nehráče, můžou si hezky stavět. Možná nějaká samostatná odnož, Safari, Amazonas - nevím, jak moc se liší herně, ale jako dítě bych to milovala.

Nebo Zooloreto?

mirajo 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 05. února 2021 19:16

Sweet Potato No, nemame takovej zaklad jako je Carcassonne. Zaujalo me to Amazonas, mozna i Zooloreto. Neznas Arboretum nebo Na kridlech?

Hraci 2-4. Idealne neco, co zvladnou vsichni nebo aspon ta starsi a s chuti si dame i bez deti, kdyz neni cas a energie na Ankh-Morpork atd. /coz jsou treba pandove v Takenoko nebo Semafory/. Strategie, u kterych sedis 3 hodiny a je to malo, na to nemam. Dekuju!

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 05. února 2021 19:50

mirajo Já už tu dřív chválila Zen Garden, myslím, že to taky dost spadá do kategorie "hezky si stavět", na krabici píšou 8+, tak by to mělo být vhodný, a navíc to má herní systém umožňující si zahrát podle nálady nebo osazenstva lehčí/těžší variantu (počet a typ úkolů, které se na začátku hry zadávají). 

Na křídlech je boží, máme včetně obou rozšíření, je k tomu i appka na mobil co načte přes kameru kartu ptáčka a pustí jeho zpěv. :) Ale tam bych se teda obávala, že to mladší dítě ještě nebude moc bavit, je to už trochu náročnější co do herní mechaniky. Jinak je to překvapivě svižná hra, nás to doma chytlo dost a zábavný je to stejně ve dvou jako ve čtyřech.

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 05. února 2021 20:44

mirajo Na křídlech pro děti nedoporučuju. I když je to jinak krásné.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 05. února 2021 20:50

Vsem moc dekuju za rady!

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 05. února 2021 21:17

mirajo Na křídlech souhlasím, nechat až deti poporostou. Nebo pro dospělé, když jdou deti zavčas spat. 

U nás teď frčí hodně Karak, Splendor, Záchranáři (všichni proti hře) a Galaxy trucker. Deti ve věku 7, 11 a 13 let. A pak karetní klasiky jako Ligretto, Duch nebo Dobble - v tom mě ti mladosi soustavně ničí.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 05. února 2021 21:26

eM V Duchovi me drtej, v Dobble jak kdy. Diky.

Ten Ostrov kocek nezna nikdo? Tam je na me vyvijen trochu natlak kvuli tematu a je tam trochu tetris-princip, Ubongo je taky celkem oblibeny.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 05. února 2021 21:30

Jeste otazka...ma nekdo Zemeplochu-Carodejky? Muz by moc chtel, fanousek Pratchetta, ja vubec. Kdysi jsem chtela koupit, nekoupila, neni uz nikde k dostani. Stoji za to patrat v bazarech, zahranici atd.? I kdyz za tu jeho radost by to stalo urcite

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 05. února 2021 21:31

mirajo Ostrov koček ani Čarodějky bohužel neznám. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 05. února 2021 23:11

mirajo čarodějky mám moc rada!!! Ale nevim, jestli půjdou sehnat za nějakou akceptovatelnou cenu...

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 05. února 2021 23:17

mirajo Čarodějky jsou super. Jednoduché, roztomilé, Prattchetovské. Prodávají se dost draze.

Ještě mne napadlo - co taková Pictomanie?

Nebo se zamyslet nad nějakou kooperativní hrou, viz ti Záchranáři výše. U nás je dost oblíbené Castle panic. (Pandemic v dnešní době radši nezmiňuju.)

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 06. února 2021 00:01

Potrefenáhusa Sweet Potato Sakriš, tak to mě ty Čarodějky mrzí. Když se objevily, několikrát jsem nad nima stála a nekoupila. Morpork mě moc baví, ačkoli u Pratchetta jsem se neprokousala ani první knížkou. 

Koukám na Pictomanii, to by byla určitě dobrá volba pro mladší, ta vlastně neustále kreslí, i Dixit si myslím, že by ji bavil. Cokoli, co je party, kreativní /my ostatní budeme trochu trpět/. 

Kooperativky, tam uvidíme, jak zaujme ta Zakázaná poušť. Pandemic teď prosím ne.

Ještě mě zaujalo 7 divů nebo 7 divů duel, pro 10 plus? A z abstraktních možná Azul?

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 06. února 2021 00:13

mirajo 7 divů neznám. Azul miluju, ale pro děti nevím, pokud nejdou vysloveně matematické mozečky.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 06. února 2021 00:19

Sweet Potato Nejsou, ani jedna. V tom případě Azul pro velký

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 06. února 2021 07:59

Sweet Potato mohla bych se zeptat, když už jsme u toho Ostrova/Poušti a Pandemicu. Máme Pandemic Rapid Response. Přemýšlím nad další kooperativní hrou, ale nevím, jestli to není moc stejné. Má cenu kupovat Ostrov/Poušť k Pandemicu? Nejsem to z těch videí schopná odhadnout.

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 06. února 2021 08:48

MaeGandal Ostrov má podobnou základní záludnost v tom, že odehrané karty se opět vracejí na vrch hromádky. Jinak je úplně jiný. Je to velmi rychlá a jednoduchá hra, která obvykle končí vítěstvím. Díly ostrova jsou moc hezky nakreslené a když se potopené části ztrácí postavám pod nohama (odebíráš je ze stolu), je to celkem působivé. Dobře se hraje i ve dvou. 
Poušť je rozvinutější, obohacená o další akce, myslím, že je až pro 6. Ale není tak hezká výrvarně (holt poušť), i když díly letadla, které sbîráš, jsou krásné, kovové. A opakované vyhrabávání zavátých oblastí z písku pro mne není tak sugestivní, jako potápění ostrova.

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 06. února 2021 09:20

mirajo azul s dětma běžně hrajeme, je to vizuálně hezká hra. Dokonce si zahrajeme i když je půlka s matematickym mozečkem a druhá ne, protože matematicky mozeček má tentenci to prekombinovavat. Pokud mají rádi Ubongo, tak to půjde. 

Jinak je ( nejen) pro matematické mozečky výborná hra velbloudí dostihy. Trochu si prakticky potřenovat náhodu a teorii pravdepodobnosti není vůbec na škodu, i když doma nevychováte budouci pokerové šampiony. 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 06. února 2021 09:27

MaeGandal name Pandemii a Poust a Poust mam radši. Je dost těžká, vyhrát vyžaduje docela soustředění, ale klasická Pandemie se mi zdá ještě těžší. Ja jí vůbec nemůžu hrát večer po práci, kdy mi to už kolikrat nemyslí. 

Jinak herním principem podobná hra jako Splendor je Atlantica. Chodí ti karty, které smenujes za jiné statky, dá se tam trochu taktizovat, ale člověk nemusí přemýšlet pět kol dopredu. U nás to má veliký úspěch.

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 06. února 2021 09:53

mirajo Sedm divu super, asi ale taky až pro větší. Líbí se mi princip, ze hrají všichni zaraz a necekas cele kolo než na tebe přijde rada. Variantu Duel neznám.

Jinak moc díky všem za tipy a inspirace, co tu padly!