Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:01

Včera večer jsem se dívala na Google a ty recenze už tam nebyly, ale zůstaly tam fotky v náhledu.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:06

wendulkataktez s tebou souhlasim.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:08

barbucha 

Hele jak už psala MaeGandal, od počítače z bezpečí domova se ty rychlý plošný soudy vynáší velmi snadno, jenže já to prostě neumím. Mám totiž nejen v okolí, ale dokonce i přímo v příbuzenstvu několik osob, o nichž vím, že se nechají zmanipulovat velice snadno a šíří to pak dál. Jako já neumím jako ty jít a říct, jste idioti a zasloužite si zavřít, když vím, že k jejich vystřízlivění by to stejně nevedlo.

Nicméně úplně chápu, že ty z pohledu pamětnice 1968 máš v tomhle ohledu jasno. Mám doma mamku, které tehdy bylo čerstvých 18 a ta tu situaci na Ukrajině vnímá ještě hůř než já. No zrovna tak jsem měla babičku, která ty Sověty u nás vnímala opravdu jako osvoboditele, protože zažila nejen válku, ale za první republiky, když praděda přišel o práci v době celosvětový ekonomický krize, protože ho nějaký dobrák kolega prásknul, že si domů na stavbu baráku z kladenské Poldovky odnesl nějaký kus kovu a byli jen o žebračenkách dokonce hlad. Takže proto já jsem s těmihle rychlými plošnými soudy opatrná. Moc dobře vím, že lidi se dají zmanipulovat a překvapivě snadno bez ohledu na to, zda teoreticky mají nebo nemají přístup k informacím.

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:09

Včera, když jsme šli z práce, tak se kolega rozpovídal o tom, že disidenti zase vylízají z děr a nutí Zemana, aby odešel. A taky, že ho donutili k tomu poslednímu proslovu. Prý mu museli Američani silně vyhrožovat. Měl se na ně vykašlat a říct, co si opravdu myslí.

Za tu válku může EU a taky USA, že k tomu Putina donutili.

Je to jako když násilnický muž zkope manželku do bezvědomí a přitom na ni křičí, že je to její vina.

Offline Lenka22
Avatar
1656 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:10
Reakce na Garfie:

0zero7 Já to nechápu, podnik asi může hodnocení smazat, ale sjíždím to tady na dvou prohlížečích a zmizela i moje hodnocení v nějakých dírách, hotelů, všchno, ne jen velké podniky v Petrohradu a Moskvě. Nic, ani náznak, to musí být nějaký oficiální zásah. 

​Jo, smazal to Google sám.

Online Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:12

Podle ces. rozhlasu Rusko vypnulo stanici Echo Moskvy, nejakou TV stanici a vyhrozuji i dalsim, pokud nebudou informovat v oficialni lajne. Moskevska reporterka rikala, ze se bavila s lidma na ulici a starsi jsou vesmes za Putinem. Pry ty sankce nic neznamenaji, Sojuz se taky uzivil sam a jaky pry meli dobry veci! Taky rikali, ze 20 milionu Rusu zije na nebo pod hranici chudoby, to pry je oficialni statistika, takze jich asi bude vic. Tak si dovedu predstavit, jak maji chytry telefony a super pripojeni na internet.

Offline Lenka22
Avatar
1656 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:16

Kokoska jo, taky jsem to poslouchala. Nejvíc mě dostalo, jak prý stoupá důvěra v Putina. Oni mu věří na slovo.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:17

Bledule Jojo, i takoví jsou mezi námi. Včera jsem podobným žvástům čelila u své kadeřnice - prý proč jsme Putina dráždili, teď se od Ukrajiny musíme distancoval, je to jiná mentalita ..... blablabla. Přišla jsem domu psychicky naprosto zdeptaná a zařekla jsem se, že rozjedu další kolo shánění jiné kadeřnice. On ani ten výsledek není tak zcela dle mých představ.

Offline Lenka22
Avatar
1656 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:18

Kateřina Vodvářková@vodvarkova_k·18 hKolegyni včera lékárnice v Praze odmítla prodat 10 balení Paralenu se slovy: “Mně je jasný, kam to chcete poslat. To vám neprodám.” I tací se najdou.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:21

Lenka22 Ono jim taky nic jinýho nezbývá. Jednak ten dokola omýlaný nedostatek informaci...a jednak-přiznat si, že žiješ celý život ve lži, to vůbec není snadné, drtivá většina raději zavře oči. Strašný to je. 

Hanka H Bledule Já se těchto lidí začínám doopravdy bát. Taky je znám. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:24

Hanka H Lenka22 ja si bohuzel myslim,ze jestli to rychle neskonci tak takovych bude pribyvat.....

U covidu mi taky prislo, ze ze zacatku bylo spojeni a pak kam to doslo.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:24

A Babiše s jeho paní jste viděli? Vypadá navíc jak zmokle kuře. A argumentace: to nemůže nastat, protože by to byla úplna katastrofa, by měla dost nějakou speciální  cenu za logiku. 

https://twitter.com/cfrketx/status/1498781876349243392?t=T_521dKxyprTVQXk3sVlww&s=19

Online Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:27

Garfie tak videli jsme, jaky nesmysly sirili i vzdelani a snad i celkem pricetni lidi o covidu, tak ted holt jedou Ukrajinu. Predtim byly prazdny spitaly, ted neexistujou mrtvi civilisti.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:27

Zarinya no jenže v této chvíli stát obranu proti dezinformacím bere smrtelné vážně.

Navíc se snad ( v rámci vyváženého zpravodajství) nebudou zvát do přímé timu dezinformatori typu Pekova. Ta situace je úplně jiná. 

Online Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:29

continuity ale to, co si mezi sebou povidaji lidi a siri to dal, to nepodchytis. Nikam to nepisou, nikdo je nevysila, ale mor siri.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:30

continuitynemyslim si.Furt bude dost tech co si mysli,ze si na internet muzou psat co se jim zlibi beztrestne.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 02. března 2022 09:44

Kokoska jenže, když se to nebude ozývat v celostátním zpravodajství, dopad bude mnohem menší. Toto jsou důsledky toho, co vláda (ne)dělala posledních 10 let. Když se Babišovi ruské dezinformace hodí do krámu ( volby) a ještě to zesiluje svým aktivitami, ten amplifikacni efekt je značný. 

A zkušenosti například z Pobaltí ukazují, že s tím opravdu lze bojovat, jen je potřeba to dělat pořád a musí se s tím bojovat i na úrovni štátu. Něco mi říká, že se blýská na lepší časy. 

Offline Lenka22
Avatar
1656 příspěvků moje polička 02. března 2022 10:12

z twitteru:

Radim Ivan@radim_politik · 2 hKoncerty Alexandrovců fakt nechceme.

14.5. Praha

15.5. Brno

22.5. Ostrava

Fakt ne. Nevím, kdo je promotér, ale tohle tady fakt nebude. Propaganda ruské agrese a armády.

Offline Lenka22
Avatar
1656 příspěvků moje polička 02. března 2022 10:15

z twitteru, to asi vysvětluje to mazání:

Michal Půr@michalpur·2 hStejně by mě zajímalo kolik má jasně proruský postoj Google společného se skutečností, že jeden z jeho dvou zakladatelů a majitelů se jmenuje Sergej Michajlevič Brin.