Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline lysianthus
Avatar
157 příspěvků moje polička 29. června 2018 08:01

barbucha Jo pěkně shrnuto, víc není co dodat. A asi přestanu ty zprávy číst, neb mi pokaždé jen vylezou oči víc z hlavy. Malá bude moje nová nejvyšší šéfová, kam se hrabe na spisovatelku eropovídek. A to jsem myslela, že hůř bejt nemůže.

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 29. června 2018 12:01

lysianthus Malá bude (bohužel) nejvyšší šéfová i mé příbuzné, prý jste si tam všichni přáli Tejce...a dostane to takováhle p.zda

Offline lysianthus
Avatar
157 příspěvků moje polička 29. června 2018 13:02

Lucia Salvatore Ne, že bych si zrovna přála Tejce, ale na rozdíl od Malé ví, jak justice funguje. Ještěže Pelikán stihl vydat Nikulina dřív.........cha mám teda nepěknou škodolibou radost, jak z toho ještě dnes může staříkovi prasknout cévka v hlavě.

Zeman také oznámil, že je nejvíce spokojený s výměnou na křesle ministra spravedlnosti. Ačkoli novináři prý útočí na novou šéfku resortu Taťánu Malou (ANO) je podle něj rozhodně lepší než její předchůdce Robert Pelikán (ANO).

„Pelikán se podle mého názoru nechoval vůči prezidentovi kolegiálně. Jistě víte, že narážím na kauzu Nikulin. Mně to bylo líto a jak říká Jára Cimrman: ‚Přišlo mi to líto, já si něco udělám, udělám si kyj a tím vás máznu po hlavě‘,“ vysvětlil Zeman. 

Situace se podle něj nedostala až tak daleko, aby ho skutečně „majzl“, ale skutečně uvítal, když se z vlastní vůle rozhodl odejít z politiky. 

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/prezident-vlada-jmenovani-poche-hamacek-f0k-/domaci.aspx?c=A180628_204326_domaci_bja

Online stes
Avatar
7347 příspěvků moje polička 29. června 2018 20:11

Ted jsem ji i s estebakem videla na ct24. Bez komentu...aby mě nesmazli.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 30. června 2018 12:10

lysianthus 

Čo také si představuje pod slovem "kolegiálně"?! Jako že prezident může ovlivňovat justiční kauzy?! 

A ani se nestydí si na to veřejně stěžovat, hovado jedno!

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 02. července 2018 15:30

Si tady odlozim. Sice je to clanek tykajici se ockovani, ale myslim, ze skvele sedi i na Milosovy, Pitomiovy a Adrejovy volice a na vsechny ty, kteri placou po starejch dobrejch casech.

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 02. července 2018 23:52

razorblade tak Dunning Krugeruv efekt tak nejak sedi na vsechno, protoze se netyka ockovani, ale kognitivnich funkci. je to velice zajimave, taky jsem se o tom dozvedela az nekdy pred pul rokem, i kdyz objev je to starsi.  wiki:

Jedná se o velmi nový jev zkoumaný sociální psychologií – objevili jej David Dunning a Justin Kruger až v roce 1999. Zjistili, že lidé s podprůměrnými kompetencemi svůj výkon výrazně přeceňují, naopak lidé s nadprůměrnými schopnostmi výkon mírně podcení. Pokud dostanou zkoumané osoby k dispozici výsledky ostatních a mají znovu ohodnotit svůj dosažený výkon, podprůměrní se nezmění. Nadprůměrní naopak svůj odhad upraví tak, že je výrazně bližší skutečnosti.

 

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 02. července 2018 23:57

razorblade Chápu. Máme jednoho takového v rodině a je to peklo. Tedy peklo není to odporování očkování, nýbrž ty přidružené věci. A odmítání vědeckého přístupu k výzkumu, základy statistiky, kontrolní skupiny atp. Hrůza. Všichni VŠ, ale jinak jak malé děti.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 03. července 2018 08:11
Reakce na KapkaMM:

razorblade Chápu. Máme jednoho takového v rodině a je to peklo. Tedy peklo není to odporování očkování, nýbrž ty přidružené věci. A odmítání vědeckého přístupu k výzkumu, základy statistiky, kontrolní skupiny atp. Hrůza. Všichni VŠ, ale jinak jak malé děti.

