Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Amun
Avatar
02. listopadu 2017 17:37
Reakce na Kokoska:

jezisi tohle je strasny..... me by zajimalo, jak se pak ve skole te zene divali do oci, kdyz ji takhle udelali peklo ze zivota. Mi to pripomnelo tu hroznou udalost, kdy si nejaka povedena logopedka nebo tak neco zahrala na psychiatra, vymamila z deti priznani, ze je otec zneuziva, on spachal sebevrazdu a pak vyslo najevo, ze nic z toho nebyla pravda :(

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 17:48
Reakce na Krehutka:

Takže když by místo toho v autě poslouchali projev prezidenta a před dítětem souhlasné prikyvovali, jak to ten náš Zeman s těmi muslimy pěkně vystihl, bude to taky na sociálku?

No rozhodně! A Pafka Novotnejch je srdnatě a neohroženě udá jako první! Tak, jako už dozajista udal Zemana i Pitomia a další podobnou verbež! Páč von se tomu věnuje, čoveče, těm lidskejm právům!

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 17:51
Reakce na Kokoska:

Taky znám jednu pracovnici sociálky. Manželka kamaráda... takto příšerná domovnice a kráva nesmírná, kterou zajímalo jediný - jak to maj doma, jestli si nežijou na vysoký noze a co by tak mohla vyšťárat na matku, páč si drze pořídila kožich.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 17:56
Reakce na A666:

Nějak mi unikla poslední věta prvního odstavce tvého příspěvku, promiň.

Ad Zeman či kdokoliv jiný - souhlasím. Nejsem nadšená z toho, jaké hodnoty ti rodiče svému dítěti asi předávají, ale tady (z toho videa) to na ohrožování výchovy prostě nevidím. Četla jsem si text té písně ( na poslech fakt nemám) a přijde mi to jako zhudebněná volební kampaň SPD a jiných. Mimochodem teda nejsem nadšená ani z hodnot, které pan Novotný jakožto "dělník bulváru" patrně předá svým potomkům, ale co už.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 18:17
Reakce na Amun:

Ja ted nevim, jestli mluvime o stejne uzivatelce (rekla bych, ze asi jo), ale tam byl podle me problem v tom, ze neblizsi rodina to dobre vedela a neudelali vubec nic. tj tam jen nebyla vule si delat v rodine "zlo," nez ze by si nekdo nebyl jisty, zda jde o tyrani a bal se, ze ohlasi krive obvineni

A to že o tom najbližšia rodina vie ospravedlňuje ostatných z ničnerobenia? AKo si povieš, sused trieska dieťa, však rodina o tom vie tak si len dám hlasnejšie TV?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 18:21
Reakce na paktofonika:

o bití tady fakt nebyla řeč. to sem zatáhla mutzi jako argument pro udavačství, ale s původní věcí to nemá vůbec nic společného. šlo tu o rodiče zastávající nepopulární názory, u kterých by měla zakročit sociálka, aby dítěti vštípila lepší výchovu.

Amun
Avatar
02. listopadu 2017 18:27
Reakce na paktofonika:

Uzivatelka tehdy rekla, ze nikdo jiny nemel ani poneti. Zbytek sis vymyslela ty. tohle podsouvani uz me vazne nebavi... 

Amun
Avatar
02. listopadu 2017 18:30
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 18:32
Reakce na Amun:

ono jich bylo myslím víc a tohle je určitě strašně citlivý téma,právě proto mi připadá hrozně nefér to vytahovat. protože tady se vůbec nejednalo o nějaký ubližování tomu dítěti, ale o to, že ho ti rodiče nevychovávají ke správnému názoru už nevim na co, na uprchlíky nebo na cikány? pouštěli mu "závadnou" hudbu, ačkoliv mám dojem že ta skupina dokonce vyhrála nějakou oficiální cenu? 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 18:42
Reakce na Amun:

Prepáč, táto debata ma veľmi rozčúlila tak som upustila páru   Už som si naliala pohár vina, hádam bude lepšie.

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 18:42
Reakce na Kokoska:

Nevím, na co sociálka se*e nebo ne, kolik je tam Zubatejch, ale o jejich laskavém a vstřícném přístupu mám celkem pochyby. Mojí známé chtěli odebrat dítě, protože ve škole usínalo. Takže sociálka usoudila, že se o dítě doma nestarají a nechají ho do noci hrát hry či co. A dítě mělo spánkový syndrom, jenže než to matka dokázala a prokázala, byla spolu s třemi dětmi pomalu zralá na ústavní psychiatrickou péči. 

