Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Catherinne
Avatar
9822 příspěvků moje polička 28. června 2020 12:24

continuity lilo cestou tam, ale v devět večer už to byla nádhera.

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 28. června 2020 12:40

Catherinne gratuluji

Offline Allysa
Avatar
514 příspěvků moje polička 28. června 2020 13:43

continuity Lednicko-valticky areál

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 28. června 2020 15:54

Našla jsem tátu, jak luští křížovku. Sám od sebe. To už neudělal od té CMP. V rámci rehabilitace jsem ho nutila, někdy jsme i kus spolu dali, ale nechtěl, moc mu to nešlo. Přitom dřív byl přeborník.

A teď tam luští sám, má skoro hotovo.

A chce koupi pěnu na holení, že došla. I to je pokrok, holení taky jen s odporem dosud. Že by ta denní návštěva injekční sestřičky měla takovej dopad?

Offline Makara
Avatar
2208 příspěvků moje polička 28. června 2020 15:58

Jennyfor bozi. A to se tak vzpiral.... 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 28. června 2020 17:35
Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 28. června 2020 17:45

Jennyfor 

Super. Si piš že je v tom ta sestřička, ty to s dědkama uměj

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 28. června 2020 17:53

barbucha Jj Však mu taky hned první den řekla: Co ty fousy, pane inženýre, to se mi vůbec nelíbí !

A hned to šlo. I s čistým trikem. A já se mohla uvztekat a nic

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 28. června 2020 18:14

Jennyfor 

Cha Ještě to chce, aby se zmínila o tom domácím skladišti!

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 28. června 2020 18:34

barbucha Už jsem přemýšlela, že přivedu hasiče na revizi a dostane to befelem z moci úřední. Ale tam bohužel hrozí, že bych to musela vyklízet já

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 28. června 2020 18:42

Jennyfor 

To ti hrozí stejně, těžko to bude vyklízet taťka sám. Nehledě na to, že by stopro nevyhodil nic, nechat to na něm

Ale ať ho sestřička nalomí, a ty můžeš objednat kontejner...

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 28. června 2020 18:54

barbucha no, on si ty svý barikády hrozně brání. Všechno má totiž nevyčíslitelnou cenu.

Ještě tak ty pračky z obýváku, pak je tam jedna vyhořelá mikrovlnka, to bych obhájila. O soustruh už jsme se párkrát tahali a zatím jsem to vzdala.

Ale ten binec, co má v "pracovně", ten bude hájit vlastním tělem. Každej ten drátek, cívka, elektronka, měřák, krabice s odporama, pytle se šroubkama, vysílačky, reproduktory, starý televize, rádia, starý elektro příručky, nemám prý ponětí, jaké je to bohatství. Co mu dalo práce to nashromáždit. A ačkoliv má problémy, v téhle oblasti se to jaksi neprojevuje. Ví přesně, kde co má, už jsem pár krámů odklonila a vždycky na to přišel.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 28. června 2020 19:21

Jennyfor 

Vidim že tvůj taťka bude podobnej typ jako můj děda blahý paměti... šílenej vynálezce, kterej ze dvou mixérů sestrojoval vysavač a naopak není otec taky elektroinženýr? Mnoho,mnoho veselých historek jsme s tím vynalézáním měli!

V neposlední řadě zabezpečení chaty, kde instaloval bezpečnostní systém  - dveří, okna... prosím pěkně před šedesáti lety, fakt inovátor. Škoda jen, že se okno nemohlo otevřít, aniž by nezačaly hlasitě houkat sirény a vypnout to šlo snad jen s pomocí kladiva (ale nebyl tak úplně k ničemu nakonec, vyhrál nad komunistickým soudem i nějakej patent)

Ve starým bytě, kde jsme bydleli s prarodičema společně, měl vyčleněnou jednu místnost (naštěstí malou, bejvalej pokojík pro služku), plnou stejnejch krámů... nikdo tam nesměl! Kromě mě

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 28. června 2020 19:57

barbucha Přesně, elektroinženýr i s tím patentem vymačkaným z komunistů.

