Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Tak Betty
Avatar
5016 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 22:09

Monulinecenka to je tak ...beznadějné,  smutné. 

Offline Renusatko
Avatar
11585 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 22:26

Monulinecenka To mě mrzí

Já už bych všem přála, aby i ti obvodní lékaři začali pracovat, vyšetřovali pacienty a neordinovali po telefonu

Čerstvá zkušenost. Známé je u covidu špatně, teploty, kašel, dušnost. Už asi třetí týden. Obvodní ji nechce vidět, má si vzít Paralen. Pohotovost, kam volala, ji nechce vidět, má si volat sanitku. Jako vážně? Nakonec hrozila někde žalobou, takže konečně RTG a poslech a zápal plic. Jak dlouho má člověk čekat, až ten stav bude na tu JIP. A kdy tohle bude končit

Offline 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 22:26

Monulinecenka to je strasne smutny:(

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 22:27

Tak Betty Beznadějne je to slovo co jsem hledala.

Monulinecenka Zvažujete si na tu lékařku stěžovat? I když asi je to ještě čerstvé. Hlavně pokud je lékařkou i jiných klientů je to asi blbý, praktických lékařů asi nikde moc není. 

Offline slniecko admin
Avatar
17628 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 22:43

Monulinecenka strašné...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 23:07

Renusatko mně taky obvodní několikrát zopakovala, že kdybych cítila jakýkoli vážnější problém s dýcháním, ať si okamžitě, okamžitě! volám rychlou.

Nechce mě vidět, není potřeba a já to vítám, protoze nevidím důvod dostavovat se do ordinace osobně, když se to dá vyřešit po telefonu.

Pořád se necítím dobře, každá námaha, zrychlení dechu, mě spolehlivě rozkasle, stačí. Chvilku jen mluvit a už kašlu. A trvala únava. S tím fakt nejsem schopna domluvit hodiny při výuce.

Dr mluvila i o rtg, že mě pošle, její kolega mi ve čtvrtek napsal ještě kodein a kortikoidy. Takže ji budu volat zase zitra.

Ja jsem na tom teď blbě psychicky. Nemám známky, čtvrtletí se blíží, nějaké testy jsem zapomněla ve škole a bemam opravené, a ve škole dost blázinec a já doma.. Už třetí týden.

A do toho mám strach, jakkoli snad iracionální, abych nedopadla stejně jako manžel.. Prostě se bojím, takže úzkosti a deprese.. Cítím se paralyzovana, neschopná se soustředit.

Prostě je to na...

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 23:13

Dadoo víš co, pokud ti je takto, tak by tě vidět měla. Může to být klidně i bakteriální infekce, která na ten COVID nasedla. V tom případě ti fakt kortikoidy nepomůžou a rtg je teda veľmi na místě. 

Já jsem myslela, že tě někdo viděl než ti ty léky napsali. 

Já jsem taky třetí týden na lopatě, ale pořád se lepším a fyzickou námahu dávám. Akorát nemluvím a občas dost kašlu, jenže na kašel po nemoci jsem já trpěla vždy. ( A s erdomedem je to už lepší). 

Offline Renusatko
Avatar
11585 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 23:18

Dadoo Tak pokud tě doktor poslechne po telefonu, tak ok. Dřív by ti nikdo po telefonu nenaordinoval ani Brufen, dnes v pohodě bez všeho kortikoidy, antibiotika a ještě jsou lidi rádi. Já si teda nemyslím, že by tolik lidí leželo v nemocnici, kdyby tě doktor poslechl a ten zápal plic odhalil včas, tolik lidí by neumítŕalo a nedostávali by se do nemocnice na poslední chvíli. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. dubna 2022 23:18

continuity někdy to není lepší, ani když tě vidí. Muže jeho doktor viděl, hned první den, to měl akorát horečky. Říká mu děti mají sedmou nemoc, jemu se to nezdálo, prý počínající angína a přišel s antibiotiky. Samozřejmě se mu to rozjelo a je to ta sedmá nemoc bez pochyby. Neudělal mu ani crp

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. dubna 2022 23:20

Monulinecenka je mi to líto Chovali se, skoro jako by to ani nebyl člověk. Máš velmi náročnou, ale záslužnou práci.

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 23:22

Evaeva no ten první den nemoci je lepší tam nechodit, pokud to člověk výslovně nepotřebuje. To právě vidět není nic a ani to crp ještě nemusí být nastoupané. Ani zápal plic není slyšet celou dobu nemoci. 

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 23:24

Monulinecenka strašné

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. dubna 2022 23:28

continuity on potřeboval pn, je ve zkušebce. Jemu bylo blbě, v krku ho bolelo a na angíny trpí, tak mu to nepřišlo divné. Já bych trvala na tom crp minimálně. On toho doktora vůbec nezná, převzal ho od jeho původní doktorky, asi budeme hledat jiného, no.

Offline Renusatko
Avatar
11585 příspěvků moje polička 11. dubna 2022 08:40

Evaeva tady má continuity pravdu. První dny by CRP bylo k ničemu. Pokud má angínu, tak to nemusí první den být vidět ani v krku a dokonce by nevyšel pravděpodobně ani streptest. V případě anamnézy je to u vás jiné, když to měly už děti, ale jinak první den se nezjistí nic. Ta PN jde potom psát tři dny zpět. Tak u vás máš pravdu, že když je doktor k ničemu, tak nepomůže ani návštěva.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. dubna 2022 08:48

Renusatko chápu, ale tak proč rovnou psát antibiotika? Obzvlášť když děti mají sedmou nemoc. 

Offline Renusatko
Avatar
11585 příspěvků moje polička 11. dubna 2022 09:02

Evaeva však s tebou souhlasím.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 11. dubna 2022 09:03
Reakce na Renusatko:

Dadoo Tak pokud tě doktor poslechne po telefonu, tak ok. Dřív by ti nikdo po telefonu nenaordinoval ani Brufen, dnes v pohodě bez všeho kortikoidy, antibiotika a ještě jsou lidi rádi. Já si teda nemyslím, že by tolik lidí leželo v nemocnici, kdyby tě doktor poslechl a ten zápal plic odhalil včas, tolik lidí by neumítŕalo a nedostávali by se do nemocnice na poslední chvíli. 

Evaeva tady zrovna by bylo namiste za ty dva-tri dny zavolat a nechat si poslat recept smskou, kdyby se z toho fakt angina vyklubala, na druhou stranu u ni neni dobre s nasazenim otalet. kazdopadne kdysi me detska naucila pravidlo pri nemoci vzdycky 3 dny pockat-bud je to neco neskodnyho co se zacne lepsit, nebo to jde furt hur a pak je na miste mudr/atb

@dadoo to je fakt hruza, kortikoidy po telefonu

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. dubna 2022 09:10

viktorka_od splavu jemu bylo asi fakt blbě a ještě ta nová práce. Samotnou mě překvapilo, že se tam tak hnalNormálně by si vzal HO a víc neřešil.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. dubna 2022 09:10

viktorka_od splavu jo, po telefonu, stačilo zakaslat, resp zasipat. Mám to spojené s tím astmatem.

Dekuji bohu za očkování. Bez něj bych asi nedopadla moc dobře. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 11. dubna 2022 09:28

Dadoo tak to je pani doktor asi genialni, kdyz to tak pozna

no, ja mam uplne marginalni stiznost, ale stejne.. za 4 roky jsem pri dennim jezdeni a parkovani do mezirek nemela na aute jediny skrabnuti. ted za 3 tydny obity ze vsech stran a nove i objety klicem, ze jsem asi nejakemu kretenovi stala na "jeho" miste