Slovenská politická situácia

14. března 2018 18:07
Online slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:15

paktofonika a to mu niekto aj veril? To sú také reči na tému "ak to nevyjde, aj tak som hovoril, že som to nechcel".

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:17

slniecko No zrovna to som brala ako nedoležitú informáciu, v podstate od nedele až do utorka som verila v predčasné voľby. Včera prišlo vytriezvenie, dnes oči pre plač. Zajtra pôjdem ale obávam sa že sme do bojovali, ich to nezaujíma. Ale vzdávať sa netreba

Online slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:23

Hh, Mikloš to vystihol:

"Pellegriniho som prvýkrát zaregistroval ako mladého smeráckeho poslanca počas prvej Ficovej vlády v rokoch 2006 - 2010. Zaujal ma, avšak len kvôli tomu, že takmer vždy keď potrebovalo biznis krídlo Smeru v parlamente presadit nejaký nápad, ako niečo urvať z verejných
zdrojov, robili to cez návrh zákona, alebo pozmeňovacím návrhom, ktorý predkladal práve on. Bolo to nenápadnejšie ako cez vládny návrh, lebo ten musí prechádzať širokým verejným pripomienkovým konaním.
Takže teraz, keď čítam, že by mal byť novým premiérom, tak sa mi zdá, že Fico si nemohol vybrať lepšie. Teda z hľadiska toho, o čo ide jemu a Kaliňákovi.
Ak sa nemýlim, tak Fico je plukovník a Danko kapitán. Neviem, akú hodnosť má Pellegrini, ale hodil by sa mu poručík. Prečo? Na vojne som bol v Písku a naši vysokí dôstojníci zvykli hovoriť tým nižším toto - soudruhu poručíku, vaše hodnost není od slova "poroučet", ale od slova "být po ruce"."

Online slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:23

paktofonika hej, hej...zdá sa, že piatky mám na nejaký čas vybookované...

...ale tak asi nikto nemohol čakať, že to vzdajú len tak?

Offline carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:36

slniecko Ja som si pustila video s Pellegrinim v prezidentskom paláci a potom som ho radšej vypla. Už viac dnes asi nedám, normálne mi je ťažko. To sme to dopracovali. Vôbec netuším, že čo teraz prezident môže spraviť, keďže oni už podporu nadpolovičnej väčšini v parlamente majú. Jediné riešenie sú podľa mňa demonštrácie a nepoľaviť v nich.

paktofonika Smeráci zásadne robia to, čo povedali, že robiť nebudú. A Béla očividne tiež, viď pred voľbami (nepôjdeme do koalície s Ficom  ha ha) a teraz ohľadne predčasných volieb... Hlavne, že včera vydávali vyjadrenia, že bojujú za to, aby boli predčasné voľby v septembri a nie v lete. Neskutočná hanba

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:42

slniecko taky už to mám jako oficiální začátek vikendu . Nikdo asi necekal, že to půjde rychle a snadno, ale že se budou držet jak kloši, to mě, přiznám se, trochu překvapilo.

Online slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:46

Ok, vypočula som si Kisku, idem si spraviť kávu, stiahnuť si tú ústavu, vypnem aspoň na hodinu správy a idem to predýchavať.

Ako pravdepodobne je toto jediné, čo mohol za danej situácie spraviť, to si overím a vyčistím boty na zajtra.

Offline carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:54

slniecko ja sa obávam, že to je jediné, čo mohol v danej situácii spraviť. Aj keď, Pellegrini mu priniesol návrh na zostavenie novej vlády pred tým ako momentálny premiér podal demisiu? To je vtipné... Ešte by sa mohol Kiska zabarikádovať v prezidentskom paláci a demisia by sa mu nedala doručiť - niečo podobné ako keď Fico stále nie je doma, keď sa mu snaží polícia doručiť predvolanie na výsluch...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:59

Má Fico uvnitř sve strany nějakou opozici? Protože jestli jo, ten člověk by za současné situace byl velmi vhodným kandidátem na premiéra. 

Offline carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 15. března 2018 14:09

Krehutka Nemá, je to strana jedného muža. Tak ako kedysi HZDS bola Mečiarova.

