Charlie Hebdo

10. ledna 2015 14:50
Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 12:01
Reakce na barbucha:

Barbucha: Musím říct, že mi notně zvedá tlak, když pokaždý, když se něco (tedy, ehm, atentát ve jménu islámu) stane, vytáhne se srovnávání s křesťanstvím. Připadá mi to kapku jako záměrný odvádění pozornosti (teď to nemyslím přímo na tebe, vyrojí se to vždy a všude prostě).

To je takové ...a vy zase bijete černochy!

petra.prvni
Avatar
13. ledna 2015 12:07

Ale problém v miestach, ako je dnes Veľká Británia, nie je počet moslimov – sú veľmi malou časťou populácie, nemali by byť problémom. Jediným dôvodom, prečo to je problém, je to, že tu už nie je nič, do čoho by sa mali asimilovať. Teda ak ste sa prepadli do kultúrneho relativizmu, ktorý je základom multikulturalizmu, nie je už nič, do čoho sa asimilovať. A do tohto vákua prišiel ich dôraz na život podľa ich vlastných pravidiel a inštalovanie práva šaría na ich územiach. Islamisti nie je sú problém; my sme problém. Ak by sme boli zdravou kultúrou, nebolo by to problémom. Potrebujeme obnoviť zmysel samých seba založený na našej viere; a je to naša viera, ktorá nakoniec zaisťuje integritu rozumu. Alvino-Mario Fantini

...to je ale dost nadlouho, abychom obnovovali naši víru, a jaká to vlastně je, že? řečičky řečičky, ale hlavně už identifikujme nepřítele jasně: jsou to radikálové - nějací chudáčkové frustrovaní zfanatizovaní na okraji společnosti (kteří jsou a byli v každé kultuře a náboženství)? nebo je to islám a potažmo všichni muslimové? nebo jsou to islámští radikálové? a kteří to jsou a jak je rozpoznat? proti komu se má vlastně ta naše slavná západní civilizace spojit?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 13:12
Reakce na unseen:

Barbucha: Musím říct, že mi notně zvedá tlak, když pokaždý, když se něco (tedy, ehm, atentát ve jménu islámu) stane, vytáhne se srovnávání s křesťanstvím. Připadá mi to kapku jako záměrný odvádění pozornosti (teď to nemyslím přímo na tebe, vyrojí se to vždy a všude prostě).

To je takové ...a vy zase bijete černochy!

To tedy není. Alespoň ne v tomhle konkrétním případě. Já se ani v nejmenším nesnažím něco falešně ospravedlňovat poukazováním na něco jinýho. Kde to čtete? Nepsala jsem nic ve smyslu "nerejpejte do Muslimů, protože my tu ještě nedávno měli koncentráky," naopak tenhle přístup, kterej pomoh vytvořit celou tu pseudo-liberální multi-kulti bryndu, ve který teď jsme, kritizuju hned v prvním příspěvku.

"Red Herring" by bylo třeba to, kdyby se tu Muslim vytasil s argumentem "a vy jste upalovali čarodejnice". Jenže o tom já vůbec nemluvím. Naopak říkám pravý opak, protože my na to můžeme celkem v klidu odpovědět "ale TEĎ už s tím nesouhlasíme a hrdí na to nejsme a to nás odlišuje." Takovouhle evoluci v myšlení Islám prostě jaksi neumožňuje. A to je hodně blbý, protože tolerance v konfrontaci s kulkou v hlavě za názor prohrává na celý čáře a prohrávat bude, ale vzdávat se jí nechci, jelikož to je návrat zpátky směrem k těm koncentrákům. Tak nějak nevidím světlo na konci tunelu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30546 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 14:31
Reakce na Hoolinkah:

Vždyť píšu, že to není přímo na tebe. Ale je holý fakt, že ty křesťany a bibli a zejména Starej zákon vždycky někdo vytáhne (a taky i teď jsou toho už plný fóra), a ne vždycky v tom kontextu a argumentaci, jak píšeš ty.

Offline barbucha blogger
Avatar
30546 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 14:34

Neobviňujte oběti!

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 14:53
Reakce na Hoolinkah:

Já to myslela spíš obecně...  Ony ty debaty na muslimsko-terostické téma často probíhají v tomto duchu. Oba tábory se vzájemně obviňují ze zločinů spáchaných v minulosti - a dál nic.

Myslím si ale, že takové útoky "ve jménu Alláha" nakonec ubližují nejvíce samotným muslimům. Říká se neházejme všechny muslimy do stejného pytle, většina z nich je mírumilovná, ale po takovém činu to většině lidí půjde těžko. Což je asi to, o co útočníkům šlo. Nejen se pomstít za karikatury, ale i vyvolat v ostatních strach, nedůvěru ve stát, jestli nás dokáže ochránit.