Jistě byla taky chyba školy, že se učitelé nedomluvili s ní a hned to hnali dál, ale prý jednání lidí ze sociálky bylo otřesné. Jako rozvedená byla automaticky podezřelá ze zanedbávání péče, kromě nejstaršího, který už byl plnoletý, hrozilo odebrání prostředního dítěte, které ale žádné problémy ve škole nemělo a učilo se i chovalo výborně.

Ja mam pracovne zkusenosti se socialkou jak v Cechach, tak v USA, a mohla bych poslouzit tolika podobnymi historkami, ze bych se od kompu do pulnoci nezvedla! Nerikam, ze se v profesi nevyskytuji pracovnici, kteri ji vykonavaji dobre a rozhoduji skutecne v zajmu ditete, ale bohuzel tady strasne plati "dej blbci funkci" - a takova individua pak dokazi napachat hodne skody. Kdyby tak clovek mohl vedet dopredu, kdo se pripadu chopi...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 18:44
Reakce na Krehutka:

Nějak mi unikla poslední věta prvního odstavce tvého příspěvku, promiň.

Ad Zeman či kdokoliv jiný - souhlasím. Nejsem nadšená z toho, jaké hodnoty ti rodiče svému dítěti asi předávají, ale tady (z toho videa) to na ohrožování výchovy prostě nevidím. Četla jsem si text té písně ( na poslech fakt nemám) a přijde mi to jako zhudebněná volební kampaň SPD a jiných. Mimochodem teda nejsem nadšená ani z hodnot, které pan Novotný jakožto "dělník bulváru" patrně předá svým potomkům, ale co už.

V pohodě. Tohle je právě ta hranice, no. Protože Ortel mezi neonacistickýma kapelama nefiguruje (plus SPD se shodnými proklamacemi je normální legální parlamentní stranou), pokud by mu pouštěli nějakou vyloženě neonacistickou kapelu, asi by to bylo o něčem jiném (stejně jako ten případ, kdy otec ponoukal svou dceru mlátit do polštářů jako by mlátila cikány).

Jestli je či není ohrožením výchovy puštění písničky o uřezávání hlav neposoudím.

tady ani tak nejde o hodnoty, ty ať si předávají jaké chtějí, ae musí být v souladu se zákony naší země. Tudíž předávat (a hlavně veřejně prezentovat) předávání názoů,názory, jejichž veřejné hlásání by vysloužilo klidně 2 roky natvrdo, už je trochu něco jiného. je to podobné jako vychovávat děti například ke krádežím......

my jsme tu po 40 letech komunismu strašně hákliví na svobodu, ale i ona má nějaké hranice.

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 18:49
Reakce na Amun:

jezisi tohle je strasny..... me by zajimalo, jak se pak ve skole te zene divali do oci, kdyz ji takhle udelali peklo ze zivota. Mi to pripomnelo tu hroznou udalost, kdy si nejaka povedena logopedka nebo tak neco zahrala na psychiatra, vymamila z deti priznani, ze je otec zneuziva, on spachal sebevrazdu a pak vyslo najevo, ze nic z toho nebyla pravda :(

Jo jo, tady byla v 80. letech epidemie "repressed memory recovery", kdy stovky lidi, hlavne otcu, skoncily u soudu, vyhozenim z prace, nebo i rovnou v kriminale, nez konecne nekoho osvitilo a zjistilo se, ze v drtive vetsine techto pripadu to terapeut klientum proste vsugeroval. Nekdy aby se jeden za vlastni profesi fakt stydel 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 18:50
Reakce na A666:

Před chvílí jsem projížděla idnes a říkala jsem si, jestli už je to moc, nebo jestli je to v poho. Je to screenshot hlavní strany. Upřímně jsem docela ráda, že v dobách mého dětství tohle v denících nebylo.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 18:52

ono jich bylo myslím víc a tohle je určitě strašně citlivý téma,právě proto mi připadá hrozně nefér to vytahovat. protože tady se vůbec nejednalo o nějaký ubližování tomu dítěti, ale o to, že ho ti rodiče nevychovávají ke správnému názoru už nevim na co, na uprchlíky nebo na cikány? pouštěli mu "závadnou" hudbu, ačkoliv mám dojem že ta skupina dokonce vyhrála nějakou oficiální cenu? 

