Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 12:01

Potrefenáhusa nejhorsi je, ze nase znama opravdu porodila prekotne, ale zachranari byli uz predem nastvani, protoze prvni co je napadlo, ze slo o porod doma.

Online moora
Avatar
7535 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 12:07
Reakce na Lamicka:

Mutziputzi ach jo :(  jeste by mohli zachtanare zazalovat, aby to bylo kompletni.

​no, to už tady taky bylo, odneslo to to dítě a rodiče někoho žalovali, už si nepamatuju, jestli ty záchranáře nebo až nemocnici

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 12:11

Tak celkově by možná bylo lepší, kdyby měl domácí porod nějaká zákonná pravidla a nemuseli to ti, kdo po něm touží, dělat takhle pokoutně a hloupě.

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 12:28

Mutziputzi Tvl. Jako pockala bych na zotaveni zeny a pak propleskla vsechny zucastnene dospele osoby. Jakoze se sejdou tri vymazove pospolu bez mozku to je fakt stesticko, chudaci zdravotnici, je to extremne narocna prace, smekam ze tam fakt nekoho nevzali do kazajky. Uz se nedivim, proc se se me pediatracka pri prihlasovani pokoutne ptala, kde budu rodit a na nejaky moje pripadny alternativni nazory, protoze s timhle jednat a soucasne jednat I v zajmu ditete, no to by bylo na neurol po kazde navsteve....

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 12:45

Karja ja malem porodila doma tedkon, byla jsem stastna ze jsme to do porodnice stihli a n3dovedu si to predstavit doma. Asi jsem malo alternativni na tohle. A ti tri no co dodat

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 13:21
Reakce na DruI:

Tak celkově by možná bylo lepší, kdyby měl domácí porod nějaká zákonná pravidla a nemuseli to ti, kdo po něm touží, dělat takhle pokoutně a hloupě.

​úplně souhlasim

Offline Liesel
Avatar
1441 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 13:45

rasaNori přesně, druhý porod byl hooodně rychlý, 6.05 zvonek u porodnice a 6.08 byla malá na světě. Doma nikdy - radši milion keců a protivný personál (stejně jde o max 3 dny) než průšvih.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 13:46

DruI pravidel to mit muze kolik chcete, ale nic to nemeni na tom, ze v pripade akutni potreby osetreni ditete nebo matky, ktere muzou zabezpecit jen nemocnice, je pruser na svete. Nevim, kolik asistentek nebo lekaru je ochotnych asistovat u domaciho porodu, ještě s tou hrozbou žaloby, když se něco zvrtne. Jiste je mozne dopravit k rodicce preventivne nektere pristroje třeba na rozdýchání dítěte,  kapačky, krev atd, ale kdo riskne, že bude potřeba např. okamžitě udělat sekci? A čas na převoz už být nemusí. Jiste, dřív se doma rodilo, ale taky byla xnasobne vyšší úmrtnost po porodu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 13:47

Kokoska argumentem je, že v západní cizině je to běžný a čísla srovnatelný s našima

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 13:51
Reakce na Potrefenáhusa:

Kokoska argumentem je, že v západní cizině je to běžný a čísla srovnatelný s našima

​to prave nejsou, pokud si dobre vzpominam, nebo teda nebyly. sice neco kolem 2 % vs 4 (fakt uz nevim presne) zda se to mizivy, ale ve skutecnosti dvojnasobek, ze...

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 13:54

No hlavne tohle byl nejakej divnej porod doma, protoze porodni asistentka by snad zenskou nenechala 3 hodiny s neporozenou placentou...takze taky si myslim ze to mohli bejt nejaky sektovy lidi. Ale hlavne ze nechteli aby se dite umylo

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 13:56

711990 jsem chvili uvazovala nad ambulantnim porodem, a na fcb navštívila prislusnou skupinu. Mno a pak ji zase rychle opustila:D Nektere historky byly faaakt huste, to odmitani umyti ditete je to nejmensi. 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 13:58

Potrefenáhusa A jak to platí, je to na pokladnu? Když už, tak bych to nechala těm matkám zaplatit s pořádnou sazbou na nestandardní postupy. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:04

Kokoska Tak takhle, já bych doma nerodila (už jenom při představě všeho toho bordelu, co z toho je a musel by se uklízet :o), ale očividně to v jiných zemích funguje, tak bych byla pro svobodu volby. Očividně existuje určité procento matek, které doma rodit chtějí a pak je podle mě pro všechny lepší, pokud existují porodní asistentky, které budou rodičku a porod sledovat školeným okem, než aby žena rodila pod dohledem nějaké duchem chudé osoby, jak se asi dělo ve zde probíraném případě.

Online slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:06
Reakce na Kokoska:

Potrefenáhusa A jak to platí, je to na pokladnu? Když už, tak bych to nechala těm matkám zaplatit s pořádnou sazbou na nestandardní postupy. 

​a potom nezavolajú vôbec...ako chápem, ale vzhľadom na to, že je tam ten novorodenec, ktorý nemôže za nič, tak radšej nech je to na poistku.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:11

DruI

Ale to jistě, psala jsem to spíš ze svého pohledu, do toho rizika bych nešla ani s nevimjakou právní úpravou.  

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:11

slniecko ono to je normalne na pojistku, ma to svoje pravidla, zena nesmi byt rizikova, musi tam byt nejaka dojezdova vzdalenost atd. 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:12

DruI Taky myslim, ze by bylo lepsi to nejak uzakonit, rizika si holt musi kazdej zvazit sam, nemam pocit, ze by se najednou zacalo hromadne rodit doma.

Nase znama dvakrat rodila doma na zahrade v bazenku, byla naramne spokojena

rasaNori Hele, ja myslela, ze ambulantni porod znamena, ze nemusis setrvavat v nemocnici, pokud nejsou zadny komplikace...to ma jeste nejaky dalsi pravidla? 

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:13

DruI asi tak. Taky bych doma asi nerodila, ambulantne mozna i jo. Ale pokud je to v civilizovanem svete bezne, tak to zjevne lze a spolecenska diskuze je za mne uplne v poradku. 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:13

slniecko jo, to mě potom taky napadlo, že by to pak ve spoustě případů byl jako překotný porod.