Čo vás dnes rozosmialo?

11. srpna 2014 15:54
Offline Garfie
Avatar
23899 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 23:16

bram Tak hasis by asi stal za to, kvuli maku se tak snazit nebudu

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 10:52

Rady od MP Přerov, jak přežít Vánoce:

Předpokládáme, že máte za sebou poslední adventní neděli a čtvrtá svíčka shořela bez neplánované asistence urostlých hochů z nejbližší hasičské stanice. Do dne D zbývá posledních pár desítek hodin a z předchozích let máme zkušenosti s tím, že jsou vážně hodně vypjaté. A letos tomu bohužel nebude jinak. Naopak. Abychom všichni přežili zbývající dny tohoto roku pokud možno ve zdraví, dovolíme si předložit pár postřehů z případů, kterými jsme si prošli.

• Nepodepisujte smlouvy na vánoční půjčky ani nekupujte sady hrnců či elektrických papučí pro každého člena rodiny. I když se to bude jevit opravdu výhodně. Po svátcích pak často zjistíte, že jste se spálili. Obrazně i doslova.
• Nespěchejte, nežeňte se a nenechejte se vtáhnout do spirály „musím“. Nemusíte.
• Pokud už vyrazíte na nákup, zkuste jít pěšky. Už tak je město plné nervózně kroužících řidičů, kteří nesehnali, co měli, nebo jen ve velikosti XXS, což tchyni fakt nebude. A tak si místo sledování dopravních značek a jiných řidičů představují, jak se rozbalování dárků stane stejně pohodovým časem jako delaborace bomby za pomocí párátka.
• Poslední krájená veka v okrese není svatý grál. Nejedná se tedy o důvod vytahovat bojové zkušenosti a parírovat soka francouzskou holí.
• Ani to, že jste pamětníky tankové bitvy u Kursku a nedaleká rvačka o nákupní vozíky ve vás vzbudila hluboko uložené vzpomínky, není důvod se do ní zapojovat. Raději si s vědoucím úsměvem počkejte na volný.
• Když uslyšíte šramotit klíče v zámku a nákupčí se vrací obtěžkán igelitkami a s napůl opadaným stromkem, zvažte svá prohlášení. Po očistci, kterým dotyčný v předvánočním chaosu prošel, je rádoby vtipná poznámka o tom, kde je tak dlouho a proč nemá vše ze seznamu asi tak bezpečná, jako láhev nitroglycerinu na vibračním válci.
• Po návratu domů z nákupů jsou mnohé partnerské páry na pokraji rozchodu. V tu chvíli obvykle navíc zjistí, že se jeden z nich bude muset vrátit zpátky, protože v tom neřízeném chaosu zapomněli pořídit hlavní večerní chod. Muž (nebo jiný nejslabší člen rodiny), se tedy s tikem v oku vrací na místo kapří genocidy, kde pak stojí ve frontě na pololeklého šupináče, zatímco žena se doma hroutí při pohledu na miniaturní čmouhu od jogurtu na jinak perfektně vyleštěném okně. Na chvíli se zastavte a raději se podívejte na venkovskou děvu s falešným copem, jak zuby louská ořechy.
• Zkuste občas udělat nějakou drobnost. Třeba když máte vozík přetékající zásobami na přežití zombie apokalypsy a za vámi ve frontě stojí řemeslník se dvěma rohlíky a krabičkou vlašského salátu k obědu. Úsměv a nabídka místa zlepší náladu nejen vám.
• Nekrmte kačeny vanilkovými rohlíčky. Vlastně nekrmte nikoho vanilkovými rohlíčky. Jsou suché a drhnou v krku. Kačenám navíc ucpou bříško.
• Pokud jste se rozhodli projevit milosrdenství a udělit šupináči milost, vyhněte se raději řece Bečvě. A to i tehdy, pokud je to součástí satisfakce za to, že na vás během loňské večeře spáchal kapr posmrtnou pomstu ve formě zapíchnuté kosti. Tenhle rok by se jeho příbuzní asi drali zpátky do síťovky a žádali humánnější exekuci.
• Není naprosto žádný důvod pro používání násilí, fyzického ni psychického. Ani když rozbalíte dárek a v něm jsou trenýrky se jménem Bořivoj, jak se náhodou jmenuje svalnatý sexy soused. A vy jste Vendelín. Nebo když vaříte knedlíčky, ale vyjdou vám noky.
• Střezte se hádek a výčitek. Modrý maják před vchodem a uniforma ve dveřích nejsou symbolem Vánoc. Tím je klid a mír.
• Vždy myslete především na děti. Ostatní věci jsou podružné. Je jedno, kdo má větší příjem, výdaje, kdo obaloval řízky nebo kdo naboural jako poslední auto.
• Čím blíže je ke Štědrému dni, a v návaznosti i konci roku, tím jsou lidé nervóznější a podrážděnější. Někteří z pocitu, že nestíhají, i když by nikam spěchat nemuseli. Jiní z představy, že jejich stromeček není dokonalý, bramborový salát není dost bramborový a nesehnali toho super kadícího jednorožce. Zpomalte. Buďte s rodinou, nebo alespoň s tou částí, se kterou můžete.
• Pokud už potřebujete uvolnit případný stres, je na to naprosto ideální sešlapávání krabic u příslušných kontejnerů. Nejen, že vypustíte při souboji s kartonem páru, ale pomůžete chlapům ze svozových aut, kteří si musí během svátků poradit se záplavou přebalových materiálů.
• Punč s rodinou na zahradě, aperitiv před jídlem či digestiv na trávení jsou fajn. Zpít se na Boží hod jako mužik už ne. V lepším případě plácáte nesmysly, které byste normálně neřekli a druhý den máte morální kocovinu.
• Neházejte vánoční stromky z oken. Je to sice jednodušší a neudělá to ze společné chodby krušnohorský les za dob normalizace, ale dendroidní bombardování z panelových domů je velmi nebezpečné. Pro lidi, zvířata i vozidla.
• Zbytečně nebilancujte uplynulý rok. Nejste národní banka. Zásadní osobní rozhodnutí nemají být ovlivněna vánoční náladou.

