Nerdské vlákno (pc hry, konzole, deskovky, fantasy, komiksy....)

06. října 2016 19:43
Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 16:06

Dadoo Ten Duch nebo Dobble bude pro oba dohromady fajn. A možná Snílek? V tom nás nejmladší dost drtí, ale je to pro víc hráčů, minimálně pro čtyři. 

A já mám otázku na vlastníky Patchworku ( Sweet Potato?) Je u něj návod v angličtině? Chtěla bych koupit nějakou pěknou jednoduchou hru pro dva japonštinářce a její osmileté dceři. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 16:38

Garfie 

Nejsem si jista, kouknu později, ale můžeš vytisknout třeba zde

https://lookout-spiele.de/wp-content/uploads/Patchwork_Rules_US.pdf

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 16:43

Sweet Potato To nespěchá a díky moc! :-)

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 16:46

Garfie V českým vydání Patchworku od Mindoku je jen českej návod, teď jsem mrkla do krabice.

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 16:55

Karoleena Děkuju, to je teď u většiny her!! Musela jsem jí vysvětlovat i Aktivity i Dobble, to všechno mají doma, dokonce i Dostihy a sázky-ale bez anglického návodu! A vtipné bylo, když jsme ji naučili hrát staré dobré Člověče nezlob se, od někoho to dostala jako "typicky českou hru", ale netušila, že se může vyhazovat!  Prý "a já si myslela, že je to hrozně nudné a ona je to taková sranda!!"

Tak já stáhnu ten návod od Sweet Potato 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 16:59

Garfie Já jsem kdysi sháněla francouzský návod ke Carcassonne. Nakonec jsem byla ráda za anglický. 

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:11

Sweet Potato Tak francouzský už je ale trochu specialita :-) anglický bych čekala všude! 

Jinak teda, kdyby vás napadla ještě nějaká jiná hra pro ně, tak klidně hrňte nápady, ale jsou jen samy dvě, té malé je sice 8, ale zdá se mi trochu dětská. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:14

Garfie A chceš hru spíš zábavnou, strategickou? Českou? Vizuálně krásnou?

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:16

Garfie Tak co crème de crème, české deskoherní rodinné stříbro, Krycí jména? Vyšla v mnoha jazykových mutacích. Nebo ta obrázková? 
Jo stop, pro dva, pardon. Kouknu, jestli je Duet taky v aj.

Edit: Existuje

https://www.svet-her.cz/spolecenske-hry/codenames-duet

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:20

Sweet Potato No vlastně je mi to jedno. Posledně si tady zoufala, že jsou samy dvě, zvlášť teď při covidu se dost nudí, tak pořád hrají hry. Jsou to Japonky, takže vizuálně krásná je +, s japonskou tematikou by určitě potěšila, ale třeba Takenoko je ve dvou dost slabé. Česká být nemusí, žijí tady dost dlouho a není to pro ně nějak "speciální". A mají Člověče! :-) A pochopitelně nic úplně drahého nebo velkého, aby se necítila zavázaná, ti Japonci jsou v tomhle děsní!!

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:20

Garfie 

Jako Chvatilova fanynka ještě zmíním Pictomanii.

Tu by malá jistě zvládla

https://boardgamegeek.com/boardgame/252526/pictomania-second-edition

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:21

Sweet Potato No vidíš, Krycí jména jsou naše oblíbená a to by se jí určitě líbilo, snaží se rozvíjet jazykové znalosti, dá se to hrát i japonsky....dobrej nápad!!

Díky moc, já to všechno nastuduju a něco určitě vyberu, jsi zlatá!!

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:22

Garfie Japonská tematika? Ale jistě, řeklo sluchátko:

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/kanagawa-5928/

Krásná po všech stránkách.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:23
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:28

Garfie  My si domů zrovna tuhle pořídili Zen Garden, pro dva je to dobrá hra, fakt pěkná. Herní mechanismus je takový sofistikovanější domino, výběr a skládání dílků k sobě podle předem daných úkolů, aby z toho na konci hry bylo co nejvíc bodů. Ale píšou na krabici, že je to 8+, tak to je asi takový hraniční, a nevím, jestli už  to není kategorie "drahá a velká"...

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:34

Jo a jen tak bokem, Codenames Duet máme doma, vůbec nevim, proč to přítel vlastně koupil v angličtině, a jak se ukázalo, dost to pro nás balancuje na hranici hratelnosti. Myslím, že umíme anglicky dobře oba (já teda asi o něco líp :D), ale jak to holt není náš rodnej jazyk, tak máme každej úplně jinačí myšlenkový pochody a asociace a moc se nám to neprotíná. Takže se vždycky akorát dohádáme a už to radši nehrajem, budu to někde muset směnit za českou variantu nebo nevim!

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:40

Karoleena Ta vypadá krásně, tu možná koupím k Vánocům nám! :-) Jako dárek pro ně už je asi trochu moc, chci spíš nějakou "drobnost", aby je to neuvedlo do rozpadků. 

Sweet Potato Díky moc, to vypadá super, pročtu si recenze a tak a něco určitě pořídím! Zatím je hodně nadchly takové ty vyprávěcí kostky, Příběhy z kostek nebo jak se to jmenuje...

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:56

Karoleena Já hrála anglický Duet s kamarádkou online, lepší než nic, ale ty nuance, srandičky, konotace, co v češtině tu hru dělají dokonalou, tam prostě nebyly.

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:10

711990 prosím ťa ten Divukraj je dobrý aj vo dvojici? Vidím, že do Vianoc by mal zase byť tak rozmýšľam sambovi.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:41

Mrakoplasda, je tam dokonce i varianta pro solo hru. A ve dvou je to normalne hratelny:)