Charlie Hebdo

10. ledna 2015 14:50
Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 11. ledna 2015 23:36

Jéje, no to netuším, proč se to včera vložilo dvakrát, pardon

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 12. ledna 2015 08:20

Já mám strach z každého fanatismu a je jedno jaký nese přívlastek. A už několik let tvrdím, že z východu nepřijde nikdy nic dobrého. (i když zrovna islám útočí ze všech stran). Kwitek to napsala moc hezky.

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 12. ledna 2015 09:19
Reakce na slniecko:

Tak to je super, dík

Víc takových, snad...

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 12. ledna 2015 09:28
Reakce na naja:

Jé, děkuji za pochvalu, akorát bych na obranu toho východu - minimálně parfémy z východu jsou krásné, a ženský taky :-), jenže jsou tam nějací zakletí..

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 12. ledna 2015 09:41
Reakce na kwitek:

Ženský mě nezajímaj. Nedá se to globalizovat, samozřejmě. Hitler taky nepřišel z východu. A zrovna islám je hodně na jihu.

Já když kolikrát vidím záběry z válkou, terorismem, genocidou...zasažených oblastí, kde je všechno zničené, zdevastované a lidé nešťastní, tak si říkám, že nás (jako lidstvo) to vůbec ještě baví a proč. To přece nemůže být touha většiny nebo ano?

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 12. ledna 2015 09:48
Reakce na naja:

No mě ty ženský primárně taky ne  ale jsou to často fešandy.

S tím násilím a válkou.. Taky nevim. Je to asi nějaká vrtule, kterou furt roztáčí frustrace, chudoba, pomsta.. a taky testosteron

 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 12. ledna 2015 09:52
Reakce na kwitek:

No právě, ta chudoba, flustrace - mám ho*no, nic hezkého mě nečeká, tak o nic nejde. A jak správně píšeš, špetka pomsty, hrstka nenávisti a přiměřeně testosteronu a je vymalováno!

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 12. ledna 2015 10:25
Reakce na unseen:

@Ayuri
Nemyslím si, že je možné tvrdit, že "islám s tím nemá nic společného". I když muslimové říkají, že teroristické útoky odsuzují a nesouhlasí s nimi, z jistého úhlu pohledu nelze popřít, že teroristé jednali v souladu se svatou knihou islámu. V koránu jsou skutečně pasáže navádějící k násilí. Namátkou...

Súra 2. Kráva:
Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je - taková je odměna nevěřících!

Súra 4. Žena:
Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! 

Naprosto, naprosto souhlasím. I s kwitkem...

Jak může někdo tvrdit, že "islám s tím nemá nic společnýho"? Tak si to vezměme popořadě... New York... Madrid... Londýn... Paříž... (a to jsou jen ty větší záležitosti)

Nějakej společnej jmenovatel by se nenašel,co? Kromě toho, že se jednalo o čistě civilní cíle!

Osobně ani příliš nevěřím odsouzení ze strany (většiny) "umírněných muslimů". Nemůžu si nevzpomenout na jednu reakci těch prostých mírumilovných lidiček:  https://www.youtube.com/watch?v=KrM0dAFsZ8k

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 12. ledna 2015 15:10
Reakce na kwitek:

Napsala jsi to perfektně, pod to se podepisuji.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 12. ledna 2015 18:36

V pátek v 16:00 na Hradčanském náměstí by měla být manifestace proti islamizaci Evropy. Jela bych ráda, ale mám špatnou zkušenost s náckama, kteří se na nás nalepili při demonstracích proti těm co po Budějcích napadaj lidi a dělají tu bordel. Na náměstí to ještě šlo, ale jak se vyrazilo směr sídliště Máj, tak obchcávali celej městskej park a Krajinskou ulici. Řvali a dělali bordel už během cesty. Styděla jsem se až kdoví kam s kým to jdu v jednom štrůdlu. To bych už nechtěla zažít. Nakonec policajti chráníli cikány proti nám a když jsem viděla kdo z nich vylezl ven a chtěl se proti nám hájit, to byli všichni ti bezkonfliktní, které znám, které zdravím, chodí do práce a nejsou s nimi žádné problémy. Ale ti kterých se bojí celé město byli schovaní v chodbách s klackama v ruce.