Krásné a klidné svátky

 

Offline continuity
Avatar
33594 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 11:04

martek01 Zbytečně nebilancujte uplynulý rok. Nejste národní banka.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 11:32

continuity je to skvělý do posledního písmene!

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 21. prosince 2020 12:51

martek01 Tanková bitva u Kursku

Odpoledne jdu do Lidlu pro zmrzlinu, tak uvidíme... 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 14:38
Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 14:53

martek01 - supr 

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 14:59

Karja ano, a kde jsou pyžamasky? 

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 15:04
Online jerry
Avatar
8987 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 15:32
Reakce na martek01:

je to skvělý do posledního písmene!

​Je.

Offline Sweet Potato
Avatar
34809 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 19:00

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 26. prosince 2020 16:48

Petr Honzejk@PetrHonzejk

Také přeji panu prezidentovi krásné svátky a chtěl bych se zeptat, jestli by příští rok nemohl být klid aspoň o Vánocích.

Online jerry
Avatar
8987 příspěvků moje polička 26. prosince 2020 17:06

Zemanovo vánoční poselství

Jeden z komentářů:

"jen hlupák opakuje stejnou chybu dvakrát" ... to vysvětluje to znovuzvolení Zemana

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 20:27

martek01 dendroidní bombardování

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 10:35

že ten môj nový medveď vyzerá presne ako medvede, ktoré na von nosia A&P. Všimla som si to dnes pri venčení a dosť ma rozosmialo, že sme boli oblečený všetci rovnako :D

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 10:47

paktofonika tři méďové na procházce a jakého máš medvěda? Chceme ho vidět alespoň na A&P v chlupatém vlákně

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 11:01

Zu no medved už bol v nákupnom vlákne :)

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 11:03

paktofonika hele to se mi deje s dcerou. vzdycky jsem ji kupovala to, co se mi libilo a aniz bych si to uvedomila, tak jsem to dost casto mela v satniku i ja a obcas se staly kiksy z nichz jsem vylezla jako insta-mamca se svou vlastni kopii.. Ted uz se sati sama, ale stejne se nam to obcas jeste povede.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 15:46

paktofonika 

No fakt! Dobrá trojka jste

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 20:39

paktofonika  tak to mi utekl! Ale dokonalý to je