Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 13:53

Teď bylo na ČT24 velmi zajímavé povídání o Vrběticích. Dopojučuji Samara i případným dalším,  kdo si myslí, že se zas tak moc nestalo. O tom, co se nestalo jen velkým štěstím. O tom, kam až to lítalo. O evakuacích. O lidech, co dodnes nemůžou ke svému majetku. Atd atd.
Ale třeba i o tom, jak areál býval volně průchozí.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:08
Reakce na continuity:

A666 piráti chtějí rozpustit sněmovnu. A s tím bych teda i souhlasila. 

​to se ale bohuzel nestane. Spolu+Pirstan = 68 + ksc (nevime, jestli by byli pro rozpusteni) = 83 + spd (ti by asi pro byli) = 102 + je tam 6 nezarazenych, u tech ale pochybuju, ze se budou chtit pripravit o 5-6 mesicnich prijmu, protoze vedi, ze ve Snemovne uz konci. Takze nam stale chybi 18 hlasu, cely klub socdem ma 14 clenu a ti taky vedi, ze jsou od rijna nejspis bez mandatu. A pak uz zbyva jen ano

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:14

A666 no spíš to není úplně reálné, musí se to stihnout nejpozději 3 měsíce před termínem voleb a potřebují k tomu ústavní většinu. 

Po sobotě se teda spousta věcí změnila, si rozložení sil. Babiš vypověděl poslušnost Zemanovi, já bych ve stávající situaci vyčkala alespoň pár dní, co se ještě najde a jak se to utrepe. Ono možná vzniknou i nějaké další argumenty. 

Jinak bych Hamackovi za to, že v této situaci dovolil odvolat ministra zahraničí ( je mi jasné proč to mel udelat), nejraději zakroutila krkem. Poradny diplomat nám chybí jako sul

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:17

razorblade jj, teď to píšu. Úplný souhlas, neprojde to. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:18
Reakce na continuity:

A666 no spíš to není úplně reálné, musí se to stihnout nejpozději 3 měsíce před termínem voleb a potřebují k tomu ústavní většinu. 

Po sobotě se teda spousta věcí změnila, si rozložení sil. Babiš vypověděl poslušnost Zemanovi, já bych ve stávající situaci vyčkala alespoň pár dní, co se ještě najde a jak se to utrepe. Ono možná vzniknou i nějaké další argumenty. 

Jinak bych Hamackovi za to, že v této situaci dovolil odvolat ministra zahraničí ( je mi jasné proč to mel udelat), nejraději zakroutila krkem. Poradny diplomat nám chybí jako sul

​Taky bych mu nejradši zakroutila krkem (a souhlasím s tím, že nejspíše všechny ty akce z posledních týdnů byly snaha to zamést a šli s tím ven až když museli), ale nějak mi přijde, že známé zlo je momentálně lepší varianta než co by tam dosadil Zeman (a ten by předčastné volby teď fakt nevyhlásil) - třeba takový Klaus (jedno kterým) by tam určitě nemohl chybět

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 15:12

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/rusko-diplomate-vrbetice-agenti-vypovezeni-diplomatu-moskva-cesko-petr-kolar_2104191450_eku

mluví mi z duše. Vzhledem k tomu, že je to kariérní diplomat, argument: vidíš to moc zjednodušeně, opravdu neobstoji. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 15:29

tak tady už mám částečnou odpověď, jak dlouho o tom věděli

Offline Kan
Avatar
6926 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 16:17
Reakce na dynda:

​Něco dál od ČR bys tam neměla?

​Tak kdyby na planetě Ceres tekla voda... (vtip)

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 16:57

Via Čeští elfové.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 18:44

Tak já se v očekávání dalšího vývoje na lince Praha-Kreml třesu na tiskovku a oni nám oznámí, že Vítové si mohou blahopřát! 

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 20:07

Karoleena no teď to čtu. Já jsem tak nasrana!

menim názor, je potřeba alespoň odvolat vládu, okamzite. Horší to uz byt urcite nemuze a alespoň dá CR civilizovanému světu najevo, že ty kolaboranty nepodporuji všichni. 

Offline Liesel
Avatar
1435 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 08:29

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 11:25

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/poslankyne-kritizuje-babise-co-jineho-je-statni-terorismus-nez-vrbetice-151299
Ten nápis Velezrada, jako fakt? Já viděla fotku a myslela, že to je fotomontáž. Hustý.

Offline Liesel
Avatar
1435 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 11:41

Sweet Potato já se dnes podívala na Ovčáčkův Twiter ... to je asi na 10 zelených smajlíků, tak se jen divím, že na něj není podáno tresní ozámení. Hláška, že "kdo hlasuje pro opozici, hlasuje pro válku"  mi přijde hodně za hranou

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:51

Právě jsem zjistila, že ty explodující sklenice z IKEA jsou "Made in Russia".

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:56
Reakce na continuity:

Právě jsem zjistila, že ty explodující sklenice z IKEA jsou "Made in Russia".

Offline mitford sister
Avatar
1379 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:04

continuity hehe

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:55

A666 

Já teda souhlasím s Kalouskem:

"S ohledem na nevypočitatelnost a svévoli prezidenta republiky s sebou vyslovení nedůvěry vládě určité riziko jistě nese. Obecně platí, že žádná situace nikdy není tak strašná, aby nemohla být ještě horší. "

Ale: https://www.forum24.cz/kalousek-opozice-nema-pravo-nekonat-musi-jasne-vyslovit-neduveru-vlade-buranokracie/

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 15:11
Reakce na continuity:

Právě jsem zjistila, že ty explodující sklenice z IKEA jsou "Made in Russia".