Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 20:54

U nas vyvedl:

God saves, we spend

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 20:56
Reakce na dzizisketa:

lol

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 20:59
Reakce na jinx:

Presne, vzdy se usmeju, kdyz kolem toho jedu. Ten me bavi   Neco bych od nej brala i domu, ale nejak neni misto. Tak aspon chodim na jeho vystavy.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:01

Já bych teda kulturní edukaci taky uvítala, jsem v tomhle (hlavně moderní umění) bohužel mírně zaostalá..

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:15
Reakce na continuity:

Unnamed 

Asi ani dobré graffitti by se mi nelíbilo v historickém centru. Bohužel to, co jsem potkávala, vypadalo nějak takhle:

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:17

Prosim o umelecko-edukacni vlakno 

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:21
Reakce na Kokoska:

Ucelem soklu vzdy bylo byt hnusne, graffiti to muze jen vylepsit

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:21
Reakce na Kokoska:

No tohle jsou ty cinzakove cmaranice, s umenim to nema nic spolecnyho. Ono je ale i dost mist v centru, kde by bylo dobre graffiti pripustne/zadane. Baraky samozrejme jen na zadost majitele, ale jsou ruzne zdi a tak, kde nevidim problem. 

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:35
Reakce na Kokoska:

no tak ono je trochu rozdil oproti tem poslednim rokum v predrevolucni dobe, kdy sehnat sprej neco stalo a clovek si pak trochu dal zalezet, na co ho vystrika. takze i tyto bezne cmaranice proste vypadaly jinak (muzeme se ted bavit, ze to bylo na cizim majetku atakdaleatakdale, ale vzhledem k tomu, ze slo o revoltu, tak tezko cekat, ze se bude drzet nejakych striknich pravidel.)

co jsem treba vnitrne nechapala nikdy bylo pozvizeni na maluvkami na vagonech. mnohe mely napat a ty vlaky byly tak priserne oslive, ze temer cokoliv by to uz jenom vylepsilo.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:59

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 00:49
Reakce na 999:

Nevím, jestli mluvíme o tom samém místě, ale asi ano. Je to vlastně improvizovaná galerie, ne nějaká výzdoba. Když tě pobouřilo tohle, nevím, co bys řekla na jednu z předchozích výstav, která se jmenovala: tyhle věci mi strkal otec do vaginy...

Já tuhle improvizovanou galerii miluju... jezdím nebo chodím kolem denně a jasně, není to zrovna umění, které hladí po srsti, ale ve veřejném prostoru má své místo.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 07:41
Reakce na domenica:

Já tam jednou nabourám....

Jinak jsi tady nadhodila zajímavou myšlenku, umění které hladí... Většina lidí si myslí, že umění má být krásné. Jenže umění je odrazem doby... Něco jiného je, čím jsme ochotni obklopovat se doma. 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 11:17
Reakce na 999:

No, len doba nie sú iba veci nepríjemné, šokujúce, zlé. Ako rozumiem a súhlasím s tým, že umenie má aj toto reflektovať, len...mám stále viac dojem, že je v umení silný prúd niečoho, čo by som nazvala "bulvárnymi krvavinami". Proste snaha šokovať za každú cenu predbieha umelecké cítenie, alebo ako to povedať. Áno, takéto veci rozhodne upútajú pozornosť. Otázka je, či jediným zmyslom umenia je upútavať pozornosť.

Vezmi si trebárs vojnových, medzivojnových, povojnových umelcov (teraz preskočíme ak dovolíš soc-realizmus). Zažili strašné veci a mnohé z nich vo svojich dielach skutočne reflektujú. Ale okrem toho reflektujú aj ostatné časti života, mnohokrát veľmi jednoduché scény, napriek tomu pôsobivo krásne a pokojné. V tom práve cítim istý obraz doby a do určitej miery aj istú umeleckú a ľudskú integritu. Predbiehanie sa v tom, kto urobí šokujúcujšiu inštaláciu považujem za gýč.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 11:50
Reakce na slniecko:

V tom textu mi vypadlo slovo...

Jinak jsi tady nadhodila zajímavou myšlenku, umění které hladí... Většina lidí si myslí, že umění má být JEN krásné. Jenže umění je odrazem doby... 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 11:59
Reakce na 999:

Ok, to bolo dôležité slovíčko . S tým súhlasím.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 12:04
Reakce na dzizisketa:

U nas vyvedl:

God saves, we spend

Toto si, s dovolením, požičiam...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 12:26

Jak tady padl Pasta Oner, nevím jestli padlo i že bude mít novou výstavu v DSC Gallery, 5.10. začíná.

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 12:48
Reakce na Amun:

Tak ti lide nesedi na zachodech, ale na sedackach z tramvaje. Prijde mi to docela trefne, kdyz kolem jedu tramvaji a v ni lide zaujimaji ty skoro stejne pozice.

http://artwallgallery.cz/cs/content/michelle-adlerov-v-chova-k-p-irozenosti

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 14:49
Reakce na 999:

Díky za nakopnutí s tím Kinterou, sem váhala jestli ano nebo ne, když sem onehdá viděla upoutávku v metru a tys o tom tak hezky psala..a nelituju, bylo to moc zajímavý a místy vtipný a fajn. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 14:50

Jinak jsem teda dneska jela tramvají, abych se koukla a prosím, co je na tom kontroverzního? Já tam jezdím ráda, že je tam vždy něco zajímavýho..