Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 06. října 2019 10:56

Sweet Potato 

Ty mě děsíš. Ale souhlasím s Torrah že to neodráží skutečnej stav, taky ty všeliký zveřejňovaný průzkumy pokládám z velký části jen za snahu ovlivnit nerozhodnutý.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 06. října 2019 12:51

continuity Zlíňákům jsem tu petici poslala a jejich reakce byla "no jako vtip dobrý" (kyselý úsměv)

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 06. října 2019 12:53

barbucha Ovlivňování výsledky průzkumů je nepopiratelné, ale funguje hlavně těsně před volbami. Každopádně, Trikokokotlóra tu je a je nebezpečná.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 06. října 2019 13:10

Sweet Potato 

To je.

Na druhou stranu - mám pocit, že my máme před volbama tak nějak imrvére

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 06. října 2019 14:45

tenhle článek je hodně zajímavé čtení.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 06. října 2019 21:02

Torrah to je vyborny. smutny, ale do puntiku presny. jen bych jeste rada vedela, jak z toho ven..

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 07. října 2019 00:06

barbucha  blby je, ze politickou stranu, ktera by takto argumentovala, by neslo brat vazne... 

klause jr. nemuzu ani citit, obavy povazuju za opravnene, ale toto nebude cesta, jak se mu postavit... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 07. října 2019 12:05

nolita 

Já tím taky nemínila cílit na normální lidi, ale na voliče, který slyšej na podobný bláboly z opačný strany... ty, který se nechali ovlivnit vylhanou propagandou jak v zastupitelskejch, tak prezidentskejch volbách - ty, který nenáviděj "elity". Je jich dost... a mezi takovejma Klaus jr. loví.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. října 2019 12:17

barbucha "Nenávist" k elitám u nás nefunguje, na Babišovi jeho miliardy prostýmu lidu nevadí a VK ml. se odjakživa profiluje jako učitel, PORG neni škola pro dětičky zbohatlíků, která někomu může vadit. Trikolóra je SPD pro lidi s maturitou holt, populizmus je naprosto evidentní, narozdíl od Okamury, kterýmu jeho radikálnost nevěřim a SPD považuju za jeho podnikatelskej projekt, bohužel musím říct, že Klausovi jeho deklarovaný názory věřim, ten program je úplně autentickej a perfektně cílenej, bohužel...že bych se bála zkázy demokracie, to se teda opravdu nebojim, stejně jako v debatě ve vedlejším vlákně.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 07. října 2019 12:32

Mutziputzi 

Zkázu demokracie nezažiješ, resp. půjde to krůček po krůčku - nevšimneš si. Prostě ti ty svobody kapku vosekaj... a nemusí to bejt jen Klaus nebo jinej politik, dyk to funguje už teď: se podivej na to obecný třeštění ve jménu politický korektnosti třeba, kdy už taková svoboda projevu prakticky mizí. 

Nenávist k elitám naopak funguje velmi dobře. To, že Babišovy miliardy jeho voličům nevaděj, je zázrak jeho PR (navíc on k elitám nepatří, ani se k nim - veřejně - nehlásí, je to miliardář lidovej ). Každej jinej je zloděj (však i na tom si přece postavil politickou kariéru!), každej podnikatel je zloděj... nebo bere tučný prachy od Sorose! Ty nevidíš, jak tady sůl země závidí každýmu i nos mezi vočima?! A co teprve taková zdegenerovaná šlechta... si nepamatuješ, jak to tehdy využil Zeman a jak mu pepíčci nadšeně tleskali? To není nenávist k elitám?  A Pražáci - lehkoživky který v životě nepracovaly a vytahujou se na ostatní dělnej lid?! A intelektuální kavárna, jednoznačný povaleči k ničemu?

