Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:01

MP Marge ja myslela,ze ten zakrok si tedy ma jit nechat udelat jinam.

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:01
Reakce na whiskas:

MP Marge strašný, to jí tedy opravdu pomohla. 

​No presne, ja byla uplne v soku!!! Vedela jsem o ni, ze je verici a chodi pravidelne do sboru, ale predpokladala jsem, ze vzhledem k tomu, ze pracuje u nas, to ma v hlave srovnane tak, aby sve hodnoty nevnucovala klientum

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:02
Reakce na Zarinya:

MP Marge ja myslela,ze ten zakrok si tedy ma jit nechat udelat jinam.

​No jo... To asi nebude pro vsechny financne a logisticky mozne? 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:04
Reakce na MP Marge:

​No jo... To asi nebude pro vsechny financne a logisticky mozne? 

​Přesně, takže taková trochu donucovací metoda. Poněkud omezující a striktní.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:07

whiskasno jsou i zeme kde zadny potrat neni legalni....jestli hodina u psychloga je tak strasne neprekonatelna tak holt si musi vymyslet jinou alternativu.

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:08

whiskas Jo, a proto se mi to nelibi.

Nicmene uznavam, ze to si musi Nemky vyridit samy. Ja tady mam plno mistnich priblblych zakonu, proti kterym bojuju, takze na Nemecko mi nezbyva energie

Uvidis, jak ja se jeste na stara kolena dockam toho, ze v USA budou potraty zase nelegalni. Politicky tomu zatim vsechno nasvedcuje

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:08
Reakce na Zarinya:

MP Marge mne se taky tady nelibi vsechny zakony...tenhle zrovna jo.Ale to je snad normalni,ze veskery zakon ma odpurce a priznivce.

​takze ostatni zakony maji priznivce a odpurce, ale tenhle konkretni, narodit se v Nemecku, tak ho prijimam... ty naprosto uzasne popiras sama sebe a jeste to zabalis do slov, jak uz to nebudes vysvetlovat a jak to ostatni nechapou... se mi zas jednou neco potvrdilo... 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:09
Reakce na Potrefenáhusa:

​tak já jsem tady z toho vydedukovala taky, že si myslíš, že sirotek bez maminky by se na svět přivádět neměl a že kdyby si to dítě mohlo vybrat, tak se údajně radši nenarodí

​Presne. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:13
Reakce na Zarinya:

whiskasno jsou i zeme kde zadny potrat neni legalni....jestli hodina u psychloga je tak strasne neprekonatelna tak holt si musi vymyslet jinou alternativu.

​Povinná hodina u psychologa je samozřejmě nesrovnatelně měkčí než kriminalizace potratů, pro země se zákazem potartů by to byl obrovský pokrok, jenže třeba pro nás krůček zpátky (a jsou na místě obavy, že krůček ke krůčku..).

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:14

jinx ano,zamotala sem se do toho.Protoze tenhle konkretni pripad beru jako soucast zakroku .

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:14
Reakce na Zarinya:

MP Marge ja myslela,ze ten zakrok si tedy ma jit nechat udelat jinam.

​Tvl, to je reseni jak ala ultrapoland, super! 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:16

Zarinya hele tak by bylo fajn, aby sis ujasnila, co taky pises, protoze si dost odporujes... To se pak dost tezko diskutuje... neni to narizeni vs. je to povinnost, to o tom s tim zakonem zeme, ktery prijmes, kdyz se tam narodis vs s nekterymi zakony souhlasis a jinymi ne... jako to na plodnou diskusi fakt neni....

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 18:43

MP Marge To co píšeš o té kolegyni, zní na první poslech hrozně. Ale ve finále - pokud pro ni je potrat z toho či onoho důvodu natolik nepřijatelný, je nakonec lepší to říct rovnou a hned, ať si klientka najde  někoho jiného. Ta terapie nebo jiná spolupráce mezi nimi by přece neměla šanci fungovat.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 19:16
Reakce na MP Marge:

whiskas Jo, a proto se mi to nelibi.

