Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Online Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 25. února 2022 23:17
Reakce na continuity:

Garfie no Slovensko. Někteří politici Putina otevřeně podporují doteď.  Dnes jsme se shodli ( se slovenským veteránem), že klidně Putinovi předají zemi rovnou u Dukly, hlavně ať je klid a plyn. 

V tvojom príspevku si písala o niečom úplne inom (hlavne ať je klid a plyn). 

V Čechách si to vieš predstaviť? (Česko by tak isto nemalo šancu sa ubrániť)

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 25. února 2022 23:19

Mrakoplas bud v pohodě, ani tu veľmi nie. Ale tie prieskumy verejnej mienky na tému, kdo môže za ten konflikt vychádzajú voči Slovákom dosť nepriaznivo. Sama som to riešila v tomto vlákně v stredu.a bola som dosť v šoku, pretože až tak zle som to nečakala. 

Online Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 25. února 2022 23:21

continuity tak potom vôbec nechápem tvoju predchadzajucu odpoveď na moju reakciu.

Offline Karja
Avatar
35860 příspěvků moje polička 25. února 2022 23:28

continuity Já s tebou souhlasím, nepsala jsem nic o mlčení, ani ignorovani, ale přizpůsobit věku a citlivosti. V tom jsem se teda zrovna u tohodle konkrétního kluka nestrefila.

Online Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 25. února 2022 23:32

Garfie tak v dobe studene valky a haraseni jadrem v 80. letech jsem mela maly deti. Taky jsem mela vselijake pocity. A uplne moje prvni "setkani" s valkou bylo nekdy v mych asi 6 letech, v radiu se porad mluvilo o valce ve Vietnamu a pamatuju se, jak me nasi rikali, ze je to daleko. Pamatuju si to uplne jasne, stejne jako strach z tanku v osmasedesatym. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 25. února 2022 23:33

Kokoska já tak bezprostředně válka v Jugoslávii. To jsem už byla větší a strašně to bylo. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 25. února 2022 23:39

Mrakoplas ja sa ospravedlňujem, pokiaľ slovákov podcenujem. Rada by som sa mýlila. Môžeme každopádne len dúfať, že to blízkej budúcnosti nebude treba. 

Online Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 25. února 2022 23:43

continuity my projizdeli asi 3 roky po skonceni cestou od more pres nejake opustene vesnice, byly tam rozstrilene domy, trosky... musim se zeptat deti, jestli si to pamatujou, tenkrat byly nejak ticho, na nic se neptaly, jen jsme rikali, ze je to tam tak po valce.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 26. února 2022 00:03

Kokoskaja tam hrozně let po válce vůbec nechtěla jet. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 26. února 2022 07:47

Mrakoplas continuity ja som zhrozena kolko rokov u nas (sr aj cr) funguje proruska propaganda. aj z toho kolko ludi ich podporuje. najviac sa desim toho ze na sr budu opat vo vlade ti ktori pred 2 rokmi prehrali volby a stale tocia o referende o vystupeni z nato. neviem kde a ake prieskumy sa robili ale hrozi ze sa to fakt stane a potom si uz len staci napisat pozyvaci list a 68 sa opakuje a ja sa nebudem hrat na hrdinu. budem musiet zdrhnut. a dufam ze presvedcim aj rodicov lebo neverim ze zvladnu v tom rezime opat zit.

naozaj naozaj dufam ze k tomuto katastrofickmeu scenaru nedojde.

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 26. února 2022 07:56

continuityv mojom okoli je jeden co zdiela vsade zvasty o tom ze je to vojna medzi usa a ruskom a blablabla, inak tu vsade pocuvam len podporu ukrajine. To ze par politikov vykrikuje take veci, neznamena ze to je nazor vacsiny. Niekedy fakt sa zamyslim preco vies byt tak kriticka voci slovensku. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 26. února 2022 08:01

eless vidím to dost podobne, a je to scenar, ktorý je dosť pravdepodobný, pokiaľ to teraz Ukrajine nedopadne dobre. Ruská propaganda na Slovensku urobila svoje. Už som to sem dávala, před inváziou ( 30.1.) v prieskume verejnej mienky označilo 44% opýtaných za vinníka situácie NATO a USA, 32% Rusko. 20% nerozhodných.

Po tom štvrtku se to snáď změnilo, ale ako to bude vyzerať za rok?

Inak mám nejaké info z Pobaltia a tí ľudia sú tam dosť vystrašení. Tak hlavne, že my sa nebojíme ničoho. Nemôžem ten ( tentokrát český) prieskum nájsť, ale nadpolovičná väčšina obyvateľstva sa citi bezpečne. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 26. února 2022 08:09

Janulik03 pretože jedna vec je vyjadriť podporu susedovi, druhá je narukovať. 

Ale pokiaľ si myslíte, že pri všeobecnej mobilizaci sa budú stáť fronty na zbrane ako na Ukrajine, tak ja som samozrejme len rada.  

Akurát zo svojho okolia (nielen tu) počúvam skôr hlasy: pôjdeme sa schovat niekam do zahraničia. Ako to vyzerá na Slovensku lepšie merajú prieskumy verejnej mienky. akurat, že žiadny aktuálnejší ako 30.1 nemôžem nájsť. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 26. února 2022 08:15

continuity no myslim ze nikto nevie co by sa dialo pri mobilizacii naozaj. Jedno je prieskum (teoria) a druhe prax. A az potom by sa videlo ako je to . Ale teda myslim ze toto si nikto nezela overovat. . 

Online Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 26. února 2022 08:30

continuity to si asi nikto nemyslí ale nielen o Slovensku ale aj o Česku a ani veľa ďalších krajín na tom asi nebude lepšie, ale nikto o nich nepíše, že kľudne odovzdajú krajinu len nech majú kľud a plyn. 

eless on teraz vykrikuje len aby si získal protisystemoveho voliča, zas to nemusí znamenať, že to aj spraví(a že bude mať tú moc). Ale strach mám tiež, ilúzie si nerobím, propaganda je tu silná a mlčiaca väčšina by preto už nemala byť mlčiaca (vrátane seba). 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. února 2022 08:55

Kokoska já si pamatuju, že jsme kolem nějakých zničených domů projížděli, ale žádný velký "dojem" to ve mě nezanechalo. Naši taky říkali, že tu byla válka, ale myslím, že mi to přišlo hrozně dávno, asi jako když narazíš na řopík a pak taky to bylo tak daleko (z pohledu dítěte), vždyť jsme jeli celý den. Jak jste tu válku tenkrát vnímali vy? Nikdy mě nenapadlo o tom přemýšlet.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. února 2022 08:57

Karja souhlasím, k citlivým dětem musíš přistupovat opatrně. Nemůžeš jim samozřejmě říct, že o nic nejde, ale zase je nechceš úplně vyděsit. Musím se zeptat mamky, jak to bere ségra.

Online Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 26. února 2022 09:03

Evaeva abych se priznala, dotykalo se me to tenkrat daleko min nez ted ta Ukrajina. Spis mi to asi prislo jako obcanska valka v ramci Jugoslavie, vic jsme nejak vnimali asi az to Kosovo.

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 26. února 2022 09:06

Kokoska continuity Ja si jako vubec prvni valku vybavuju valku v Libanonu. Videla jsem v tech 6/7 letech zabery ve zpravach a vubec jsem nebyla schopna pochopit, ze se nekde na svete jeste neco takoveho deje. Myslela jsem si, posledni valka skoncila v rice 1945.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. února 2022 09:11

Kokoska díky. Ona to vlastně byla občanská válka, ne? To je opravdu jiná situace.