Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline MP Marge
5230 příspěvků moje polička 21. června 2020 05:45

Jinak ten argument s Michelle Obama mi pripomina moji znamou ze sboru, ktera v padesatych letech vystudovala Yale a stala se fyzickou, a cely zivot pracovala ve vyzkumu, vcetne svycarskeho CERNu. Pokazde, kdyz nekdo v jeji pritomnosti vyjadri myslenku, ze ona je zivouci dukaz, ze feminismus uz neni ve spolecnosti treba, kdyz uz v padesatych letech vystudovala Ivy League skolu a prorazila v tradicne muzskem oboru, tak se hrozne nastve. Rika, ze lide si musi uvedomit, ze to, ze ona neco takoveho dokazala, je vyjimka potvrzujici pravidlo, a ne dukaz, ze spolecnost nediskriminuje zeny ve vedeckych oborech. A taky rika, ze vsichni vidi jen ten uspech, ale uz ne to, se k tomu, aby se nekam dostala, musela drit desetkrat vic nez jeji muzsti kolegove, a jeste se pak za celou karieru vyrovnavat s tim, ze ji hazeji klacky pod nohy.

To je, myslim, podobny ukaz. Ano, samozrejme, ze doba se meni, a ze dnes neni nemozne pro Afro-Americana dostat se i na skolu, ktera byla donedavna vyhrazena jen pro bile. Ale to porad neznamena, ze je to fair game. Na to jsou i studie - kvantitativni a kvalitativni, ktere ukazuji, jak nepomerne vyssi usili musi mensiny vynalozit, aby dosahly stejneho vysledku jako bila vetsina; jak Afro-Americani, Asiati i Americti Indiani maji mnohem vyssi drop-out rate nez Whites, coz ale neni dano tim, ze by na studium intelektualne nemeli, ale tim, ze se casto potykaji se socialnim vyloucenim a sikanou se strany spoluzaku i skoly (ted, kdyz se o tom konecne mluvi a pise, neni ani tyden, aby nekde nepropukl nejaky skandal); a jak mnohe skoly zustavaji prevazne bile proste proto, ze se tam mensinovi studenti boji hlasit, protoze skola ma reputaci, ze je nechrani pred sikanou, ale naopak k ni casto i sama prispiva.

Nerovnost v americkem skolstvi je nesmirne slozitej, komplikovanej problem, kterej fakt nejde odmavnout tim, ze Michelle Obama se dostala na Princeton, takze prece zadna diskriminace nemuze existovat

Offline nolita
5654 příspěvků moje polička 21. června 2020 07:12

MP Marge je to marne:) proste je to u vas a asi i jinde vsechno v poradku, jen jsou nekteri insideri trochu precitliveli... 

Offline MP Marge
5230 příspěvků moje polička 21. června 2020 08:17

nolita Jo, to bude tim

Offline jinx
7635 příspěvků moje polička 21. června 2020 08:20
Reakce na barbucha:

​To není argument, resp. nemůžeš srovnávat zneužívání nadřízenou osobou, navíc vo těch intimnostech se obětem obecně blbě mluví. 

Zažalovat (nebo si stěžovat aspoň) školu, která tě nepřijala, je kapku schůdnější, aspoň v tom smyslu, že nic horšího než to, že tě (už stejně) nepřijali, ti udělat nemůžou... A jak jinak se o tom má společnost dozvědět, ne-li z jednotlivýho případu, kdy se dotyčnej ozve? Šmahem označit veškerý školství za rasistický je stejnej nesmysl, jako tvrdit, že vůbec žádnej rasismus neexistuje, bych řekla.

​ale muzu, protoze v principu a v samotne podstate se to navzajem velmi podoba. Ale necekam, ze by to tvuj naivni a neinformovany pohled na vec nejak zmenilo :)

Offline jinx
7635 příspěvků moje polička 21. června 2020 08:22
Offline Ounz
14717 příspěvků moje polička 21. června 2020 09:15

MP Marge

skvělej příspevek, a dobře že zmiňuješ tu analogii prosazení se žen v mužským světě, je to úplně to samý

Offline Jos
příspěvků moje polička 21. června 2020 09:30

MP Marge Mam na vas asi nesouvisejici dotaz, opakovane jsem se v knihach od vychodnich autoru (Indie napr.) setkala s tim, ze jejich postavy se s nejvetsim nepochopenim a rasismem na svoji adresu v USA dockaly prave od afroamericanu. Je to i realita? A z jineho soudku, o uprchlicich...nejvetsi jejich odpurce je kolega muslimsky palestinec, ktery tu vystudoval. Oni se  tedy muslimove tady i podle nej deli na ruzne skupiny a vzajemne se kulantne receno ,,nemusi".  