​Hele nechci se zastávat odmítačů, většinou jejich názory (pokud nemají vlastní negativní zkušenost) fakt bývají podivné. Ale bohužel ten omezený pohled je vlastní i spoustě lidí s teoreticky vědeckým vzděláním včetně doktorů. ten přístup takhle se to učíme a proto to musí být pravda, léta se to dělalo takto atd. A bohužel v tomhle případě je t ještě spojeno s pocitem, že já na to mám vzdělání, tak to musím vědět lépe. Strašně mě zaráželo, když jsem se s tímhle poměrně omezeným přístupem setkala i mezi vědci I když teda u těch se vzděláním se dost často ta zabedněnost týká jakékoliv empatie a čehokoliv spojeného se soft skills......

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 03. července 2018 08:28

A666 já mám jednoho kamaráda co pracuje v akademické sféře a na toho to sedí úplně stoprocentně. je skvělej a ve svým oboru určitě třída - ale mimo...  někoho tak chytrýho, kdo je zároveň tak blbej, že uvěří naprosto, ale naprosto jakékoliv blbosti fakt svět neviděl

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 03. července 2018 09:52

A666 To máš pravdu. Navíc musím AV lobby přiznat úspěchy, které nakonec využíváme všichni (individuální očkovací kalendář, rozložení hexavakcíny aj.) Ale debaty s bratrem na téma "co jsem zase vyhrabal za obskurní téma na obskurním webu bez relevantních důkazů" nebo "jakou bolístku způsobilo očkování naší dceři" jsou nekonečné. On na vakcinaci svádí totiž úplně každou blbost.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 03. července 2018 15:32

KapkaMM 

Jasný, takovýhle šílenosti v okolí jsou za trest. Jen jsem chtěla prostě zmínit, že bohužel lidé se vzděláním zase někdy až moc fanaticky věří té svojí pravdě. Příitom zpochybňování je vlastně cesta k rozvoji a i dnes už překonané teorie byly kdysi to, v co lidé skálopevně věřili, že je pravdou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 04. července 2018 13:23

Dost mě baví aféra s parkovným, zuřící Ovčáček a reakce Charity.

A taky, samozřejmě, reakce oddaných voličů:

Vladimir Pavlíček, Opatovice nad Labem

St, 4. července 2018, 09:21:14  |  Souhlasím  | Nesouhlasím  | +17 / -1

Typicky České, nezkonale ubohé!

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 04. července 2018 13:55

barbucha u takových komentářů mě vždy pobaví nejen obsah, ale i gramatické chyby 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 04. července 2018 16:22

Bowle 

No právě.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. července 2018 10:51

Tak nějak přemýšlím, co by měla Malá obhajovat. Antiplagiátorský program jasně prokázal shodný text s jinými zdroji a to v rozsahu, kdy je při bohatosti češtiny téměř vyloučené, že by to dva lidé nezávisle na sobě napsali naprosto stejně. A to už nemluvím o okopírování textu s gramaticko-stylistickýma chybama. Tak jak si premiér představuje, že by to měla obhájit? Tohle nejsou žádné domněnky a vykonstuované kauzy, tohle je prostě nezávisle ověřený fakt.

Ano, za mě není diplomka Malé plagiát, když ta invenční část je originální a neopsaná, ovšem opisem teoretické části si ušetřila práci a porušila minimálně určitý etický kodex. Je na místě to uznat a omluvit se a ne si stále stát za svým.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-pokud-se-prokaze-ze-mala-opisovala-mela-by-asi-odstoup/r~e9f0d29e820611e8a105ac1f6b220ee8/

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. července 2018 11:09

A666 Dodala bych uznat, omluvit se a odstoupit! 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. července 2018 11:16
Reakce na Mutziputzi:

A666 Dodala bych uznat, omluvit se a odstoupit! 

​To samozřejmě, kor potom, co předváděla.......

jako já věřím, že takových případů je víc. On to fakt není úplný plagiát, pokud ta invenční část (výsledky, diskuse, metodika) je originální. Ale ulehčení práce to je a takový člověk by na ministerstvu spravedlnosti sedět fakt neměl....

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. července 2018 11:17

mě zaujalo, že je v tomto státě možné, aby premiér prohlásil, že nebude zveřejňovat, koli stojí cesty ministrů. a občanům to nevadí. 

jako by si je snad platil ze svého.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. července 2018 11:20

A666 ona by na ministerstvu spravedlnosti neměla sedět v jiné pozici, než coby uklízečka. s ohledem na její zřejmou servilitu, hloupost a nekompetentnost. diplomka nediplomka. je to hloupá neschopná žena, která akorát plní babišovský úkol "potřebujeme manipulovatenou káču, která zajistí, aby nám byla umetána cestička".

babiš zatím asi nemá náhradní vhodnou kavku, tak ji brání.