Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2021 21:02

Mno, jestli jsem pro vas ruskej placenej troll, tak uz chapu, proc vidite agenty za kazdym rohem. Ta hlaska, ze obchod se zbranemi je legalni byznys, stejne zasluznej jako Billa, je taky dobra. V teto rovine argumentace si dovolim upozornit, ze tajne sluzby bezne operuji na cizich uzemich. Pokud tady budeme za asistence nasi neschopne armady bezne schovavat v municacich zbrane pro ruzne valcici strany, nejspis vyleti do vzduchu i dalsi prekladiste. Na zaver - jsem dlouholeta fanynka Colina Powella, mrk mrk. 

Offline Makara
Avatar
2233 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 21:08

Kan přidávám se k vážným zájemcům. Začínám šetřit.

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 21:22
Reakce na Samara:

 V teto rovine argumentace si dovolim upozornit, ze tajne sluzby bezne operuji na cizich uzemich. Pokud tady budeme za asistence nasi neschopne armady bezne schovavat v municacich zbrane pro ruzne valcici strany, nejspis vyleti do vzduchu i dalsi prekladiste. Na zaver - jsem dlouholeta fanynka Colina Powella, mrk mrk. 

Prosím tě, a kdyby se toto stalo na Americkem území, jak dlouho myslíš, že by trvaly odvetné kroky Colina Powella? 

Tajné služby běžně operují na cizích územích, ale ne úplně běžně tam vyhazují do vzduchu několik hektarů zvrchovaného území. Navíc je to činnost jako taková nežádoucí, a když to dotčený stát zjistí, reaguje dost často velmi neduktlive. 

Já sama nijak extra překvapená nejsem, nicméně adekvátní reakce česka, evropska a asi i NATO je víc než na místě. 

Jen na okraj upozorňuji, že armádu máme sice poměrně málo početnou, ale mnohé její složky mají v zahraničí výborné jméno, s tímto nemá mnoho spolecneho

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 21:25

Samara o "záslužnosti" jsem nepsala nic. že to je legální byznys na tom není pravda konkrétně co?

Online Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 21:45

Dneska litam kolem ruznych zalezitosti, takze tuhle kauzu sleduju jen v utrzcich. Bylo nekde receno, JAK se ti agenti dostali do toho prostoru, aby mohli ten vybuch pripravit? Zaslechla jsem komentar pravnika te firmy, ze pry o doprovod do prostoru nikdo nepozadal. No aby jo, to jako je argument?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 21:56

Kokoska já jsem teda pochopila že tam byli jako zákazníci, ale jestli je tam jako volně vypustili nebo co to znamená, to nevím

Online Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 22:03

Kokoska Detaily samozřejmě známé nejsou. Tohle bude primárně reakce na info z Respektu:

Veřejně deklarovaným cílem jejich cesty byla návštěva muničního skladu ve Vrběticích, kam se dopředu objednali. Každý, kdo chce zařízení z obchodních důvodů navštívit, musí jeho správcům předem poslat e-mail se žádostí, v jakém časovém rozmezí chtějí přijít; v případě cizinců musí dodat i kopie pasů. Čepiga s Miškinem se do Vrbětic objednali e-mailem, který byl podle policejní expertizy zbaven všech metadat. To znemožňuje určit, odkud přesně byl odeslán. (...)

Po krátkém pobytu v Praze Čepiga s Miškinem odjeli na severní Moravu, kde se ubytovali v  menším ostravském hotelu. Povolení ke vstupu do Vrbětic jim provozovatel vydal na období od 13. do 17. října. K výbuchu v muničním skladu č. 16 došlo 16. října v 9:25. Policie zatím nemá přímý důkaz, že do areálu oba muži fyzicky skutečně vstoupili, ale považuje tuto hypotézou za vysoce reálnou.

Tady je ta reakce právníka Imexu

Online Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 22:15

Mags to mi prave uteklo, ze meli byt jako zakaznici. Jsem si rikala, co tam ma kdo courat a skodit a jeste s doprovodem a jak by se asi toho doprovodu zbavili. Ta otazka vlastne zustava - i kdyby to byly osoby opravnene ke vstupu, to je v takovem  miste nechaji bez dozoru?

