Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. července 2018 14:09

Mě dost pobavilo, že Bureš se s Malou hodlá sejít, aby mu vysvětlila/obhájila tu diplomku, a podle výsledku se zařídí... To je celkem dobrej tah, využitelnej i v jinejch případech: takovej soudce by se měl před procesem sejít s podezřelým, a podle toho, jestli se přizná nebo ne, vynést rozsudek  

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. července 2018 16:25

barbucha Ty fakt tu hůl na psa najdeš ve všem...co bys mu jako doporučila? V novinách píšou žes vobšlehla diplomku, pocem, za flígr a nazdar, nezajímá mě tvoje vyjádření? BTW kdyby to správně odzdrojovala, nemůže říct nikdo ani popel, tim jí nehájim, ale v teoretický části diplomky toho  v 90% případů fakt moc novýho nevymyslíš...

Online slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 08. července 2018 17:04

barbucha som nevedela, že diplomovka sa obhajuje viackrát

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. července 2018 17:53
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Ty fakt tu hůl na psa najdeš ve všem...co bys mu jako doporučila? V novinách píšou žes vobšlehla diplomku, pocem, za flígr a nazdar, nezajímá mě tvoje vyjádření? BTW kdyby to správně odzdrojovala, nemůže říct nikdo ani popel, tim jí nehájim, ale v teoretický části diplomky toho  v 90% případů fakt moc novýho nevymyslíš...

​Mutzi, nevymyslíš, ale to neznamená, že si ulehčíš práci a slovo od slova přepíšeš celé stránky z učebnice/jiné práce byť bez zvýraznění přímých citací (ono teda i přímo citovat xy stránek z jednoho zdroje je dost pofidérní a minimálně u nás by to teda fakt neprošlo.......).

teorie by měla být o tom, že si nastuduješ více zdrojů a následně teorii shrneš/ přeformuluješ - prostě znovu podáš vlastními slovy ve zkrácené formě s vypíchnutým tím nejdůležitějším pro Tvou práci. Což je taky důležitá součást práce (umět pracovat se zdroji a to, co se z nich dozvím pak přeformulované a ve zkrácené verzi znovu sepsat). Ano, její diplomka není plagiát ve smyslu, že by obšlehla výsledky, ale ok to také není, poršuje to minimálně citační etiku a dneska už by to absolutně neprošlo (ono to nebylo přípustné ani dřív, ale nebyly nástroje na to, jak to kontrolovat) - dneska by to odhalil antiplagiátorský program před odevzdáním a vedoucí by to studentovi hodil na hlavu........

No a závěrem - Malá se fakt nemá jak obhajovat, to, že kus své závěrečné práce prostě opsala je fakt. To se obhájit nedá, maximálně si tak sypat popel na hlavu.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. července 2018 17:56

A666 Dekuji za informaci, diplomku jsem s dovolenim taky napsala 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. července 2018 18:01
Reakce na Mutziputzi:

A666 Dekuji za informaci, diplomku jsem s dovolenim taky napsala 

​Tak pak asi víš, že opsat 11 stran doslova do teorie není zrovna košer, ne? Lhostejno, zda to je správně označené jako přímá citace (v lepším případě) anebo ne. Přičemž zrovna humanitní vědy se teorie přeformulovává rozhodně snadněji, než když máš rovnici a k tomu dva řádky vysvětlení a zase rovnici

BTW z každého porovnání antiplagiátorským programem vyjede protokol, kde je jasně uvedeno a zvýrazněno co se shoduje s jakým zdrojem, stačí si ho vyžádat - pak není třeba se spoléhat na informace v médiích.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. července 2018 18:08

A666 Znám i takový typy, co když to (jenom velmi mírně) přeženu u diplomky pouze vyměnili titulní stranu, zbytek plagiát, spíš kopie je přesnější...nedělejme si iluze

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. července 2018 18:11
Reakce na Mutziputzi:

