Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline MP Marge
Avatar
5724 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 22:25
Reakce na barbucha:

MP Marge 

Tě zabiju, takovej bordel mi v tom dělat!

​Pardon  A prisaham, ze to nebylo schvalne! Ja zmatla i sama sebe: Googlovala jsem obrazky lodi a cumela na ne, kde ze by jako mohlo byt to koleno 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 22:33

Dalia Když takhle vyjmenuješ jednotlivosti, vidím v tom naší generaci zamlada, nic zvláštního, ale je mi jasné, že když se to nakumuluje a navíc to prožíváš v přímém přenosu a pořád, musí to být na palici. Ten pocit, že jim nic nehrozí a nic se nemusí a současně se všechno může, je určitě silnější než býval. Poslední dobou si v práci všímám, že dost mladých má nekonečné sebevědomí, ačkoliv vůbec nic neumí, a nějak vůbec nehodlají na sobě zapracovat nebo něco obětovat. Jako absolvent jsem taky neuměla nic, ale nad prací jsem se neofrňovala a nenapadlo mě hned pomýšlet na pozici šéfa ;)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 22:36

Pinot Noir Tak nějak to je. Dnes všechno jaksi vygradovalo a je fakt, že být den co den mezi puberťáky je někdy na prášky. 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 22:39

Dalia No to ne, mne to taky vadi, ne ze ne, a jestli jsem to dobre pochopila, ty mladez ucis? Jen si tady klidne postezuj!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 22:41

Setare Ano, učím na střední škole. Pravda, dnes jsem si potřebovala postěžovat. 

Offline MarcelaN
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2019 23:21

Dalia musím říct, že je to kus od kusu a rozhodně nelze paušalizovat. Před časem jsem tady vypisovala potíže se ZŠ (a učitelským sborem) své dcery. Nejen že tam byly tolerovány u devaťáků šílené věci (nohy na lavicích ve vyučování atd), ale nebylo dodrženo ani povinné penzum výuky dané osnovami. Nyní je již dcera na SŠ a je to o naprosto něčem jiném (v pozitivním smyslu). Výuka je náročná, ale učitelé skvělí a ve vyučování si umí sjednat přirozenou autoritu, že je slyšet spadnout špendlík

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 09:37
Reakce na Pinot Noir:

Dalia Když takhle vyjmenuješ jednotlivosti, vidím v tom naší generaci zamlada, 

​Fakt jste chlastali před vyučováním a kouřili ve třídě?!

No jsem ještě starší generace, tohle si vůbec nedokážu představit.

Offline notna
Avatar
6520 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 09:49
Reakce na barbucha:

​Fakt jste chlastali před vyučováním a kouřili ve třídě?!

No jsem ještě starší generace, tohle si vůbec nedokážu představit.

​Jsem generace s Pinot, ale tohle se u nás na škole určitě nedělo. Ale u nás se mohlo kouřit na dvoře na vyhrazeném miste.

Offline Sweet Potato
Avatar
34814 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 10:02

barbucha Nám se v 8.třídě na výchovném koncertě ožral spolužák tak, že skončil s otravou alkoholem v nemocnici. Ale to byl naprosto výjimečný nevídaný úkaz. (Později se z něj stal pingl a těžký notorik)

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 10:03

notna u nas mohlo kourit taky, sice po nejakych diskuzich, ale tehdy bylo koureni povolene od 16 let. dnes je ta hranice 18, ne?

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 10:09

Sweet Potato 

Stane se  Mě v devítce mládenci, v blahé naději na nějaké to tělesné sblížení, nalili na mejdanu kolou s rumem (od tý doby jsem ten jed nepolkla) - sblížení se samozřejmě nekonalo, páč mě pak museli hodinu vodit po parku, než se odvážili odevzdat mě doma (notorik se ze mě stal jenom lehkej ).

Offline notna
Avatar
6520 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 10:23

continuity S tou vekovou hranici netuším. Podle mě naše škola raději povolila kouření na dvoře, než aby postávali kuřáci před školou a okolo. Já jsem nekourila, tak mne to moc nezajímalo.

