Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:22

Sweet Potato přesně!

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:35

Sweet Potato Též bych podepsala.

A jednou jsem s panem Kalouskem jela taxíkem, heč. 

Jela jsem z domu někam na Letnou, při hovoru s taxikářem vyšlo najevo, že je to Kalouskův dvorní taxikář, a pak se mne zeptal, jestli tolik nepospíchám, že by ho zrovna nabral, teď před chvílí že si volali, je to po cestě a jede stejným směrem, aspoň poznám, jaký je to fajn člověk. A někde na Pankráci jsme ho přibírali, seděl se mnou vzadu, byl moc milej, dostala jsem i vizitku . A mluvili jsme o rodině, vnoučatech, o sirupu proti kašli, no úplně normální pokec.

A když jsem vystoupila, měla jsem z toho celý den druhý vánoce

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:41

Jennyfor věřím. Já se chystala na pivo s Kalouskem, až bude v Brně (teda ne jen já a on, ale jak dělá ty akce), ale pak mi to nevyšlo a ani v podstatě nevím, jestli se to uskutečnilo. Myslím, že on je fajn chlap. A jeho humor mi sedí.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:45

Sweet Potato  Dobře to napsal.

Online Sweet Potato
Avatar
34811 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:10

Jennyfor Oooo! Já si jednou ťukla (Vdovou C.) s knížetem. Ale vizitku mi nedal.

Torrah  Prý zas piva budou, až to půjde.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:25
Reakce na Sweet Potato:

Kokoska Jo a Lidl má přece ta vejce od českých slepic, co emigrovaly za lepším do Polska

​že Tys koukala na G. Ramsaye, jak Angličané v Maďarsku chovají z anglických vajec vylíhnuté anglické krůty?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:26
Reakce na Sweet Potato:

viktorka_od splavu V přímém přenosu mi to mimo nepřišlo.

​jeste k te pranici, ja tedy souhasim s Kubitou/HN/ bohuzel neumim dat jen link

Ve sněmovně se ve čtvrtek poprali poslanci. Za pokřiku "Nechte mě mluvit, jsem zástupcem lidu" se vrhl ke stolku v tu chvíli předsedajícího sociálního demokrata Tomáše Hanzela bývalý člen SPD dnes nezařazený patriot a nacionalista Lubomír Volný. 

Tak zaprvé je třeba přibrzdit s tím "zástupcem lidu". Poslanec Volný představuje jednu dvousetinu sněmovny, tedy teoreticky zastupuje nějakých padesát tisíc občanů. Reálně je to ale 3 715 voličů, kteří mu dali před třemi lety na Karvinsku hlas. To není zase tak velká síla, aby se kvůli tomu muselo používat násilí ve sněmovně.

Na druhou stranu, přiznejme si, že v naší společnosti (stejně jako v jiných) je nějaký podíl tupců bez schopnosti kontroly nad svými emocemi a pan Volný je jistě jejich vhodným reprezentantem. Ale pokud bych jich měly být jen necelé čtyři tisíce, tak je to ještě docela dobré.

Hlavní chyba se ale stala ještě před samotnou strkanicí. Předsedající Hanzel z ČSSD nějak nedokázal snést, že o něm na plénu Volný říká, že se o něm na severu Moravy mluví jako o "desítce". Těžko říct, jestli to znamená třeba deset procent ze zakázek, nebo něco docela jiného, Hanzel to nicméně nevydržel a Volnému vypnul mikrofon. A následovala pranice. 

Za tu bude Volný v úterý nejspíš potrestán (může to být pokuta až do výše jednoho jeho platu), ale trestuhodné je i ono vypnutí mikrofonu. Ve sněmovně zaznělo a jistě ještě zazní mnoho pitomostí, je to ale zároveň přesně to místo, kde se s nimi mají utkávat argumenty. Kde jinde než ve sněmovně mají být lži, nesmysly a zvrácenosti utlučeno ve férovém souboji fakty a ideemi, které jsou společnosti užitečné?

Když se téhle soutěži pravd vyhýbáme vypínáním mikrofonů, jak pak máme poznat, kdo vlastně vyhrál? 

Předsedající Hanzel je možná oběť buranství a primitivismu jednoho z poslanců, zároveň je ale viníkem mnohem vážnějšího prohřešku. Ne proti jednacímu řádu, ale proti demokracii.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:19

Jsem v mé bublině jedna z mála, která nejezdí nakupovat do Německa. Zdá se, že pokud to projde, nic jiného mi brzy nezbyde. Mmch, to se bude smět, vozit si domů zahraniční potraviny z německého Rewe nebo zas obnoví celnice a napaří mi aspoň DPH?

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:40

Mirka Neprojde... ale zkusili to teď, zkusí to nějak jinak znovu.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:42

viktorka_od splavu vypnuti mikrofonu je jedina moznost, kdyz dotycny u pultiku mele mimo tema. Viz Pikal a Babis :)

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:44

andulka01 Neprojde, no, jen jsem si říkala, co bych asi dělala. Mmch koho taková pitomost napadla, teď, kdyby to bylo před 30 lety, tak bych měla pochopení. Jsme v EU, globalizace na každém kroku a my si nebudeme moct (kdekoliv) koupit zahraniční zboží.

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:47

Mirka Tomana s Babišem to napadlo, dycky budou hledat cestičky jak nás ještě víc vojebat. Akorát to prodali SPD jako báječnej patriotickej nápad. Dyť ta šaráda s hlasováním mluví za vše

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:50

Že kvoty na potraviny napadly "chytré" hlavy v SPD se nedivím, že to ale získá podporu a projde hlasováním, to mě teda ve snu nenapadlo!

Online Sweet Potato
Avatar
34811 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:50

viktorka_od splavu Jasně, bylo to osobní. Ale Volný začal už předtím, zvracení do huby a tak. 

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:53

notna Hlasovalo komplet ANO (teda bez jednoho, všechna čest). Naprosto si nedělám iluze o tom, že to tak úplně z pera SPD nebude. 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:07

andulka01 ten poslanec SPD, kterej s tim navrhem prisel loni jako prvni, je od nas a je to v podstate takovej hodnej pan, kterej se v SPD ocitnul celkem omylem jen proto, ze se boji uprchliku. je dost ovlivnitelnej a nektery lidi to vedi. tady poslouzil trochu jako uzitecnej blbec.

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:31

razorblade Takže to nebylo až tak jen z jeho hlavy? No, hlavně že je to takovej hodnej pán... Je mi smutno z toho.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:41

andulka01 daval to dohromady s nejakou poslankyni z ano a motivovalo ho "pomoct tem nasim zemedelcum"... kdo ho do toho namocil ale nevim. ja si to teda pamatuju dost mlhave, ale oni mu to nejdriv cely zdrbali a pak najednou ze to min zemedelstvi prepracuje a vzniklo z toho vlastne temer to samy, co tehdy navrhoval

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 00:17

barbucha eště mi řekni, že mám buržoazní chutě, a dávej na sebe pozor!

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 00:30

razorblade no, za mých mladých času se říkavalo: iniciatívny blbec je horší než triedny nepriateľ. 

rak mi to pán připomněl.