Některý ty vynálezy nebyly marný, třeba otáčecí gril na 10 menších kuřat najednou, my byli početná rodina a kuřata levný Akorát, že ta bedna měla velikost vestavěný skříně, žár z toho byl jak z krematoria a v beta verzi se s tím muselo točit ručně.

Taky byl u zrodu první český mikrovlnky, ty prototypy tahal domů, byly to opět spotřebiče metr na metr a půl, z kladívkového plechu a celkem jsme se teda báli, co ty microwave udělaj s naším zdravím. A jakmile to začalo trochu fungovat, sebrali jim výzkum a v rámci RVHP to dodělali Rusáci.

Nebo převratný vynález svařování koženkových kabelek místo jejich šití. Všechny nás to nutil nosit, dost hnusný to bylo, z těch umělejch hmot. Až když se zjistilo, že sešít jednu kabelku trvá šičce 10 minut a svařit stejnou 2 hodiny, výzkum byl přerušen

Prostě celý dny kutil a vynalézal, do práce chodil na půl šestou, ve dvě byl doma a jel si svoje.

No a o výpočetní technice ani nemluvím, byl vizionář, už v sedmdesátkách mne hnal na elektro, že počítače = budoucnost, já se tedy trhla na matfyz, ale stejně jsem u toho skončila.

Chudák máma, co ta s ním zažila, myslím, že jedním z vrcholů bylo, když po návratu z víkedové služby našla vyklizený obývák a v něm sálový počítač Sharp, čtyři skříně včetně diskové mechaniky a tří terminálů. Už se tam nevešlo nic dalšího. Nechal si to tenkrát přivézt kamioňákem ze Západního Německa, za dost velký prachy a když maminka udělala scénu, nešlo to prodat a tak to zdarma věnoval VŠCHT.

Jako nenudili jsme se.

A taky jsem mu tam lezla

Offline Isca
Avatar
4454 příspěvků moje polička 28. června 2020 20:12

Jennyfor  Úžasný historky! O první místo se teda stále pere gril na 10 kuřat s obývákovosálovým počítačem Sharp Jinak ale potlapkávám, koexistence s hromadičem entuziastou je dost nápor na nervy.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 28. června 2020 20:23

Jennyfor 

Můj děda byl zjevně o generaci starší, ale asi by si s tvým tátou rozuměl

Tak ať to se sestřičkou dobře dopadne!

Offline Manuka
Avatar
402 příspěvků moje polička 28. června 2020 20:25

Jennyfor ,barbucha hele vy dvě, a na zachodě jste museli taky každých 15 sekund pohnout rukou nebo hlavou aby vám nezhaslo "automatické" světlo?  U nás vynálezy šetřily peníze

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 28. června 2020 20:29

Manuka To ne, ale už v těch dávných dobách zhasínal světla v celém bytě centrálně na jednu Vyp/Zap páčku. Předběhl dobu. Když se má spát, tak se prostě bude.

Offline Manuka
Avatar
402 příspěvků moje polička 28. června 2020 20:32

Jennyfor musím uznat že vedeš! Ale já zas v pěti letech uměla pájet odpory a vůni kalafuny miluju do dneška! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 28. června 2020 20:33

Manuka 

Tohle nás minulo. Nakonec děda umřel v ´68... vydržet o chvíli dýl, měli jsme to všechno

Ale na druhou stranu, nebyl to všeuměl. Důkazem budiž jeho kopání studny na tý zabezpečený chatě, kterýmu se věnoval mnoho let a hodlal - samozřejmě pomocí elektřiny - rozvést vodu dvě patra až na střechu jakožto protipožární opatření.

A co byste řekly? Ačkoliv chata stála dvacet metrů od Sázavy (řeky), na vodu prostě nenarazil