Slovenská politická situácia

14. března 2018 18:07
Online continuity
Avatar
33663 příspěvků moje polička 15. března 2018 09:49

Budu musiet znova ziadat o doveru, preto potrebuju tych 76 podpisov.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. března 2018 09:58

Nuž počúvajme čo nám povie Bugi. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. března 2018 10:07

paktofonika  hanba

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. března 2018 10:15

Krehutka A ešte bude arogantný a tvrdiť že sme nechapavý. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. března 2018 10:38

A najviac, ale úplne najviac ma štve ze sa Fiké, Danko a Bugino tvária že po ich odchode by štát nedokázal fungovať pretože oni to riadia superskvelo a nikto iný to nedokáže. Ach tak úzko mi už dlho nebolo. A do plaču. Síce sa onedlho sťahujem natrvalo preč ale trápi ma to veľmi. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 15. března 2018 10:46
Reakce na slniecko:

Povedal to jasne, chce aby premiér bol iný zo Smeru a on ostáva predsedom Smeru = miesto neho tam bude figúrka a on bude riadiť, čo bude robiť...

​Takhle bychom dopadli my s Babišem... ale díkybohu aspoň za to, vždyť jde o princip. Kéž by!!

Akorát že u nás to nehrozí, Babiše by museli vynést leda nohama napřed. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. března 2018 10:48

paktofonika  No ono si tím stěhováním z hlediska politicke situace moc nepomuzes. 

Kiska by měl přijmout demisi, poděkovat za "doporučení" nového premiéra, a pak tam jmenovat někoho schopného bez vazeb na obskurní figurky a podsveti. 

Offline slniecko admin
Avatar
17574 příspěvků moje polička 15. března 2018 10:58
Reakce na lemon29:

slniecko teraz budu zostavovat "novu" vladu, novy premier a ministri, a Zitnanska nebude ministerkou.

Po demisii Roberta Fica by sa mala vytvoriť nová vláda s novým obsadením, len zachovaním rozdelenia počtov kresiel podľa výsledkov volieb. Koalícia vraj už má predbežnú dohodu aj na novom obsadení.

https://dennikn.sk/1062615/fico-chce-ako-premier-skoncit-predcasne-volby-zrejme-nebudu-pellegrini-kazimir/?ref=mpm

​Ja dúfam....len je to tak formulované, že ma okamžite ovládla predstava, že už popozajtra sa dozviem, že to vlastne bolo myslené inak...

A že nebudú voľby, ja im dám

Offline slniecko admin
Avatar
17574 příspěvků moje polička 15. března 2018 10:59
Reakce na Ronna:

Se obávám, že s vyšetřováním to dopadne nijak. Už to, co předvedli hned poté co se to stalo.. A jsou to pořád ti samí lidé.

​Preto treba žiadať medzinátodný tým, nie preto, že by mali nejaké extra právomoci, ale aby tam bol nejaký nezávislý dohľad.

Offline slniecko admin
Avatar
17574 příspěvků moje polička 15. března 2018 11:01
Reakce na paktofonika:

​Ja som zvedavá na Kisku verím že sa nenechá vydierať a niečo vymyslí.

Prosím opravte ma ak sa mýlim ale ak pôda demisiu premiér nepodáva ju automaticky aj vláda? 

​Vieš čo, tak sa o tom hádajú v kadejakých komentároch, každý s iným názorom, že som sa normálne dnes začala hrabať medi knihami a hľadať ústavu .

A s tým sťahovaním - môj otec je mimo SR už 20 rokov a teraz je tu a na protetoch.

Offline slniecko admin
Avatar
17574 příspěvků moje polička 15. března 2018 11:05
Reakce na barbucha:

​Takhle bychom dopadli my s Babišem... ale díkybohu aspoň za to, vždyť jde o princip. Kéž by!!

Akorát že u nás to nehrozí, Babiše by museli vynést leda nohama napřed. 

​no skúšajú, čo by stačilo, ale nestačí!!!

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. března 2018 11:11

slniecko No ja som to hľadala, je to v čl. 116 odstavec 5. Ak demisiu podá predseda vlády, demisiu podá celá vláda. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. března 2018 11:58

paktofonika drsný

Online carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 15. března 2018 12:49

Tá tlačovka ráno bola masaker, ľutujem, že som ju pozerala pri raňajkách. Je mi zle od žalúdka. Tá arogancia s akou Béla vystupoval, neuveriteľné niečo.

Čo sa týka toho fantastického Ficovho návrhu, on asi prezident nemá nejakú inú možnosť ako to prijať... Aspoň tak som to pochopila, keďže vraj už majú podpisy 79 poslancov, a teda nová vláda bude mať podporu.

"Prezident nie je viazaný tým, že by si musel vybrať nového predsedu vlády, avšak mal by myslieť na to, že vláda musí získať dôveru.

Uviedol to ústavný právnik Marek Domin na margo stredajšieho vyhlásenia predsedu vlády Roberta Fica, ktorý je pripravený podať demisiu.

Ústavný právnik pripomenul, že prezident nemusí formálne demisiu prijať. "Podľa mňa je to však málo pravdepodobné, že by takýto krok urobil," povedal Domin. "Podľa Ústavy SR má prezident voľnú ruku pri výbere predsedu vlády, čiže vyslovene nie je viazaný nejakými podmienkami, avšak musí počítať s tým, že za predsedu vlády by mal vymenovať takú osobu, u ktorej je predpoklad, že získa dôveru väčšiny poslancov NR SR," vysvetlil právnik "

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20781360/online-minuta-po-minute-koalicna-kriza-kuciak-vrazda-vlada-fico-kiska-zitnanska-premier-demisia.html#ixzz59ojol1lO

Online carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 15. března 2018 12:49

A teda ma ešte dostalo aj toto

Krajský súd v týchto chvíľach rozhoduje o návrhu Krajskej prokuratúry Košice vziať Antonina Vadalu do predbežnej väzby. Rozhodnutie má na starosti sudca, ktorého vo svojom nedokončenom článku spomína zavraždený Ján Kuciak.

Vadala je michalovský podnikateľ talianskeho pôvodu, pravdepodobne člen mafie ’Ndrangheta.

 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:06

carries Jo a zachviľu nás čaká tlačovka premiéra Pellegriniho ktorý je samozrejme (podľa Bélu) svojpravny. 

Offline slniecko admin
Avatar
17574 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:12
Reakce na paktofonika:

slniecko No ja som to hľadala, je to v čl. 116 odstavec 5. Ak demisiu podá predseda vlády, demisiu podá celá vláda. 

​super.

je tam niekde, ako má prezident postupovať pri zostavovaní novej?

ja som si práve uvedomila, že po tom osekaní právomocí po Radičovej vláde vlastne aj tak nemám aktuálnu verziu, takže si ju budem musieť stiahnuť.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:14

V nedeľu ešte Pellegrini tvrdil ze premiérom určite byť nechce, že ma aj tak dosť práce. Takto sme sa nechali s prepáčením oje... 

Offline slniecko admin
Avatar
17574 příspěvků moje polička 15. března 2018 13:14

carries ja som sa včera po pozraní toho ich včerajšieho vystúpenia tak vytočila, že dnes už len ledujem tlačové správy.