A strasne, ale fakt strasne me stve Zeman. Cely svet k tomu ma co rict, jen to nase nadeleni drzi hu... usta. To jsem zvedava, co z nej za tyden vypadne.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 22:17

Kokoska no, přesně, já si to nějak představila jako v makru, že tě zkontrolují u vstupu a pak už se tam couráš a přihazuješ do vozíku no to asi ne, ale..  jo no Zemana musejí vzkřísit a připravit řeč, to nějako dobu trvá.

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 22:19

Kokoska To místo je z hledidka ostrahy silene, nepřehledný terén, navíc to delala normální BSka, tedy důchodci.  

Dost výmluvné je, že k dalším výbuchům došlo v čase, kdy tam byl policejní kordon. 

Nicméně, toto je debata na úrovni: kdyby nesla parkem v minisukni.... 

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 22:23
Offline dynda
Avatar
7262 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 22:25
Reakce na Kan:

 Prodej ostrovů  Valdi-private-islands.de

 ostrov: Vatu Vara   rozloha: 1200 akrů   stát: Fidži  cena: 55 000 000 USD  Tichý oceán

​Něco dál od ČR bys tam neměla?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 22:40
Reakce na continuity:

viktorka_od splavu 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 22:41
Reakce na continuity:

Kokoska To místo je z hledidka ostrahy silene, nepřehledný terén, navíc to delala normální BSka, tedy důchodci.  

Dost výmluvné je, že k dalším výbuchům došlo v čase, kdy tam byl policejní kordon. 

Nicméně, toto je debata na úrovni: kdyby nesla parkem v minisukni.... 

​no počkej nevim jak ostatní ale já to teda nemyslela tak, že "mohla si za to sama" - spíš, jak je možný aby se jen tak courali nějací agenti po muničním skladu?!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 22:51

viktorka_od splavu pokud vím, tak firma, která tam skladovala ty zbraně měla prostory pronajaté.

Takže tam pustili někoho, kdo šel do prostor, které nepatřil firmě, která areál spravuje.

Kdybys hlídala sousedům dům a přišel chlap s povolením od majitelů , že tam muze  vymalovat, taky ho tam pustíš. Protože to není tvůj dům a jemu to majitele povolili.

Fakt netuším jestli to takhle nejak mohlo být, jen fabuluji.

Čertvi, kdo a jak jim v tom pomáhal.. A jak ten vstup zařídili. Ale nějak to udělali.

Navíc jsem někde četla, že tam mohli vejít ještě i nějakým dalším vstupem.

A zase, kdo by jim bránil, když šli do prostor, které měla pronajaté jiná firma.

Zkontrolovali oprávnění a pustili je. Asi. Možná, snad.

Nicméně faktem zůstává, že pokud s tím takhle ti dva šašci vylezli a přiznali to, v situaci, kdy hradní ruský Šváb leze Putinovi do zadku, to musí být ne na 100, ale na 1000 % jisté. Myslím, že není pochybnost, že je to tak, jak rozvědky a a policie řekli. 

Online Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 23:11

Kokoska No to je otázka, jak pak ta samotná akce proběhla. To se asi nikdy nedozvíme. Mohli to tam jít napřed jen okouknout nebo pokud se tedy na tu ohlášenou návštěvu nedostavili, tak třeba jen testovali, jaký tam vlastně mají nastavený bezpečnostní opatření a provedli to jindy/jinak. Navíc podle Bellingcat tady nebyli jen oni dva.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 06:10

tak Hamacek udajne nejel pro sputnik, ale resit vyhosteni diplomatu jen to nemohl jeste zverejnit.. tak i bych tomu verila

shrnuti v v hospodarkach

ad Zeman - za me uz tu hranu velezrady  prekrocil davno. mel by jit k soudu

Online Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 07:01

viktorka_od splavu díky za odemknutí. 

No já to Hamáčkovi moc nevěřím, mlžil o tom, kdy se to dozvěděl, vyhoštění řešil s velvyslancem již ve středu a Babiš kolem té jeho cesty taky kroužil a nechtěl to moc komentovat... a moc si nedovedu představit, jak měl tento "zastírací" manévr fungovat. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 07:01

viktorka_od splavu dobrý články