Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 26. června 2020 14:45

barbucha Tak riziko není jen štíhlost, ale taky léky na štítnou žlázu, na žaludek, po rakovině prsou, kortikoidy a revmatoidní artritida a některé další nemoci, pití, kouření a dědičnost. A taky myslím, že ty nijak obézní s vysokou váhou nejsi.

milacka Já úplně nevím, co se doporučuje, když jsou dobré hodnoty v krvi, můžu se ti zeptat. Vápník se nejlépe vstřebává do 21 let, potom to klesá a někteří naši doktoři tvrdí, že ve vyšším věku už je to k ničemu a doporučují spíš to cvičení. Píšou ho ale pořád a  každému, takže podle těch hodnot se spíš rozhodují o speciální léčbě.

Offline lysianthus
Avatar
157 příspěvků moje polička 26. června 2020 14:48

Dadoo A ten test je ještě nutný? Dcera přijela z UK do ČR 14. 6.. Na testu ještě byla, ale pak snad někde zjistila, že pro Čechy je od 15. 6. zrušený. Její přítel (Čech) přiletí dneska a test objednaný nemá .

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 26. června 2020 14:50
Reakce na andulka01:

Alena_In Helehele, není to náhodou z krámku maminky 0zero7 ? A uka :-) cyklista mě zajímá.

​Jo, je!

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 26. června 2020 14:52

lysianthus Pod toho odkazu je pro návrat z UK stále nutný. Ale jinak teda mimo EU je to pořád velký problém, k manželovi do práce měli nastoupit nějací Japonci a neví, jak je sem dostat, přitom přímý let do Vídně je obnoven a Japonsko nepatří mezi rizikové země :-(

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. června 2020 14:53

lysianthus ha.. No já nevím, ziju v představě, že ano, že ho musí mít, nebo karanténu. 

Nevíte někdo? 

Ve čtvrtek jsme se na veterine seznámil s Jasperem. Páníčkové přijeli s ním ve středu z Manchesteru za doktorem. V GB je vět prý hodně drahý, navíc spec operace, která Jaspera zřejmě čeká. 

Na test jsem se ho neptála.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. června 2020 14:55

Garfie dekuju, myslela jsem si to tedy dobře. Navíc mi to potvrdila i druhá dcera. A ta by to vědět měla. 

Offline lysianthus
Avatar
157 příspěvků moje polička 26. června 2020 14:57

Garfie Ale tam je ještě aktualizace z 22. 6. a tam už je Anglie oranžová https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-evropskych-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 26. června 2020 14:59

lysianthus Aha, vidím, fakt je, ale platí to teda až od toho 22.6., tak to je super! 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 26. června 2020 15:01

Dadoo No mrkni na ten nový odkaz, co dávala lysianthus , vypadá to, že to nově změnili, aktualizace prý budou dělat každý týden. 

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 26. června 2020 15:01

andulka01 Jasně, že jo, je nejlepší. A cyklistu vyfotím večer, jak ho vybalím.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. června 2020 15:02

Ano, teď jsem to oveřila , od 22. 6. Už Češi nepotřebuji test! Jupiii! 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 26. června 2020 15:02

Dadoo tak paráda! Užijte si to!! :-)

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 26. června 2020 15:03

Dadoo hele ja bych ho stejne udelala. Kamarad je ted v karantene, protoze v utery priletel jeho bratr z UK, testy nebyly treba, ale presto si je nechal udelat sam a je pozitivni. Nema jediny priznak....

Offline lysianthus
Avatar
157 příspěvků moje polička 26. června 2020 15:04

Už to vidím, test je třeba i u oranžovejch

Offline andulka01
Avatar
10769 příspěvků moje polička 26. června 2020 15:05

Garfie Se tam budu muset podívat :-) s nepracovním víkendem v Olomouci koketuju už pár let. Možná bys mi mohla doporučit nějaké milé ubytování v centru?
Tuhle jsem tam zabloudila někam na kopec, restaurace v historické zástavbě měla sezení v zahradě do vnitrobloku, penzion hned naproti. Ale zaboha si nevzpomenu ani jméno ani ulici.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 26. června 2020 15:08

lysianthus Platí to pro cizince a obyvatele ČR, kteří mají bydliště v zahraničí....:-/ tak to asi ty vaše dcery mají? 

Offline lysianthus
Avatar
157 příspěvků moje polička 26. června 2020 15:08

Blbě vidím . Test netřeba.

 Do zeleně a oranžově označených zemí mohou občané ČR a rezidenti v ČR cestovat bez omezení při návratu zpět. Test na covid bude vyžadován při cestě z červeně označených zemí

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. června 2020 15:09

Z oranžově označených států se Češi budou moci vracet bez omezení. Na občany a rezidenty zemí EU+, které spadají od oranžové a červené kategorie, se budou nadále vztahovat podmínky pro vstup definované ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví. Při příjezdu z červených zemí se budou muset negativním testem po návratu nadále prokazovat jak cizinci, tak i Češi.

Takže to vypadá, z Británie Češi test nepotřebuji. Británie je oranžová. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 26. června 2020 15:22

andulka01 Na kopec v Olomouci?  Nemohl to být Konvikt a Arigone? Takových malých sezení ve vnitrobloku je tu spousta...můj favorit na ubytování je teď asi Long Story, je to hostel, ale dost luxusní :-) nebo Miss Sophies. Já teda pochopitelně ani v jednom nespala , ale pověst mají dobrou. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 26. června 2020 15:23

Dadoo lysianthus No ale hele, nevím teda jestli se to těch vašich blízkých týká....

Podmínky vymezené ochranným opatřením platí obdobně i pro občany ČR, kteří mají bydliště v jiném členském státě EU. Pokud země jejich bydliště spadá do oranžové nebo červené kategorie, musí občané ČR s bydlištěm v této zemi předložit po vstupu do ČR test nebo podstoupit karanténu, pokud nesplňují jednu z výjimek vymezenou opatřením.