Nicmene uznavam, ze to si musi Nemky vyridit samy. Ja tady mam plno mistnich priblblych zakonu, proti kterym bojuju, takze na Nemecko mi nezbyva energie

Uvidis, jak ja se jeste na stara kolena dockam toho, ze v USA budou potraty zase nelegalni. Politicky tomu zatim vsechno nasvedcuje

MP Marge Jo, toho se taky bojim, ze se toho dockam. Nejabsurdnejsi na tom je, ze v tech statech, co nejvic broji proti moznosti volby maji tech nechtenych tehotenstvi nejvic...protoze jednim dechem odsuzujou i sexualni vychovu a predstavujou si, ze se sexem vsichni pockaj az do svatby..

A kdyz uz to nemuzou uzakonit hned, tak alespon nastavi takovy pravidla, ktery ty doktori/ kliniky nejsou schopny splnit a donuti je to zavrit celou praxi. 

Narizeny psycholog by mi byl teda velmi proti srsti, naopak moznost k nemu jit ok. 

 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 19:26

Sweet Potato Ja si teda myslim, ze socialni pracovnice by si mela nechat svoje soukrome nazory pri praci s klientem pro sebe. Minimalne by to nemela sdelit tim zpusobem, jak to vylicila Marge. 

Pripomnelo mi to tu matrikarku, co odmitla vydat oddaci list gay paru, protoze jeji osobni presvedceni ji to nedovolilo. Jestli by si tedy socialni pracovnice a matrikarka nemely najit praci, kde s tim nebude problem? 

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 19:26

Sweet Potato Obavam se, ze to neni tak jednoduche. Predevsim jako agency mame taky nejakou misi, ze jo. Kdyz na verejnosti prezentujeme nase sluzby zalozene na urcite filozofii (tomto pripade na tom, ze kazda zena ma pravo se svobobne rozhodnout ohledne potratu), a jeste klientkam slibujeme, ze u nas se jim dostane porozumeni a pochopeni "without any judgment"; tak fakt neni v poradku, kdyz se zamestnanec v praxi chova jinak. To odporuje nasemu poslani. Pokud s tim ma dotycna socialni pracovnice problem, tak u nas nema byt vubec zamestnana (uz proto, ze zjevne lhala u prijimaciho pohovoru, kde kazdy zamestnanec dostane otazku "jsi schopna efektivne pracovat s klienty, kteri maji jine zivotni hodnoty nez ty, bez toho, abys je ovlivnovala v jejich rozhodnutich?"). Az bude mit vlastni praxi, tak at si dela, co chce (samozrejme jen do te doby, nez ji nekdo zazaluje za neeticky pristup a neztrati licenci). 

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 19:29
Reakce na Setare:

Sweet Potato Ja si teda myslim, ze socialni pracovnice by si mela nechat svoje soukrome nazory pri praci s klientem pro sebe. Minimalne by to nemela sdelit tim zpusobem, jak to vylicila Marge. 

Pripomnelo mi to tu matrikarku, co odmitla vydat oddaci list gay paru, protoze jeji osobni presvedceni ji to nedovolilo. Jestli by si tedy socialni pracovnice a matrikarka nemely najit praci, kde s tim nebude problem? 

​Jiste, treba nekde u krestanske agency, ktera se netaji tim, ze poskytuje poradenstvi a terapii na krestanskych hodnotach. Je nich i tady v Illinois dost. Ja proti him vubec nic nemam, pokud svou filozofii inzeruji otevrene. 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 19:33

MP Marge Jo, no, akorat, ze se casto prezentujou ponekud jinak...ne vsechny, teda, ale casto je to presne to, co bylo pocatkem tehle diskuze. 

No ale zlatej psycholog, nemuzu si ted vzpomenout, v kterym state zavedli, ze zena musi na vaginalni ultrazvuk, aby se podivala na "dite", nez podstoupi zakrok

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 19:39

Setare No, ideálně by tu práci neměla dělat, jak píše výše Marge. 

Ale jakým způsobem to sdělila, po pravdě nevíme, víme Marginu verzi verze té třetí osoby, co to vyslechla. To těžko můžeme soudit.

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 19:47

Sweet Potato Ja soudit muzu, protoze svoji kamaradku znam a vim, ze by si nic neprikraslila. Prisla za mnou, protoze byla z toho, co vyslechla, nestastna a potrebovala se poradit, co s tim ma delat. Tedy uplne jina motivace nez kdyby prisla jen tak "na drby".