A666 Znám i takový typy, co když to (jenom velmi mírně) přeženu u diplomky pouze vyměnili titulní stranu, zbytek plagiát, spíš kopie je přesnější...nedělejme si iluze

​Mutzi, ano, proto se taky rozšiřují antiplagiátorské programy, kdy jimi musí projít každá odevzdávaná práce. Nicméně to, že někomu prošel takhle extrémní plagiát neznamená, že to obšlehnutí co provedla malá je ok.......Ono se to navíc dneska už na ty lidi může kdykoliv vynořit, stačí, aby měl někdo potřebu si je proklepnout (napžíklad když se objeví ve veřejné funkci).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. července 2018 18:15

A666 Já ani náhodou netvrdim, že je to v pořádku. Tvrdím pouze to, že opravdu originálních a kvalitních diplomek je fakt hooodně málo, Malá má tu smůlu, že se nechala uvrtat do resortu kde se tohle lautr netoleruje, IMHO je snad ještě horší její vzdělání, absolventka pofidérní školy ministryně, to je šílený.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. července 2018 22:34

Mutziputzi 

Ale dyk mně nejde o nějakou pitomou diplomku. Spíš o to vyjádření, že se s ní hodlá sejít za účelem vysvětlení, jestli ji opsala nebo ne. Čeká snad někdo, že se mu, když se jí přísně zeptá, v slzách přizná? Stejně jako chycenej zloděj, neřku-li vrah?  Proto mě napad ten soudce... to je vše.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 09. července 2018 16:00

Tak jsem se právě podívala na kus tiskovky, kde T. Malá obhajovala svoje diplomky  Ta argumentace, tahle osoba na pozici ministryně spravedlnosti?? To je fakt absurdní...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 09. července 2018 16:14
Reakce na Tulipe:

Tak jsem se právě podívala na kus tiskovky, kde T. Malá obhajovala svoje diplomky  Ta argumentace, tahle osoba na pozici ministryně spravedlnosti?? To je fakt absurdní...

​Taky jsem na to docela zírala, je to absurdní. Citační pravidla a etika co se týče přímých citací a kopírování textu fakt nebyly před 15 lety jiné než dnes, akorát to tehdy šlo hůře odhalit...... Osobně bych to tipla tak, že jí dal diplomku školitel pro inspiraci (aby viděla, jak se to píše) a ona prostě obšlehla teorii co se jí hodilo (tady by jí nezachránilo ani přímé citování, protože teoretická část jedné diplomky fakt těžko může sloužit jako zdroj pro teorii jiné diplomky). Co mě zaráží je, že si toho nevšimnul její školitel (doufám, že to příslušnáf akulta bude řešit).

Citové výlevy o pošlapávání studia pobavily. Prostě si malá před lety ulehčila práci a holt se jí to vrátilo jak bumerang.....

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 09. července 2018 17:00

Tulipe já to zkoukla celé a dost to bolelo teda... na druhou stranu, co tak má asi říkat, že, když to obšlehla :-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 09. července 2018 17:09

nolita Asi tak...teď od ní dá ostentativně ruce pryč Andrej, získá si srdce voličovo i akademikovo...až bych podezírala Prchala z nasazení užitečnýho blba Táničky

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 09. července 2018 17:25

Mutziputzi no... 

Online Sweet Potato
Avatar
34828 příspěvků moje polička 09. července 2018 19:04

Mutziputzi Jo. A obětavě tu volnou židli vezme za ni.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 09. července 2018 19:22

Sweet Potato 

Okamžitě zahoď tu křišťálovou kouli a MLČ. Kdoví co by tě eště napadlo 

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 09. července 2018 19:22

Ja bych se moc nesmala, neb bures hodla pozadat zemana o to, ze sam prozatim povede MSpr. To je chucpe jak svina...

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 09. července 2018 19:23

Taky vám připadá, že to všechno musí být nějaká blbá sranda?