Mimochodem dneska na Lanovce čtyři cikáni obtěžovali syna a jeho přítelkyni, obestoupili je a chtěli mu dát do držky, protože neměl cigára. Dany raději Martině koupil pepřák, protože ona z toho byla hodně rozhozená. 

http://www.ivcrn.cz/prijdte-nebo-prijedte-na-patecni-demo-do-prahy-jiz-tento-patek-16-ledna-2015/

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 12. ledna 2015 19:07
Reakce na 74SLena:

No, v tomhle případě se náckové spíš radostně připojí, bych řekla.

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 12. ledna 2015 21:58
Reakce na ntiti:

Dík. Kéž bych neměla pravdu... 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 12. ledna 2015 22:48
Reakce na barbucha:

Ale jasné...alebo, aby som bola presnejšia, nie celkom islam ako taký, ale jedna z jeho interpretácií....problém však je, že ľudia radi spájajú, z problému "islam"  sa rýchlo stane problém "zmrzlinár Ahmed", ktorý nikdy nikomu nič nespravil, robí orieškovú široko-ďaleko najlepšiu, ale teda je jediným mohamedánom v okolí, tak mu to dáme vyžrať.

Na tému Omar a jeho vrodená pomstychtivosť ako dôkaz vrodenej zlej moslimskej povahy sa, ak dovolíte, vyjadrovať nebudem....

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 00:03
Reakce na unseen:

@Ayuri
Nemyslím si, že je možné tvrdit, že "islám s tím nemá nic společného". I když muslimové říkají, že teroristické útoky odsuzují a nesouhlasí s nimi, z jistého úhlu pohledu nelze popřít, že teroristé jednali v souladu se svatou knihou islámu. V koránu jsou skutečně pasáže navádějící k násilí. Namátkou...

Súra 2. Kráva:
Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je - taková je odměna nevěřících!

Súra 4. Žena:
Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! 

No, to je přesně ten problém.

To, že tam ty pasáže jsou, mě nijak nepřekvapuje. Je to poplatný době, ve který kniha vznikala (a Mohamedovi následnovníci, který to finálně editovali, už soutěžili o politickou moc). Křesťani se chovali úplně stejně. Problém je ale v tom, že Nový Zákon k ničemu takovýmu nevybízí, takže pro moderní křesťany je snadný se od Křižáků, inkvizitorů a dalších jim podobných distancovat a nazývat to pouze historickou zkušeností. To bohužel Muslim tak snadno nemůže, když místo milování bližního svéhošířit víru mečem.

Nejsem křesťan a je to pořád sakra hodně nedávno, co se i "vyspělej Evropan" zachoval jako nepochopitelně krvelačná bestie, ale v tomhle u mě NZ a kultura na něm postavená jasně vyhrává 1:0. A pořád platí a opakovaně se prosazuje společenská norma, že vražda=projev zla.

Když jsem před časem bývala členkou jednoho zahraničního fora, chodila tam i jedna mladá Pákistánka. Milá a hezká holka. Když zabili Benazir Bhuttovou, vyjádřila se tam v jedný diskuzi v tom smyslu, že to je OK, protože ji stejně neměla ráda a měla blbý nápady... Úplně mi zatrnulo a někdo ji tam ihned odseknul, že "blbý nápady" ale přece neospravedlňujou její smrt.

