Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:48

barbucha Proč by to měli vylučovat, snad musí bejt štonc svrchovaně rozhodnout podle svého vědomí a svědomí ne, stejně tak může každej kompetentní a příslušnej jinej ne?

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:59

Mutziputzi 

No já nevim... kdyby si byl svýma závěrama (a předchůdce) tak jistej, vyloučit by jakejkoliv zvrat snad měl. Přece to neni na nějakým svědomí nebo jak se vyspí, ale na zákonu.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 13:01

barbucha no a tim příslušnym se přece řídil, ne?

Offline RoSa
Avatar
8187 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 13:33
Reakce na barbucha:

Páč Bureš teď ví že nebude muset čekat na nějakou pofiderní milost, pročež už dědka nepotřebuje. Čímž je řečenej dědek tak akosi ze hry...

​no a co ty čínský půjčky?

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 13:37

Mutziputzi 

Hele zjevně nejsem jediná, kdo má určitý pochybnosti vo těch našich ctěnejch zástupcích.

https://www.respekt.cz/politika/zahada-zastaveni-pripadu-capi-hnizdo?fbclid=IwAR38Zhmi7EODf3uyngdBi2l0ty24sNh3OU_fezWg0ATsTGDQr6T_I1JYeJs

RoSa 

Ty s tím nemaj nic společnýho, zaplaťpámbu. Těch ho nikdo nezbaví

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 13:43

barbucha z toho Tvého citátu mi vychází, že nechtějí být "úřad následné chytrosti", jak tomu my říkáme. Jinými slovy přihlíží k možnostem výkladu v době podání žádosti.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 13:51

Mirka 

Ale zároveň připouští t.j. nevylučuje možnost nesprávného posouzení... mně se to zdá vyhýbavý až alibistický.

Ale záleží, kdo se jak na to dívá, samozřejmě

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 13:52

celkem se ztotožňuju s komentářem taberyho ... a erazím mě teda moc nepřesvědčil, musím říct

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 14:00
Reakce na barbucha:

Mirka 

Ale zároveň připouští t.j. nevylučuje možnost nesprávného posouzení... mně se to zdá vyhýbavý až alibistický.

Ale záleží, kdo se jak na to dívá, samozřejmě

​konkrétně tohle za alibistické nepovažuju, v podstatě říká, že pokud se během určitého období vyvine / zpřesní definice určitého pojmu, nelze po nikom chtít, aby takový posun definice na začátku očekával a choval se podle toho... čili to nesprávné posouzení by bylo až na základě pozdějšího vývoje ... to je celkem standardní i fér...

nic to nemění na tom, že jinak mě to vysvětlení nepřesvědčilo... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 18:48

Offline andulka01
Avatar
10653 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 20:15

Eman podepsal další vlnu EET, níže reakce v diskusi. No, takhle to prostě bude:

v článku jsem se nedozvěděl, od kdy by to mělo začít platit. každopádně my, řemeslníci trošku to edpodnikatelské prostředí narovnáme. neumětelové, absolventi zbytečných škol, policajti, úředníci-připravte si peněženky. nejen že budete muset počkat, až uděláme melouchy pro přátele a známé, ale taky si řádně připlatíte, což nás těší. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 22:20

andulka01 to pan řemeslník nemusel čekat na EET, mohl (škodolibě) odvádět daně dávno.

Offline andulka01
Avatar
10653 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 22:43

Mirka Nemyslím si, že by většina řemeslníků daně neodváděla. Všichni co znám, normálně fakturují. EET je čistá buzerace.

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 22:50

andulka01 nevím, jestli většina, ale téměř všichni, co pro nás za posledních cca 20 let pracovali, pronesli onu magickou větu - paninko, bude to s účtem nebo bez?

Online continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 23:53

crazydaisy na Slovensku to potrebuji/ chci s uctem, protoze tam platim dane... a sehnat remeselnika, ktery to udela rychle a fakturu je prakticky nemozne. Loni se delala vec za 500 euro a ja nemela blocek ani za material.

Maliri, topenari, ruzne firmy, vsechno jedno. Jedini snad stahovaci neco dodali bez reci. 

Online continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 23:58

andulka01 souhlasim s tim, ze eet nepomuze 100%, ale treba na Slivensku jsou registracni pokladny v maloobchode povinne pres 20 let. Kdyz jsem se pred 12 lety prestahovala sem a zjistila, ze ucet psany perem je bezna vec, celkem mi padaly oci z dulku. Eet je na diskuzi, ale ucet tuzkou na ubrousku je preci jenom malo. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 01:04

crazydaisy 

Chtěla jsem napsat, že mám stejnou zkušenost, ale pak jsem si uvědomila, že ne tak úplně. Někteří, mladší, řešili hypotéky a najednou potřebovali taky vykazovat příjmy

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 08:36

andulka01 reagovala jsem na toho přispěvatele, nehodnotila jsem řemeslníky obecně.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 08:37

continuity Náležitosti účetního dokladu podle zákona o účetnictví stačí. Klidně na ubrousku.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 08:45
Reakce na andulka01:

Eman podepsal další vlnu EET, níže reakce v diskusi. No, takhle to prostě bude:

v článku jsem se nedozvěděl, od kdy by to mělo začít platit. každopádně my, řemeslníci trošku to edpodnikatelské prostředí narovnáme. neumětelové, absolventi zbytečných škol, policajti, úředníci-připravte si peněženky. nejen že budete muset počkat, až uděláme melouchy pro přátele a známé, ale taky si řádně připlatíte, což nás těší. 

​Pán je dle mého pablb, hrozný kecy, jemo konkrétně to přeju. EET by mi z principu nevadilo, kdyby ovšem obsáhlo všechny typy plateb, takhle je zcela k hovnu.