Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline macko.pu banned
Avatar
62 příspěvků moje polička 07. února 2018 10:32

... ono to s tou EU v žiadnom prípade nie je také rúžové, ako by si človek myslel

(hádžu nám obhryzené kosti a ešte sme im za to povďační, a ďakujeme za to... to sme dopadli po 29 rokoch, ach jaj)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. února 2018 10:36

Vzhledem k tomu  že se obsah vlákna v posledních dnech výrazně odchylil od tématu Zeman, jsem po dohodě s ostatními spravkynemi trochu rozšířila název vlákna. Omezte tedy prosím diskuzi na téma Zeman a aktuální česká politická situace. Diky. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 07. února 2018 10:39

wendulka No! Tak ale teď chci svůj pobouřenej post s citátem pseudoposlance Roznera zpět!! :D

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. února 2018 10:48

Karoleena Plati to az ode dneška, takže smula.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. února 2018 11:02

999 já bych si dovolila rozporovat to "slováci milují eu".

naprostá menšina těch, které znám. spíš vidím stejný odpor, jako u nás. ze stejného důvodu jako u nás. jinak ale souhlasím s tím, že je to vina politiků (které si ale sami volíme, takže...) poté, co už musí v SR i jednotlivě balit lahůdkové chlebíčky (což nebude problém bruselu, ale jejich vlády), toho začínají mít taky dost. zejména když mezitím v tv běží dokumenty odkudkoli jinud z eu, kde se všechno nabírá rukama a jí z jedné mísy, na které není ani jednotková cena, ani alergeny, ani složení...(nemají to mimochodem ani slavné kavárny přímo v centru vídně, u nás to musí mít každý zapadlý coop a na slovensku se musí každý den měnit měnit všechny cenovky s novým datem spotřeby, tam zákonodárcům už definitivně hráblo).

v "mých kruzích" vyplývá nenávist k eu z toho, že míra byrokracie se už nedá unést, a přesto stále stoupá. ale všem je fuk, jestli za to může eu přímo, protože to nařídila, nebo nepřímo, protože něco trochu podobného nařídila, a naši nebo slovenští politici si to vyložili zase po svém. prvotním hybatelem je brusel a proto jde odpor na jeho účet.

nicméně referendum o eu nebude - bude to jako se vším, bude referendum na cokoli, kterými nás následně budou neustále zahlcovat, ale to, kvůli kterému všichni volili okamuru, stejně nebude. zajímalo by mě, co na to jeho voliči.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 07. února 2018 13:09
Reakce na domenica:

Jakože opravdu jsem nechtěla, aby na má slova (a nejen má) došlo a nejhorší obavy se zhmotnily. Tak rychle. 

Mimochodem, jsem zvědavá na Piráty. Pro mě byl jeden ze zásadních důvodů, proč je nemůžu volit (vedle postojů k autorským právům), právě to jejich prosazování přímé demokracie a referend. 

​Že to ale netrvalo dlouho, co? 

Na Piráty mám úplně stejnej názor. Teoreticky by to měli uvítat...

Víš co by mě zajímalo? Jestlipak má Pitomio i japonský občanství. Ono se mu tam sice zamlada příliš nevedlo - proto přišel votravovat sem - ale pořád se tam může kdykoliv odstěhovat, až nám to tu definitivně posere.

Jako správnej xenofob můžu říct - to jsme dopadli! Život nám ničí Japonec se Slovákem, ale hlavně že má vší národ furt plnou hubu vlastenectví! 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. února 2018 13:18

... zapomnělas na primátorku, co nám to prostě zařídila (hlavně tu dopravu).  

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 07. února 2018 13:29

domenica 

Jo jasně. To je ta světačka z Horních Uher, která o velkoměstě ví všechno, protože jednou viděla mapu Brna? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. února 2018 13:37

a kdo teda primátorku volil, když na ni úplně každý nadává?  

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 07. února 2018 13:41

Jiná Realita 

Primátora volí zastupitelstvo Prahy. Seděla tam za ANO  

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. února 2018 13:44

barbucha no ale kdo volil tu zastupitelku přece.

edit: aneb nechápu, kde jsou ti, kteří ji volili, proč ji neobhajují. nikdy jsem na ni neslyšlela jediný pozitivní ohlas.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. února 2018 13:44

barbucha 

a vzala by to ještě jednou: "Práce pro město mě napňuje, chtěla bych v ní pokračovat."

Tak to nás těší.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 07. února 2018 14:00

domenica 

Ty mě děsíš! 

To bude muset spadnout půl Prahy, než s ní konečně vyrazej dveře?  Ale nakonec, v práci pro město může klidně pokračovat - oranžovou vestu a jedu, jedu!! 

No, ale letos snad budou volby, ne? Snad už burešovci, a zvlášť v Praze, tolik hlasů nedostanou. Doufejme.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. února 2018 14:09
Reakce na macko.pu:

... ono to s tou EU v žiadnom prípade nie je také rúžové, ako by si človek myslel

(hádžu nám obhryzené kosti a ešte sme im za to povďační, a ďakujeme za to... to sme dopadli po 29 rokoch, ach jaj)

​Haha, bude story ktera platite vic nez cerpate??

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. února 2018 17:27

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 07. února 2018 21:24

Po czexitu by přišla doba temna a pád na úroveň Běloruska ... stačí si přečíst perex: odchod z EU by znamenal ztrátu stovek tisíc pracovních míst. A to si ti největší euroskeptici neuvědomují, že velká část z těhle pracovních míst by byla právě pro "lopaty", vzdělaní a flexibilní lidi by se vždycky nějak uživili

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 07. února 2018 21:29

Zedník: Pane doktore, bolí mě hlava. Doktor: To se Vám v hlavě asi něco pos....

Učitelka: Pane doktore, bolí mě hlava. Doktor: Madam, to máte migrénu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 07. února 2018 21:42
Reakce na razorblade:

Po czexitu by přišla doba temna a pád na úroveň Běloruska ... stačí si přečíst perex: odchod z EU by znamenal ztrátu stovek tisíc pracovních míst. A to si ti největší euroskeptici neuvědomují, že velká část z těhle pracovních míst by byla právě pro "lopaty", vzdělaní a flexibilní lidi by se vždycky nějak uživili

​Ty pracovní místa by nezmizely jen u nás. Ale je to marný... tohle si Pitomiovi voliči nikdy nepřečtou.

Teď zrovna na FB píše tetina, že už aby to bylo (jako odchod z EU). Kouknu na její profil, a ta důra pracuje v hotelu v Německu! Jako je tohle možný?!  

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 07. února 2018 22:06
Reakce na macko.pu:

... ono to s tou EU v žiadnom prípade nie je také rúžové, ako by si človek myslel

(hádžu nám obhryzené kosti a ešte sme im za to povďační, a ďakujeme za to... to sme dopadli po 29 rokoch, ach jaj)

​Chceš radši o ty ohlodané kosti v kleče škemrat na východě? Ale bacha, podle vzoru z historie budeš muset hlásat, že jejich kosti jsou ty nejlepší, nikdo jiný takové nemá a na věčné časy už nechceš jiné.