Tak prosimtě

Ale to je fuk, já mám největší obavy z juniorovejch názorů na EU resp. z vystoupení odtamtud. To by byla naprostá tragédie. A bohužel, jako slušnej demagog ty svoje voliče k tomu referendu dotáhnout může...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. října 2019 12:41

barbucha Všechno zmíněný si pamatuju, ale všechno funguje na úzkej profil dle mého, já jsem přesvědčená, že potenciál Trikolóry nepřesahuje 10%, pakliže vůbec 5.  Ty příklady co zmiňuješ, to  neni nenávist k elitám, všechno pramení z polarizace společnosti, kterou má na svědomí hlavně Zeman, ale bohužel taky odpůrci Babiše, který jako zoufalí lidé dělaj zoufalý věci, je to celý hysterický a k ničemu to nevede, teoreticky by teď měl přijít ten třetí, kterej se směje, když se dva perou, Václav si myslim přesně na tohle aspiruje, ale nerada bych se pletla v přesvědčení, že ani on na to nemá.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 07. října 2019 12:52

Mutziputzi 

doufám, že na to nemá! To neni ten třetí kterýho potřebujem.

Jinak ať to nazveš jak to nazveš, polarizace nebo nenávist k elitám - když se podíváš na hlas lidu v debatách (moc nedoporučuju), je to v konečným důsledku jedno a to samý, slovíčkaření netřeba. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 07. října 2019 12:57

Mutziputzi ta nenávist k elitám bohužel funguje, přesně jak píše barbucha . To jen my máme kliku, že se pohybujeme v relativně příčetné sociální bublině. Zkus vyjet někam za Prahu a sednout si do normální hospody. Tam opravdu lidi nezřídka věří tomu, že davy na Letné byly zaplacené (každej doopravdicky zná někoho, kdo tam jel autobusem a dostal za to stovku), že Pražáci se mají jako prasata v žitě, berou velký peníze a chodí si na devátou sednout do kanclu. A co teprve ty neziskovky, to je jeden velkej bordel a musí se to platit z daní nás poctivejch.. A takový názory mají i lidi, do kterých bych to vůbec neřekla. A taky to je plíživý a pomalu se to šíří mezi lidem. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. října 2019 13:01

bram Ale to neni nenavist k elitam tohle, to je "my a oni", mas pocit ze prazaci, kavarna, obecne nevolici Babise a Zemana jsou vnimani jako elity? Vubec ne

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 07. října 2019 13:06

barbucha

jo, to chápu, kdo by měl být cílovka, já to myslela spíš tak, že si neumím představit, že bych volila politickou stranu, která bude takto argumentovat, protože to ve skutečnosti není nic, co by mělo druhého diskreditovat... tak leda, že by teda vznikla pol. strana, která by se toho ujala a žádné jiné ambice neměla :-) 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 07. října 2019 13:11
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Všechno zmíněný si pamatuju, ale všechno funguje na úzkej profil dle mého, já jsem přesvědčená, že potenciál Trikolóry nepřesahuje 10%, pakliže vůbec 5.  Ty příklady co zmiňuješ, to  neni nenávist k elitám, všechno pramení z polarizace společnosti, kterou má na svědomí hlavně Zeman, ale bohužel taky odpůrci Babiše, který jako zoufalí lidé dělaj zoufalý věci, je to celý hysterický a k ničemu to nevede, teoreticky by teď měl přijít ten třetí, kterej se směje, když se dva perou, Václav si myslim přesně na tohle aspiruje, ale nerada bych se pletla v přesvědčení, že ani on na to nemá.

​možná bych měla přece jen trochu větší obavy, co z klause jr. ještě bude, ale jinak souhlasím do puntíku, včetně toho o polarizaci společnosti...

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:11

Když si člověk myslí, že už ho nemůže nic překvapit, přečte si tohle

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:27
Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:57

bram tak pan doktor Zima nemůže už překvapit snad ničím

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 09. října 2019 07:59

Já chápu, že je školství podhodnocené a že každá koruna je dobrá, ale tyvole nemohli si najít nějakého míň kontroverzního partnera? To už mohli uzavřít partnerskou smlouvu s Agrofertem, to by vyšlo nastejno..