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 10:34

Do školy jsem chodila už dávno, ale jako rodič mám bohaté zkušenosti od ZŠ po VŠ, nejmladší ještě studuje gympl.  A fakt si neumím představit, že by si u nich někdo ve třídě zapálil  a jako učitel u toho nevzrušeně vykládá učivo?? 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 13:41

Dalia Já mám teda problémového syna a měla jsem hodně strach,  přesto zatím tyhle akce nepřišly. Vím, že nekouří a před svátkama přišel jednou, že zkoušel alkohol. No na Silvestra nikam nešel, že prý nebude nikomu vysvětlovat, že nepije, tak nevím. Jak mluví mezi sebou a nazývají učitele si umím představit a i když teda učitelka je z jejich třídy na prášky, tak o kouření ve škole (dřív učňák s maturitou a učňák dnes odborná škola) teda nemluvila. I tak mě překvapilo, když vykládala, co si tam děcka dovolí. Je pravda, že asi se s tím moc nepářou. Z loňských 30 je jich 15 a pět jich bylo vyloučeno za chování. Zbytek teda prolítl. Když to vidím teď, tak jsem velice zvědavá, kolik jich bude ve třeťáku, takže úplně iluze si nedělám, když takhle vypadá maturitní třída. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 13:55
Reakce na RoSa:

Dalia ano - měli jsme bezvadnýho učitele chemie: měl hodně špatný zrak, téměř nic neviděl (nám blbcům tehdy nedošlo, že o to lepší má čich ), ale přešel to velmi noblesně - a to na něm dodnes obdivuju, já bych ten klid neměla

​Toto mi tak došlo minule na jednom koncerte, sledujúc partu mládežníkov fajčiť trávu. Som si spomenula, ako sme to aj my všelijako schovávali, väčšinou sme to mávali v obaloch od sypaného tabaku a tárili sa, že si šúľame normálne cigarety........a ono to je tak výrazná a jednoznačná aróma pritom ...

Dalia to bude kus od kusu, ja som sa bála po svojej puberte, ako bude vyzerať u mojej temperamentnej a tvrdohlavej dcéry a minimálne zatiaľ ok, aj v škole, oni sú zlatí ako partia, chodia hrať spoločenské hry, sadnúť si do palacinkárne, po večeroch doma. Tak som žasla, aká je tá dnešná mládež sporiadaná, kým jedna jej spolužiačka nezmenila školu (z rozhodnutia jej mamy, že aby mala "niečo" v rukách ju preložila na odbornú z prestížneho gympla ) a to sú podobné historky.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 13:56

barbucha Ve třídě nikdo teda nekouřil, ale chlastání bylo, nejen před vyučováním, ale přímo během vyučování ;)

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 14:36

Pinot Noir fakt? U nas teda nee a moc si to nedokazu predstavit, vrchol hrdinstvi bylo pivo o poledni prestavce v nedaleky hospode (viceletej gympl v olomouci)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 14:44

Pinot Noir U nás to samý. Plus návštěvy hospody v pauze před odpolední výukou. Kouřilo se před školou, což je dneska zakázané, dokonce je zakázané kouřit na celém pozemku školy, který zahrnuje i přilehlý parčík, tam nevím, kde tam dneska studenti kouří. Jinak jsme ale byli velmi slušní, pokud se týkalo chování a vychování. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 14:48

Lilly_Ku Normálně, slivovice v plastové lahvi, nejlíp cyklistické  Kolovala po třídě. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 15:16

v tom případě jsme my museli být nejzlatější, nehodnější děti na planetě.

nepamatuju se, že by někdo do školy přinesl alkohol (mohla jsem zapomenout, ale i kdyby, muselo to být něco výjimečného), spolužáci se významněji opili myslím jen na cyklovýletě v ubytování.

minimálně polovina třídy byli slušní šprti, nebo případně ne šprti, ale z pohledu náctiletých suchaři, kteří nekouřili, nepili. nedovažuju se tvrdit 100%, ale spíš si myslím, že žádné drogy nikdo nebral, jen jedna spolužačka 100% kouřila trávu a určitě ještě někdo, o kom jsem to ani nevěděla. nějak významněji kouřili tak dva spolužáci. jen tak asi jeden spolužák se dal popsat jako problémovější, který kouřil, byl tak nějak drzejší a kašlal na učení. vrcholem rebelie bylo házení mokrou houbou ve třídě a střílení nažvýkaných kuliček prázdnou fixou po spolužácích. a jednou nakřídovali učitelce židli, a pak se váleli smíchy, když chodila s bílým zadkem, ale to byl asi největší vrchol, který si pamatuju.

samozřejmě že člověk si idealizuje, já navíc strašně zapomínám, ale stejně mám pocit, že jsme byli fakt zlatá třída.