Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. listopadu 2017 18:36
Reakce na Mutziputzi:

Ohánět se Janouškem je laciný, taky dostal tolik protože to je Janoušek, opět to nebyl objektivní soud a rozhodovala poptávka po jeho krku.

Tak Al Caponeho taky dostali jen na daňový únik, ne?  A je to nejslavnější americký gangster.

Hlavně, že za něco. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. listopadu 2017 21:01
Reakce na Dadoo:

Janousek ale fakt neni Mrazek

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. listopadu 2017 21:58
Reakce na Mutziputzi:

Nikdo není dokonalý.. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 13:20
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 13:48
Reakce na Mutziputzi:

Tak pozor,to neni nesmysl. Banderovci bojovali proti sovetum. Proto komunistům.takže ti z nich logicky museli dělat zlocince. Banderovci byli z Ukrajinské osvobozenecké armády. A pokud víš,co dělali komunisti Ukrajině,viz např  rizeny hladomor,nedivis se. Sli proti sovetske masinerii. 

Nechci je urcite obhajovat,ale není to vůbec jednoznačné 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 13:50
Reakce na Dadoo:

Ano, ale za jakou cenu, boj proti komunismu jim neupírám, ale jejich glorifikování se mi příčí.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 13:52
Reakce na Mutziputzi:

Hele,vidim uplne stejne Mašiny. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 13:57
Reakce na Dadoo:

S nimi mám taky problém, ale v jejich případě se dá mluvit o nutnosti, Banderovci likvidovali Poláky a židy poměrně chladnokrevně.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 14:23
Reakce na Mutziputzi:

Podrezání svazaneho člověka mi nutnosti nepřipadá,ale v podstatě nejsme ve při. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 14:24
Reakce na Dadoo:

Tak jo no

macko.pu
Avatar
26. listopadu 2017 18:38
Reakce na Dadoo:

Tak pozor,to neni nesmysl. Banderovci bojovali proti sovetum. Proto komunistům.takže ti z nich logicky museli dělat zlocince. Banderovci byli z Ukrajinské osvobozenecké armády. A pokud víš,co dělali komunisti Ukrajině,viz např  rizeny hladomor,nedivis se. Sli proti sovetske masinerii. 

Nechci je urcite obhajovat,ale není to vůbec jednoznačné 

... ospravedlňovanie beštiálnych vrážd (aj obyčajných ľudí) nejakými "vyššími princípmi", to tu už raz bolo, že???

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 19:44
Reakce na Dadoo:

Na Mašíny taky nemám úplně jasný názor, nepomohla mi ani knížka o jejich útěku Zatím dobrý ( i odpůrcům Mašínů velmi doporučuju, člověk s nestačí divit, jakou měli kliku ), každopádně to podřezání zdůvodňovali tím, že by je ten policajt pak mohl poznat. Nehájím, jen konstatuju.

Mám známého, který Mašíny hodně obdivuje, dokonce s partou kamarádů podnikl před lety cestu po stopách jejich útěku, v Německu se stýkal s Pepíkem Mašínem, v Česku s Milanem Paumerem. Debaty s ním byly nekonečné, protože jsme se nemohli shodnout na tom, jestli to bylo správné... On vždycky argumentoval tím, že byli ve válce a komunisti byli jejich jasní nepřátelé - kdyby je chytili, zabili by je taky. V tom má určitě pravdu...

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 21:04
Reakce na Emerald:

Mňo, tak IS je taky ve válce, žejo..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 21:06
Reakce na Ounz:

ale proti nám. to je ten rozdíl:-)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 21:08

No jasně..jak prosté

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 21:12
Reakce na Ounz:

Jak jsem napsala, jasno v případě Mašínů úplně nemám...

V čem mám úplně jasno  je to, že komunismus byl zločinný režim. A bojovat se proti němu dalo všelijak. Horké hlavy bojují stylem, když nezabijeme my tebe, zabiješ ty nás. Klidní intelektuálové bojují slovy a myšlenkami - jak mnozí z nich skončili, víme....

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 21:13
Reakce na Emerald:

No. Jednoduchý to asi není, ale hrdiny bych z nich úplně nedělala..já vím, žes psala, že nemáš jasno, já sem jen chtěla taky přidat..

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 21:20
Reakce na Ounz:

Já z nich hrdiny nedělám.

Přečti si tu knížku, o které jsem psala v předchozím příspěvku. Je výborně napsaná, nesoudí, neglorifikuje, jen popisuje... Jsem rozpolcená i po jejím přečtení - chvíli s nimi souhlasím, za moment si řeknu, jestli to fakt všechno bylo nutný.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 21:34
Reakce na Emerald:

knížku jsem sice nečetla, ale mám hodně podobný názor. teda nemám

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 21:37
Reakce na Emerald:

Já vím, že ty ne, ta moje reakce byla spíš na toho tvýho známýho. Za doporučení na knihu děkuju