Ortel byl třetí ve Slavíkovi nejspíše hlavně proto, že pořadatelé enchtěli další aféru s cenzurou jako to bylo pár let napřed v případě Řezníka. Každopádně je to cena diváků, ne nějaké odborné poroty. Ale pravdou je, že Ortel není oficiálně neonacistickou kapelou, drží se striktně na hranici.

na druhou stranu by mě zajímalo, zda by se stejně shovívavě zdejší osazenstvo dívalo na situaci, kdy y tam zpívali písničky třeba oho řezníka, které jsou plné násilí a jedna je vyloženě o pedofilovi........ přičemž zrovna on měl tehdy taky dostat Slavíka za internetovou produkci než ho pořadatelé vyloučili......

Jak jsem psala, podněcování k násilí na skupině obyvatel anebo odepření jim práv a svobod je trestný čin. Tam už nejde o správný názor. A Ortel je v tomhle na dost tenké hranici...... Já za sebe spíš s tím řešením přes sociálku nesouhlasí, ale interpretovat to, jak jim Novotný závidí že jeli na rodinný výlet a u toho si zpívali je taky dost mimo.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 18:55
Reakce na MP Marge:

to je mozny... podobne na facepalm jsou bohuzel tady ty generalizace socialka tohle, tihle tamto... omg za tema rozhodnutima jsou pripadny selhani konkretnich lidi a ne cele profesni skupiny.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 18:56

v situaci, kdy spd volilo nemalé množství obyvatel a ortel se hřeje na výsluní, mi tato debata přijde trochu...absurdní?

zajímalo by mě, kolik z vás si uvědomuje, že byste takto měli udat tak minimálně každé desáté rodiče, protože dělají doma v podstatě to samé, možná v menší intenzitě. jen to nedávají na youtube.

rodiče-voliči ksčm, pohrobka silné zrůdnosti, taky nevychovávají děti k ničemu pěknému a jsou morálně závadní (nebo imbecilní, protože jim to nedochází, to je prašť jak uhoď), jinak by takovou stranu nemohli volit, což je jistě dobrý podnět ke zvážení. naneštěstí tu stranu u nás nezakázali, ale co se týče morální pokleslosti, je to možná horší než spd.

mnozí rodiče kradou a děti to učí (trestný čin, stejně jako u rasismu, nedělejme rozdíly). měly by se odebrat děti všem zlodějům? a co vrahům, podvodníkům. určitě někteří z nich nedávají dětem dobrý příklad a vedou je k trestné činnosti.

začínám mít pocit, že nám nebudou stačit dětské domovy. protože jen oddělení od rodičů samozřejmě přinese nějaké ovoce. rodiče těžko názor změní.

a potom už to začíná být...tak trochu děsivý.

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 19:13
Reakce na Lilly_Ku:

to je mozny... podobne na facepalm jsou bohuzel tady ty generalizace socialka tohle, tihle tamto... omg za tema rozhodnutima jsou pripadny selhani konkretnich lidi a ne cele profesni skupiny.

Ja take netvrdim nic jineho, v prispevku pisu jasne, ze jsem si existence dobrych, zodpovednych pracovniku plne vedoma. Bohuzel ale kdyz s urcitou profesni skupinou nekolik let spolupracujete pravidelne a negativnich zkusenosti mate nepomerne vic, tak se urcite skepsi proste neubranite. 

Tady v Illinois navic dotycna profesni skupina selhava zcela verejne a notoricky tim, ze zamestnava uchazece bez potrebne kvalifikace,  zamestnava jich MALO, takze ti dobri a zodpovedni nikdy nemaji cas a klid na podrobne prosetreni pripadu; a dava svym pracovnikum prilis mnoho prostoru k rozhodnutim, na ktera nemaji potrebnou kvalifikaci a vetsinou se tak hlavim kriteriem stavaji osobni (ne)sympatie, pripadne osobni hodnoty pracovnika. Pokazde, kdyz je musim volat, mam as zaludku uzel.

Vyjadruju as ted ale VYHRADNE ke svemu domovskemu statu, i.e. Illinois, pokud to z prispevku neni jasne.

Amun
Avatar
02. listopadu 2017 19:18
Reakce na MP Marge:

O tom jsem videla film... Jedno z mala del, po kterem mi bylo opravdu spatne. Lituju vsechny, co je to potkalo

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 19:20
Reakce na Amun:

Ja taky.