Proto jsem hned v úvodu psala, že se mi stále nedaří si úplně utřídit myšlenky. Pořád důvěřuju empatii, která je přece snad po světě "distribuovaná" bez ohledu na původ, výchovu a životní situaci. Jenže každá ideologie, která byť jen umožňuje výklad, že "některá" násilná smrt je v pořádku, mě děsí. Potom je strašně jednoduchý v pudu sebezáchovy vnímat všechny přívržence jako celek, i když jsem zároveň bytostně proti jakýmukoliv zevšeobecňování. Není to jednoduchý téma.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 00:54

Tohle mě taky oslovilo, je potřeba dočíst až do konce

http://www.postoy.sk/content/robert-r-reilly-benedikt-xvi-mal-pravdu-problem-v-islame-je-teologicky

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 10:51
Reakce na Hoolinkah:

Musím říct, že mi notně zvedá tlak, když pokaždý, když se něco (tedy, ehm, atentát ve jménu islámu) stane, vytáhne se srovnávání s křesťanstvím.

Připadá mi to kapku jako záměrný odvádění pozornosti (teď to nemyslím přímo na tebe, vyrojí se to vždy a všude prostě).

Mluvíme teď o událostech z prosím pěkně, 21. století! Kdy už dávno není zvykem ani pořádat křižácký výpravy, ani upalovat čarodějnice...tedy v tzv. západní kultuře.

To se přece srovnávat nedá! Nebo máme skončit u mého prapředka neandrtálce, kterej ukrad sousedovic předkovi medvědí kůži? U Keltů, kteří se tady začali roztahovat? Nebo naopak o nebohých křesťanech v Colosseu - budeme to teď vyčítat dnešním Římanům?!

Mluvíme o dnešku, kdy je problémem chování muslimů. Tak se toho, prosím, držme.

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 11:14
Reakce na mirajo:

Zajímavé...

Ale potom vidíte výsledky z prieskumu Pew Research, podľa ktorého si približne 84 percent Egypťanov myslí, že odpadnutie od islamskej viery by malo byť trestané smrťou. Ako môžete mať demokraciu v kultúre, ktorá popiera slobodu svedomia? A koľko ľudí v Egypte by súhlasilo, že všetci ľudia boli stvorení ako rovní - ako muži a ženy, moslimovia a nemoslimovia, nehovoriac o moslimoch a židoch? Otázka si odpovedá sama. Teda predpoklady pre demokratický vývoj v ich spoločnosti jednoducho nie sú prítomné.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 11:22
Reakce na barbucha:

Já přece tímhle způsobem nic nesrovnávám. Jen poukazuju na faktory, proč se PATRNĚ ideologie jedný kultury dokázala posunout dál od likvidace nevěřících a hlavně právně a morálně sekularizovat...a proč druhá ne. Pokud budeme řešit ideologii Islámu, je to dost podstatnej detail. SOUČASNEJ Muslim má výrazně omezenjší možnost se od problematických pasáží Koránu distancovat. První protestanti to taky neměli vůbec jednoduchý, zápasili se zparchatělým lidským faktorem, kterej si křesťanskou ideologii jako jakoukoliv jinou doktrínu ohejbal podle vlastních potřeb. Ale stačilo odkázat na to základní, aby podkopali legitimitu toho lidskýho faktoru. A pak znova a znova při každým dalším průšvihu. Dneska už čerpáme z obecnýho souboru morálních hodnot (kterej je ale na druhou stranu formálně nestabilní, protože už se nemá moc o co opřít....kromě zákona), který jsme si ale tak jako tak nevycucali z prstu.

V Islámu od samýho začátku náboženská ideologie a zákonodárná (tzn. vlastně světská) moc splývá v jedno (takže lidskej faktor při vytváření doktrín sehrál zásadní roli) a tím mu zároveň upírá přístup k dalším ideologiím. Proto se nehnula z místa a proto ji z našeho pohledu hodnotíme jako středověkou (=nebezpečnou).

Poukázáním na tohle od ničeho pozornost neodvádím. Alespoň mně osobně tohle přijde jako "jádro pudla."

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 11:39
Reakce na mirajo:

Prečítala som to až do konca a je to obohacujúce pozrieť sa na to očami vedca, ktorý problém islamu skúma.  Vyriešiť to nebude jednoduché a ani krátke ....