Offline MaeGandal
702 příspěvků moje polička 21. června 2020 09:50

barbucha vysvětlení už proběhlo od ostatních, já bych jen ráda dodala, aby to nevypadalo, že já jsem řekla, že si M. Obama stěžovala, že ona si v té knížce nestěžuje, ona jenom popsala situaci s jakou se setkala.

Offline Isca
2052 příspěvků moje polička 21. června 2020 11:24

barbucha Myslím, že bábovičku bořit nemusíš, jen si k ní přistav druhou, třetí, hrad, věž, vodní příkop, zapíchej větvičky jakože stromy, naplň vodní příkop..

Vzpomínáš, jak někteří západní levicoví intelektuálové adorovali život v zemích východního bloku, a jak to lidi u nás rozčilovalo, že nechápou, o čem tu je realita? 

Offline MP Marge
5230 příspěvků moje polička 21. června 2020 16:03
Reakce na Jos:

MP Marge Mam na vas asi nesouvisejici dotaz, opakovane jsem se v knihach od vychodnich autoru (Indie napr.) setkala s tim, ze jejich postavy se s nejvetsim nepochopenim a rasismem na svoji adresu v USA dockaly prave od afroamericanu. Je to i realita? A z jineho soudku, o uprchlicich...nejvetsi jejich odpurce je kolega muslimsky palestinec, ktery tu vystudoval. Oni se  tedy muslimove tady i podle nej deli na ruzne skupiny a vzajemne se kulantne receno ,,nemusi".  

​Ano, to je i moje zkusenost, jak s Muslimy, tak Afro-Americany. Nenavist (bohuzel) plodi zase jen nenavist. 

Offline OliveOyl
504 příspěvků moje polička 21. června 2020 17:00
Reakce na Jos:

​Tohle tu nějak zapadlo a je to škoda, taky by mě zajímaly postřehy MP Marge 

Offline Sweet Potato
15776 příspěvků moje polička 21. června 2020 17:04

MP Marge Kam bys v tom všem zařadila takové ty superkorektní akce, vzpomínám na tvou story se spolužačkou, co se nesměla přezdívat "Choco Chips" nebo tak nějak? Z pohledu zvenčí dělají jen medvědí službu. 

Offline MP Marge
5230 příspěvků moje polička 21. června 2020 17:35

Sweet Potato Z meho pohledu taky. Prehnana politicka korektnost problemy neresi, jen pridelava. To je proste ten americkej extremismus - ode zdi ke zdi. 

Offline barbucha blogger
18579 příspěvků moje polička 21. června 2020 19:27
Reakce na Isca:

barbucha Myslím, že bábovičku bořit nemusíš, jen si k ní přistav druhou, třetí, hrad, věž, vodní příkop, zapíchej větvičky jakože stromy, naplň vodní příkop..

Vzpomínáš, jak někteří západní levicoví intelektuálové adorovali život v zemích východního bloku, a jak to lidi u nás rozčilovalo, že nechápou, o čem tu je realita? 

​Dej pokoj s vodním příkopem, to je moc práce

Ale ten příklad salonních levičáků je asi dobrej! 

Offline barbucha blogger
18579 příspěvků moje polička 23. června 2020 22:29

Dobrej hnus!

Chudáci úředníci, dělají jen svoji práci.

Offline jitřenka
193 příspěvků moje polička 26. června 2020 10:40

MP Marge - mohu se tě na něco zeptat ? Dostala jsem video, kde běloši líbají černochům nohy- resp. boty, černoši mají před sebou transparenty christianity 666. Víš o tom něco ?  Není to o satanismu, ale černoši versus běloši. 

Offline barbucha blogger
18579 příspěvků moje polička 28. června 2020 18:40

Prymulovi urazit palici lopatou! A naplocho!

Vakcína proti chřipce bude jen pro 9 procent Čechů

Tak nejdřív vyděsej nebohej národ k smrti koronáčem (a druhou vlnou), a ještě to není dost - po všech těch srovnáních kterak je chřipka daleko horší (což nerozporuju), což většina obyvatelstva nemohla nezaznamenat, z něj vypadne tohle.

Neni snad soudruh vládní zmocněnec z tý party, která za ochranu zdraví lidu zodpovídá?!