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 15:07
Reakce na petra.prvni:

Ale problém v miestach, ako je dnes Veľká Británia, nie je počet moslimov – sú veľmi malou časťou populácie, nemali by byť problémom. Jediným dôvodom, prečo to je problém, je to, že tu už nie je nič, do čoho by sa mali asimilovať. Teda ak ste sa prepadli do kultúrneho relativizmu, ktorý je základom multikulturalizmu, nie je už nič, do čoho sa asimilovať. A do tohto vákua prišiel ich dôraz na život podľa ich vlastných pravidiel a inštalovanie práva šaría na ich územiach. Islamisti nie je sú problém; my sme problém. Ak by sme boli zdravou kultúrou, nebolo by to problémom. Potrebujeme obnoviť zmysel samých seba založený na našej viere; a je to naša viera, ktorá nakoniec zaisťuje integritu rozumu. Alvino-Mario Fantini

...to je ale dost nadlouho, abychom obnovovali naši víru, a jaká to vlastně je, že? řečičky řečičky, ale hlavně už identifikujme nepřítele jasně: jsou to radikálové - nějací chudáčkové frustrovaní zfanatizovaní na okraji společnosti (kteří jsou a byli v každé kultuře a náboženství)? nebo je to islám a potažmo všichni muslimové? nebo jsou to islámští radikálové? a kteří to jsou a jak je rozpoznat? proti komu se má vlastně ta naše slavná západní civilizace spojit?

Když to vezmeš chronologicky, tak to asi bude ten islám, je z toho všeho nejstarší :-)

Pak to budou ti, kteří islám ve své původní (syrové, netolerantní) podobě šíří a podněcují k násilí (islámští radikální vůdcové, samozvaní duchovní vůdcové, někteří imámové..) a taky ti co tvrdí, že s násilím islám nemá nic společnýho.

A na konci toho všeho najdeš ty chudáčky frustrované zfanatizované na okraji společnosti (kteří jsou a byli v každé kultuře a náboženství), a ještě ke všemu je moc nepoznáš :-P

Proti komu spojit? Islám je ideologie. Chudáčci se blbě hledají. Zbývá ta prostřední možnost. Tlačit na imámy, duchovní vůdce, bohaté arabské státy (!!!) - brát to i přes ekonomiku. Ti by měli ukázat cestu té tzv. umírněné mase, a dál ji umírňovat. No a teroristy, kteří se jako teroristi už projevili, honit a střílet - bohužel, chudáčci nechudáčci.

Obnovení víry.. Ano, ale. Je to velmi ošemetné, k tomu se nedá nikdo nutit. Z mého pohledu není rovnítko mezi zdravou kultůrou a počtem věřících, je to takové trochu katolické pojetí :-). Jinak tedy s článkem souhlasím.

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 15:15
Reakce na Hoolinkah:

"A to je hodně blbý, protože tolerance v konfrontaci s kulkou v hlavě za názor prohrává na celý čáře a prohrávat bude, ale vzdávat se jí nechci, jelikož to je návrat zpátky směrem k těm koncentrákům. Tak nějak nevidím světlo na konci tunelu."

jojo, dost nepříjemně jsi to vystihla

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 15:37
Reakce na kwitek:

"Tlačit na imámy, duchovní vůdce, bohaté arabské státy (!!!) - brát to i přes ekonomiku. Ti by měli ukázat cestu té tzv. umírněné mase, a dál ji umírňovat. No a teroristy, kteří se jako teroristi už projevili, honit a střílet - bohužel, chudáčci nechudáčci."

Jj, islámu by prospěla reformace a teroristy by se měly snažit potírat rovnou muslimské státy, a v této oblasti se snažit spolupracovat se Západem. I když si to nedovedu moc představit...

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 15:47
Reakce na Hoolinkah:

Jojo, souhlasím s Tebou s tím, co jsi psala, že ideové základy islámu jsou prostě někde jinde než ty křesťanské a pak to dělá spoustu problémů, ti ldi z toho jen těžko můžou nějak "ven". A bohužel - pokud my nebudeme chtít couvnout z našich liberálně  humanistických ideálů, tak na to možná dojedem. Ale pokud ustoupíme a půjdem na to nějak jinak, tak to podle mě vůbec nebude dobré. Musíme se spolu nějak naučit žít - ale musí to jít z obou stran ta snaha a právě kvůli povaze islámu je tohle problematické.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 19:42
Reakce na barbucha:

Tak těď jsem se zrovna na toto téma "chytla" s manželem!  Přesně jak říkáš - křižáci a spol.