Niekde som čítala, že Maďariča (ministra kultúry v demisii), si akože vybrali za kritika Smeru. On jediný kritizoval konanie Fica. Ale je to stále jeho človek, ja si myslím, že on je tiež len taký dobrý marketingový ťah, akože ukázať voličom, že aha, u nás sa tiež nesúhlasí so všetkým čo povie predseda.

Online slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. března 2018 15:00

carries súhlasím, tiež si to myslím, takže tú situáciu proste treba zmeniť.

Ešt furt je evidente príliš veľa poslancov, ktorí stále veria, že sa nejako situácia zachráni.

Stále mi v mysli koluje ten starý český vtip (snáď je to gramaticky ok):

- Jak se udrží veš na plešině?

- Vší sílou!!!

Online slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. března 2018 15:02

Krehutka ako asi tam má dostatok postavičiek, ktorí by boli radi za jeho miesto, ale bohužiaľ oni stoja a padajú na voličskej základni, ktorá proste "volí Fica", ďalej z veľkej väčšiny proste nedohliadnu, takže na ňom závisia.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. března 2018 15:55

Fico sa pri podávaní demisie usmieval, Kisku chytil ľavou rukou za jeho pravú ruku a povedal mu, aby bol kľudný, že nikam neodchádza. „Pán prezident ty buď kľudný ja nikam neodchádzam, ja chcem byť aktívnym predsedom politickej strany,“ opísal o chvíľu neskôr Robert Fico odovzdanie demisie prezidentovi.

To zní skoro jako výhrůžka. 

„Nominácia Petra Pellegriniho je najprirodzenejšia vec, je integrálne spojený so stranou Smer od roku 2000, je bytostne spätý so sociálnou demokraciou, moja úloha bude držať chrbát predsedovi vlády,“ hovoril Fico.

https://dennikn.sk/1063689/fico-nekonci/?ref=tit1

A samozřejmě, že bude naprosto samostany a všechno bude v pořádku. Vždyť si ten chudák bez Fica nebyl schopný ani dojít pár kroků k prezidentovi pro pověření .

Offline carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 15. března 2018 15:55

slniecko Ale výraznejšia postava v Smere nie je. Jediný, kto bol taký silnejší a výraznejší bol Kaliňák. Však aj Pellegrini vyzeral na tej demisii a poverovaní zostavenia novej vlády ako chudobný príbuzný. Si ani neškrtol pri Ficovi, ten mu ešte ukázal kam sa má postaviť

Offline carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 15. března 2018 15:57

Krehutka jj, ráno sa Bugár spýtal novinára, ktorý mu položil otázku, či sa nazdáva, že nový premiér, ktorého určí Fico bude nezávislý, že či si myslí, že nový premiér bude nesvojprávny. lol, no svojprávne veru nevyzeral!

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. března 2018 16:13

František Šebej z Mosta-Híd odchádza z parlamentu. „Vzdal som sa mandátu poslanca NR SR,“ napísal na Facebook.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. března 2018 16:15

carries viděla jsem. A taky tu neskutečnou aroganci.

Online slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. března 2018 17:00
Reakce na Krehutka:

František Šebej z Mosta-Híd odchádza z parlamentu. „Vzdal som sa mandátu poslanca NR SR,“ napísal na Facebook.

​aspoň že tak.

Online slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. března 2018 17:01

carries nie je a ani keby bola, tak sa ukazovať nebude, oni veľmi dobre vedia, že na Ficovi závisia.

Online slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. března 2018 17:02
Reakce na Krehutka:

Fico sa pri podávaní demisie usmieval, Kisku chytil ľavou rukou za jeho pravú ruku a povedal mu, aby bol kľudný, že nikam neodchádza. „Pán prezident ty buď kľudný ja nikam neodchádzam, ja chcem byť aktívnym predsedom politickej strany,“ opísal o chvíľu neskôr Robert Fico odovzdanie demisie prezidentovi.

To zní skoro jako výhrůžka. 

​to samozrejme arogantná vyhrážka bola.